reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pocieszcie mnie

Dołączył(a)
25 Listopad 2008
Postów
4
dziewczyny po pierwsze witam bo jestem tu nowa.
powiedzcie mi czy znacie przypadki gdzie dzieci sa takie "ktotkie":confused:,moj synek ma roczek i ma tylko 74cm:-(jak czytam ile dzieci maja w tym wieku to on ma bardzo malo:-(dodam ze jak sie urodzil to mial 53cm....................................co sie dzieje??pediatry nie moge sie zapytac bo mieszkam w uk i tu nie widza potrzeby mierzenia dzieci(sama go mierze),znacie takie dzieci male?mam sie zaczac martwic??
za wszelkie odpwiedzi z gory dziekuje.
pozdrawiam.
 
reklama
Nie wiem czy to tak super mało, sprawdziłam w książeczce zdrowia i mój starszy na 11 miesięcy miał 79 cm i ważył 10 kg dodam tylko że jest teraz wysoki tzn jak na 2 lata (75 cm miał w wieku 8,5 miesiąca)
 
Chyba nikt Cie nie musi pocieszać bo nie ma takiej potrzeby... :tak:
Moja Juleńka ma 11 miesięcy i ma 75cm wzrostu. Nie uważam że jest mała. Po prostu normalna :tak::-D Nie wiem gdzie czytałaś o wzroście maluszków że wywnioskowałaś że Twój jest maleńki ;-);-);-):-D:-D:-D
Przecież nie wszystkie maluszki są takie same. Każdy ma swoje własne tempo rozwoju i nie można tego porównywać. Przecież wzrost raczej niesie się w genach ;-) nie martw się. Wszystko ok...
 
kaziutka Po pierwsze każde dziecko rośnie swoim tempem. Jeżeli uwazasz że Twój synek jest nizszy niż rówieśnicy z otoczenia to nie znaczy że ma mało hormonu wzrostu o którym tak teraz trąbi sie na około. Mój młodszy przez pierwsze 7 miesięcy był ciupulki taki że hej. Gdy miał pół roku wyglądał na 2 miesiace w dodaku strasznie szczupły był i zresztą jest nadal. Dzis ma prawie 3 lata i nie ma rówieśnika który był by wiekszy od niego. Ja sama zawsze byłam mała ba najmniejsza w klasie w 1 liceum tak wyskoczyłam ze każdy sie dziwił. Podstawowe pytanie to tez takie, czy jest ktoś niski w rodzinie...Znam dziewczynkę ma 2 latka, ślicznie chodzi ślicznie mówi a jest wielkości niespełna roczniaka rodzice też sie martwili a nie pomyśleli że ma wujka naprawde niskiego. Często jest tak że odpowiedzi na nasze pytania są blisko tylko nie wiemy w nerwach gdzie ich szukać...Mam nadzieję ze pomogłam :-)
 
dziekuje wam dziewczyny bardzo....moze faktycznie troche za bardzo panikuje:baffled:.
byc moze wcale bym sie tak tym nie przejela tylko fakt ze moja pierwsza corka urodzila sie w 29 tyg.i mierzyla 36cm w wieku 11 miesiecy miala 77cm a synio dluzszy sie urodzil i teraz tylko 74 no ale faktycznie kazde dziecko rozwija sie wlasnym tepem.
co do pomiaru to najpierw mierzylam go na stojaco....jeszcze nie chodzi wiec byc moze nozki ma troche ugiete a niedawno sprobowalam tak jak w przychodni no i wyszlo z cm wiecej:tak::tak::tak:.bedzie dobrze:tak:.
dziekuje wam jeszcze raz.pozdrawiam goraco.
 
basia-myslalam ze to tylko moj taki jakis maluski:tak:....a skoro ty sie nie marwisz to i ja wlasnie przestalam:tak:.
a na marginesie,mieszkam w uk ale tez jestem z lublina:-D:-):-D:-):-D:-):-D:-),pozdrawiam.
 
moj maly ma 2latka i ma 88cm ale pediatra powiedzial ze niema czym sie martwic kazde dziecko jest inne pozdro
 
reklama
Dokładnie każde dziecko jest inne:-) Czytając Wasze wypowiedzi to ja powinnam zacząć się martwić, bo mój synek ma 5 miesięcy i mierzy 72 cm, a urodził się z miarą 52 cm:-) Tak więc nie ma się czym martwić:tak:

Pozdrawiam:-)
 
Do góry