reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższenie alimentów

złożyłam wniosek o podwyższenie alimentów na córki z kwoty 300zł na 600 zł dla każdej . Od ostatniej sprawy minęło 3 lata , w tym czasie ojciec dzieci wyjechał za granicę , ma nową partnerkę i syna (2l)
widziałam jego odpowiedź na mój pozew , napisał że pomaga finansowo rodzicom , utrzymuje partnerkę i ich syna dlatego jego wydatki są znaczne. Czy jest to argument istotny dla sądu ? Zarabia 2 tys euro , a moje córki dostają dotychczas w przeliczeniu 150 euro(na obie razem)
Ojciec dzieci ma przede wszystkim obowiązek utrzymania swoich dzieci, a dopiero w dalszej kolejnosci rodziców. Moze im pomagać jesli nie oznacza to zaniedbywania (finansowego) dzieci. fakt że ma kolejne dziecko jest wazny - to dziecko bowiem też wymaga jego nakładów.
Wysokosć alimentow zalezy przede wszystkim od potrzeb dziecka (kosztów utrzymania), o rozmiarach których Pani nie wspomina.
 
reklama
Koszty utrzymania wzrosły przez te 3 lata , wzrosły przecież opłaty za media , podrożało jedzenie , paliwo .
starsza córka jest w V klasie , są droższe podręczniki i jest ich zdecydowanie więcej niż w klasach 1-3 , przedstawiłam cały kosztorys , który wskazuje koszty na 550zł na dziecko , doliczyłam koszty opieki w wakacje , kolonie , on nie spędził z nimi w tym roku nawet tygodnia wakacji , cała opieka spoczywa na mnie , bo on jest za granicą . Córki dobrze się uczą i nie mam problemów wychowawczych , ale to zasługa tego że poświęcam im dużo czasu i dbam o nie .
Wiem , że on ma wydatki bo ma syna , napisał że utrzymanie syna to 100 euro miesięcznie , a jego partnerka napisała oswiadczenie że skończyła jej się umowa na koniec sierpnia 2012 i jest na jego utrzymaniu a to koszt 800 euro.
Jakich argumentów mogłabym jeszcze użyć ?
 
Koszty utrzymania wzrosły przez te 3 lata , wzrosły przecież opłaty za media , podrożało jedzenie , paliwo .
To jeszcze nie jest równoznaczne ze wzrostem kosztow utrzymania dziecka. nawet w okresie dotkliwych podwyżek koszty utrzymania moga spadać - dziecko mogło przestać chodzić do prywatnej (drogiej) placówki, zakończyć drogie leczenie itp.

starsza córka jest w V klasie , są droższe podręczniki i jest ich zdecydowanie więcej niż w klasach 1-3 ,
tak, choć to tylko jedna z pozycji kosztów utrzymania.

przedstawiłam cały kosztorys , który wskazuje koszty na 550zł na dziecko , doliczyłam koszty opieki w wakacje , kolonie , on nie spędził z nimi w tym roku nawet tygodnia wakacji , cała opieka spoczywa na mnie , bo on jest za granicą
I to jest dopiero argument - kosztorys.

Córki dobrze się uczą i nie mam problemów wychowawczych , ale to zasługa tego że poświęcam im dużo czasu i dbam o nie .Wiem , że on ma wydatki bo ma syna , napisał że utrzymanie syna to 100 euro miesięcznie , a jego partnerka napisała oswiadczenie że skończyła jej się umowa na koniec sierpnia 2012 i jest na jego utrzymaniu a to koszt 800 euro.
Jakich argumentów mogłabym jeszcze użyć ?
Wzrost kosztów utrzymania dzieci w połączeniu z faktem, ze tylko Pani sprawuje opiekę wydają się być wystarczajacymi argumentami.
 
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi .
Mam jeszcze pytanie : Jak sąd może rozpatrzyć koszty sądowe ?
Ja napisałam , aby zwolnić mnie z kosztów , natomiast on odpisał żeby mnie nimi obciązyć .
Czy jesśli dojdziemy do porozumienia na sprawie i ustalimy kwotę alimentów to sąd obciąży kosztami skarb państwa ?
 
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi .
Mam jeszcze pytanie : Jak sąd może rozpatrzyć koszty sądowe ?
Koszty sądowe czy koszty postepowania (wraz z zastepstwem procesowym)?

Ja napisałam , aby zwolnić mnie z kosztów , natomiast on odpisał żeby mnie nimi obciązyć .
Co do zasady opcje sa 3: albo sąd obciąży jedną ze stron (zwykle przegraną), albo zniesie koszty pomiędzy stronami, albo zwolni strony z ponoszenia kosztów.

Czy jesśli dojdziemy do porozumienia na sprawie i ustalimy kwotę alimentów to sąd obciąży kosztami skarb państwa ?
Nie.
 
reklama
Do góry