reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plan żywieniowy 11 miesięcznego dziecka

juli29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
170
Witam,
Chciałabym sie poradzić Pani Doktor w sprawie żywienia mojej 11 miesięcznej córki,która waży 11 kg i ma ponad 80 cm wzrostu. urodziła się wcześniej z waga 2530 kg. obecnie jej menu sie waha, córka ciągle nie ma ząbków i bardzo boleśnie to odczuwa, z racji tego ciągle nie chce jeść normalnych posiłków tylko muszę jej podawać papki zblendowane, co wydaje mi się nie prawidłowe, ale nie mam już pojęcia jak ja przekonać do normalnych posiłków. Codziennie jest taki samy problem córka coraz częściej odmawia jedzenia, każdy posiłek to walka. Między posiłkami piję wodę i w ciągu dnia czasem zjada max 6 malutkich paluszków kukurydzianych.
06:00 180 ml mleka modyfikowanego
09:00 kaszki różne glutenowe, smakowe ryżowe na mleku bądź wodzie staram się urozmaicać ok 100ml czasem 150(rzadko)
13:00 obiad i tu naprawde róźnie od niedawna zaczęłam córce gotować i tak jak pisałam wszystko musi być zblednowane inaczej w ogóle nie je! czasami 150 ml czasem mniej
17:00 deserek póki o dawałam owoce z jogurcikiem dla dzieci łącznie około 180 ml ostatnio córka zaczęła odmawiać tego posiłku a problem pojawia się za godzinę kiedy zaczyna być głodna i tak jak dziś musiałam wyjątkowo ok 19 dac 150 kaszki i po kapieli już nic, normalnie jak zjada deserek to ok 20:30 zjadała kaszkę 150 ml max ale nie zawsze czasami nagle usypiała wieczorem karmie ją w wóżeczku i szla spać nie pojedzona co skutkowała pobudkami w nocy. Córka w ciągu dnia prawie nie spi ale za to jest bardzo aktywna więc dziwię się dlaczego nie chce jeść. Bardzo proszę o ocenę menu, dodam też że córka od bardzo dawna nie pije mleka tylko podawałam jej kaszki żeby chociaż jakoś dać ta porcję mleka.

Obecnie zaczęłam tez wprowadzać córce na sniadanie taki posiłek: kasza jaglana ok 2 łyżek + jakiś owoc, tylko niewiem czy nie lepiej dac to na podwieczorek? W podwieczorek również doszedł jogurt naturalny i spróbuje również z twarożkiem. Stąd moje pytanie czy twarożek to ile i lepiej na sniadanie czy podwieczorek? Jak często mogę dawać produkty mleczne, kaszę i czy np na sniadanie moge wprowadzić zwykłe płatki kukurydziane zalane mlekiem z bananem zrobionym bo inaczej córka samego mleka nie ruszy.
 
reklama
Do góry