reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży i dużo watpliwości

Dołączył(a)
15 Październik 2021
Postów
4
Witam, jestem na początku ciąży. Testy ciążowe wyszły pozytywnie w dzień spodziewanego okresu i pare dni pozniej. W 32dc wyszła mi beta hcg 329 a w 34dc na poziomie 798. W międzyczasie byłam u ginekologa ale jescze nic nie widział na usg i nie mógł potwierdzić - mówił tylko ze widzi powiększone endometrium i „może z tego być ciaza”.

Wg moich obliczeń to 5 tyg ciąży czy wg was wyniki sa Ok i to ze nic nie było widać na usg? Mam kolejna wizytę za tydzien dopiero ale zastanawiam sie czy nie isc jutro jescze raz - pęcherzyk powinien chyba być juz widoczny…
 
reklama
Tak, jak jest beta poniżej 1000 to nie ma szansy zobaczyć coś na USG. ;) Dopiero powyżej tej wartości pojawia się pęcherzyk, a zarodek to najczęściej powyżej 10 000. Ja bym teraz nie szła, bo nie ma sensu, poczekaj ten tydzień i już dużo więcej się wyjaśni. ;)
 
Według mnie bez sensu w ogóle zapisywać się tak wcześnie na wizyty bo i tak nic na USG nie widać i tylko człowiek niepotrzebnie się stresuje. Ja byłam w 7 tygodniu i było widać już serduszko - dodam, że cykle mam długie i specjalnie przesunęłam sobie wizytę na tydzień później bo wiedziałam, że owulacja była opóźniona. Uważam, że powinnaś spokojnie poczekać :)
 
A myślicie ze te wyniki beta hcg sa ok? Dziś jescze powtórzyłam po 48h wiec zobaczę czy poszły prawidłowo w górę..
To co wypisałaś - przyrost jest bardzo dobry, w 48h ma być więcej o 66%, a Ty masz ponad dwukrotnie wyższą wartość. ;) Cierpliwości! Wiem, że łatwo powiedzieć, ale ciąża tego bardzo uczy, wierz mi. 😄
 
Przyrost prawidłowy. Pecherzyka na tym etapie jeszcze nie zobaczysz w macicy wiec nie ma innego wyjścia tylko poczekać. 🙂
 
Słuchajcie z dzisiejszych wyników wyszło mi juz 1928 beta hcg. Czyli teoretycznie juz coś powinno być widoczne czy jednak wstrzymać sie jeszcze do przyszłego tygodnia? Ciezko u mnie o cierpliwość 🙈
 
reklama
Słuchajcie z dzisiejszych wyników wyszło mi juz 1928 beta hcg. Czyli teoretycznie juz coś powinno być widoczne czy jednak wstrzymać sie jeszcze do przyszłego tygodnia? Ciezko u mnie o cierpliwość 🙈
Wstrzymaj się, im wyższy wynik tym więcej widać, może już zarodek będzie. A przyrost jest dobry i to jest ważne na tym etapie. ;) Sam pęcherzyk to się będziesz stresować, że nie ma zarodka jeszcze. 😄
 
reklama
Do góry