reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie PCOS a zajście w ciąże

Moja przyjaciółka to ma , zaszła w ciąże dopiero bo stymulacji owulacji ,przy 1 razie ,więc nic straconego ;) znaleźć tylko dobrego ginekologa
 
reklama
Póki co mam przejść 4 cykle z duphastonem (od 19 do 26 dnia) i próbować :) w tym cyklu miałam piękne objawy owulacji więc zobaczymy co z tego wyniknie ‍♀️ jak przez te 4 miesiące nic nie zaskoczy to będziemy działać mocniej [emoji56] powodzenia dziewczyny
 
Będzie dobrze ,tylko polecam nie spinać się ,nie na siłę ,bo wiem że daje efekt odwrotny , i wiem też że się nie da jak się chce dzidzi, miałam tak samo ,ale jak odpuściłam to zaszłam , głowa blokuje skutecznie
 
IMG_3134.JPG
IMG_3136.JPG


No i mamy to (?!). Jak myślicie który tydzień to może być? Jestem w 27 dniu cyklu ale z norm bety które sprawdzałam odpowiada 5 tydzień z tym ze 4 tyg temu miałam okres [emoji848][emoji848][emoji848] czy to naprawdę dzidzia?!?! [emoji87][emoji87][emoji87][emoji87]
 
Zobacz załącznik 1012070Zobacz załącznik 1012071

No i mamy to (?!). Jak myślicie który tydzień to może być? Jestem w 27 dniu cyklu ale z norm bety które sprawdzałam odpowiada 5 tydzień z tym ze 4 tyg temu miałam okres [emoji848][emoji848][emoji848] czy to naprawdę dzidzia?!?! [emoji87][emoji87][emoji87][emoji87]
Tak Gratuluje !!! Jesteś w ciąży , lekarz potwierdzi tydzień , ale tak za 2 tyg bo teraz nic nie zobaczy , chyba że chorujesz i musisz brać jakieś leki ,to wtedy można się udać od razu
 
Ja również mam PCOS i obecnie mija mój 6-7 cykl starań o dziecko. Ale jestem dobrej myśli - biorę clomifen i Myofolic (kwas foliowy i witamina B8), badania hormonalne się poprawiły ostatnio.
Tak jak moje poprzedniczki każdemu polecam wizytę u więcej niż jednego gina - prawdopodobieństwo błędnej diagnozy spada i starania mogą przebiec szybciej. Ale widzę, że tutaj porad już nie trzeba :D
GRATULACJE! Wszystko się ułoży, trzymam kciuki za ciążę :)
 
Hej.A ja dziś już zgłupiałam.
W pazdxierniku mialam laparoskopie..usunięto potworniaka,jajniki ok.
Wykryto go przy okazji wizyty...posxlam na badsnia bo chciałam spróbować jeszcze raz zostać mamą. Mam juz 2 corki z ciaz bez problemowych. No i 39 lat.
Dodam ze okresy mam regularne,w połowie cuklu bole owulacyjne ..zmiany sluzu,teatry owul pozytywne.
W grudniu gin stwierdził że zrobiły się torbiele ..bo pecherzyk nie pekl..a JAJNIK wygląda na PCOS.Wiec ciaza tak..ale cykle bedzue trzeba stymulować .
Grudzień
Badania w 4 dc...
Potem progesteron w 21 dc- 10.05
Cykl trwał 26 dn
Kolejne badanie
Styczeń 4 dc
Wyniki z gola inne
Teraz pozostaje tylko momitoring?
 

Załączniki

  • 20210121_191219.jpg
    20210121_191219.jpg
    163,7 KB · Wyświetleń: 154
  • 20210121_191103.jpg
    20210121_191103.jpg
    146,4 KB · Wyświetleń: 143
reklama
Hej też mam pcos, hirsutyzm ale miesiączkuje regularnie, miałam monitoring owulacji i moja gin powiedziała że owulacja występuje, dała mi duphaston na podtrzymanie ciąży gdyby taka była, kazała brać do 32dc. Endometrium malutkie tak mówiła ale daje szansę naturalnym cyklom, niestety robiłam betę, ciąży nie ma, więc zgodnie z zaleceniami odstawiłam duphaston, mija już 5 dzien od odłożenia i miesiączki nadal nie dostałam, test powtórzyłam bielutki, zaczynam się stresować bo czas ucieka, zapisałam się już wstępnie do gin na 22 kwietnia będzie to 15 dzień od dnia kiedy odstawiłam duphaston mam nadzieję że do tej pory dostanę okres bo wychodzę już z siebie... ☹️
 
Do góry