reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podania połówkowe a kwarantanna

Węgorz

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Październik 2020
Postów
63
Hej jestem w 22 tygodniu ciąży.
Aktualnie jestem na kwarantannie (do 19.02.2021). Badań połówkowych jeszcze nie miałam ponieważ w przeddzień stwierdzono u mojego narzeczonego covid i z wynikiem pozytywnym siedzi teraz na L4. Mi nic nie jest tak że tyle dobrze.
Ostateczny termin jaki wyznaczyła mi położna na NFZ jest w piątek (12.02). Z sanepidu powiedzieli tyle że jak lekarz się zgodzi to mogę pójść na te badania (choć nie specjalnie się nastawiam bo musieli by cała przychodnie przygotować specjalnie dla mnie no i narazić tym samym inne ciężarne na zachorowanie). Zatem się zastanawiam czy jest może jakaś opcja że przyjmą mnie po skończonych 23 tygodniach na NFZ? Czy może umawiać wizytę prywatnie?

(Nie chciała bym bardzo by w odpowiedzi zwrotnej ktoś mi pisał że trzeba było się gdzieś przeprowadzić do kogoś zrobić sobie test na covid może by negatywny wyszedł i poszła bym sobie normalnie gdyż nie posiadam takiej możliwości).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
 
reklama
@Węgorz To sanepid musi wyrazić zgodę na Twoją wizytę u lekarza. Ale nie wiem czy lekarz Cię przyjmie... Chyba tylko w szpitalu covidowym. A i tak zapewne przy przyjęciu zrobią Ci test.

Ja bym najpierw obdzwoniła szpitale/lekarzy czy ktoś przyjmie, a potem wystąpiła o zgodę do sanepidu. Najlepiej napisać do nich maila.
 
Hej jestem w 22 tygodniu ciąży.
Aktualnie jestem na kwarantannie (do 19.02.2021). Badań połówkowych jeszcze nie miałam ponieważ w przeddzień stwierdzono u mojego narzeczonego covid i z wynikiem pozytywnym siedzi teraz na L4. Mi nic nie jest tak że tyle dobrze.
Ostateczny termin jaki wyznaczyła mi położna na NFZ jest w piątek (12.02). Z sanepidu powiedzieli tyle że jak lekarz się zgodzi to mogę pójść na te badania (choć nie specjalnie się nastawiam bo musieli by cała przychodnie przygotować specjalnie dla mnie no i narazić tym samym inne ciężarne na zachorowanie). Zatem się zastanawiam czy jest może jakaś opcja że przyjmą mnie po skończonych 23 tygodniach na NFZ? Czy może umawiać wizytę prywatnie?

(Nie chciała bym bardzo by w odpowiedzi zwrotnej ktoś mi pisał że trzeba było się gdzieś przeprowadzić do kogoś zrobić sobie test na covid może by negatywny wyszedł i poszła bym sobie normalnie gdyż nie posiadam takiej możliwości).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
W tym artykule jest opisane i z tego wynika ze ten termin bardziej wynika z kwestii prawnych i można te badania robić dłużej.
Tylko niewiadomo czy na NFZ zrobią byś musiała się dowiedzieć , ale prywatnie to myślę, że na pewno. Zdrówka życzę 😉
 
Ostatnia edycja:
Do góry