reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podobno ADHD...

Dołączył(a)
5 Grudzień 2008
Postów
1
Witajcie.
Wszystko wskazuje na to, że nasz 6 letni syn ma ADHD. Czekamy na badania w PPP. Zawsze byl ruchliwy, ale jednocześnie radosny,pogodny,ułożony. Teraz w przedszkolu wyszły problemy z jego koncentracją ,skupieniem uwagi , nieumiejętnoscią funkcjonowania w grupie i wiele innych zachowań typowych dla ADHD. Jeśli diagnoza okaże sie trafna to czy poradzimy sobie w przyszłości?
 
reklama
PORADZICIE SOBIE !!!!
poradzicie sobie ponieważ będziecie wiedzieli z czym macie doczynienia i jak powinniście niektóre rzeczy robić aby pomóc swojemu synowi :tak:
BEDZIE DOBRZE
 
ja tez jestem tego zdania ze sobie poradzicie z tym ze jesli faktycznie wykaze ze Wasz synek ma ADHD musicie koniecznie uprzedzic personel w przedszkolu pania psycholog zeby i oni umieli sobie poradzic z waszym dzieckiem pod wasza nieobecnosc.
 
Maciejku, spokojnie.

Przede wszystkim zdiagnozowac klasyczne ADHD wcale nie jest prosto. I bardzo czesto to, co rodzice biora za ADHD jest najzwyklejsza ZWIEKSZONA RUCHLIWOSCIA DZIECKA, z ktorej sie wyrasta. Z ADHD tez mozna wyjsc.
Ja osobiscie mam taki baardzo prosty test na ADHD :)
Zobacz, czy Twoje dziecko potrafi posiedziec dluzej przy bajce, ktora lubi, albo bawic sie w skupieniu w cos, co lubi. Tak naprawde dziecko, ktore ma klasyczne ADHD nie skupi sie nawet na czynnosciach, ktore sprawiaja mu przyjemnosc.
Wysylam Ci link, pod ktorym znajdziesz opis ADHD. Przeczytaj:
PPP Legionowo

Pozdrawiam serdecznie
encja
 
dokladanie tez mi się tak wydaje , ze nie powinniście się jakoś bardzo martwic ! ADHD to teraz dosc czeste zjawisko wśród dzieci i naprawde jest gdzie zaczerpnąć informacji na ten temat. sa ronze osrodki terapeutyczne, no ale o tym chyba już wiecie, gdzie można zasięgnąć praktycznych wskazowek. na pewno dacie rade !
 
Trzeba tez pamiętać o tych ciemnych stronach wychowywania dziecka z ADHD…niestety:/:/:/ Mojej znajomej synek ma 7 lat i poszedł nie dawno do szkoly, oczywiście wszyscy tam byli poinformowani , ona sama korzysta z porad terapeutów, ale on i tak ma spore problemy z koncentracją ;/;/;/;/;jest nadpobudliwy no i sama czasem widze ze on jej się kompletnie wymyka spod kontroli.. tak wiec mysle ,że to wcale nie będzie taki latwy orzech do zgryzienia. Potrzeba dużo cierpliwości…no ale już nie strasze ;/;/;/;
 
Ale bez przesady, odpowiednie postępowanie to cała recepta. Coś o tym wiem, moja córka ma stwierdzone ADHD – nie dawno poszła do szkoły i jakoś sobie radzi,ale ja uruchomiłam wcześniej wszelkie możliwe sposoby ,żeby się przygotowac na jej wychowywanie. Slyszalam o historiach, gdzie rodzice po prostu z braku dostatecznej wiedzy (albo głupoty) popełniali mnóstwo bledow. Przykładowo matka nie informowala szkoly o ADHD swojego dziecka, każdy miał je za zwykłego lobuza , totalny brak zrozumienia , nauczyciele tez nie wiedzieli jak powinni postepować…dobrze jest też wymieniać się spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi rodzicami, albo po prostu korzystać z porad specjalistów Smyk
Taki sposób też może nam dużo ułatwić, najważniejsza jednak jest w tym wszystkim cierpliwość i wytrwałośc w wychowywaniu dzieci z ADHD.
 
ALE JA SLYSZALAM ze zdiagnozowanie ADHD wcale nie jest takie latwe. Jak można najpewniej postawic taka diagnoze?? i jakie sa dokladnie pierwsze objawy???????????
 
reklama
Polunia, z tego co wiem to Nadpobudliwość ujawnia się dość wcześnie , między trzecim a piątym rokiem życia . Do takich niepokojących zachowań należy :nadmierna ruchliwość, brak samokontroli, trudności z koncentracją, brak kontroli nad emocjami, czasami trudności w kontaktach z rówieśnikami proponuję Ci poczytać : ADHD - Nadpobudliwosc psychoruchowa
Tu masz trochę info o diagnozowaniu.
 
Do góry