reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyzszona prolaktyna

Justikkk26

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Listopad 2019
Postów
29
Witajcie. Staramy się o bobasa już kilka miesięcy niestety bezskutecznie. Dzisiaj dostałam wynik Prolaktyny który wynosi 76 jest 3 krotnie podwyższona niż norma. Po świętach na pewno zrobię rozszerzone badania hormonalne.Ale moje pytanie brzmi czy jeśli prolaktyna jest tak wysoka jest możliwość owulacji dodam że stosuje testy i wychodzą pozytywne w dniach przewidywanej owulacji. Na wielu stronach czytałam że owulacja jest zaburzona przy takim wyniku. O co tu chodzi?
 
reklama
Rozwiązanie
Witajcie. Staramy się o bobasa już kilka miesięcy niestety bezskutecznie. Dzisiaj dostałam wynik Prolaktyny który wynosi 76 jest 3 krotnie podwyższona niż norma. Po świętach na pewno zrobię rozszerzone badania hormonalne.Ale moje pytanie brzmi czy jeśli prolaktyna jest tak wysoka jest możliwość owulacji dodam że stosuje testy i wychodzą pozytywne w dniach przewidywanej owulacji. Na wielu stronach czytałam że owulacja jest zaburzona przy takim wyniku. O co tu chodzi?
Ja również miałam podwyższona prolaktyne, owulacja na testach wychodziła, miałam bóle w dniu owulacji, na monitoringu pęcherzyki były i znikały więc prawdopodobnie owulacja była, miesiączki miałam również w miarę regularne ale w ciaze nie zachodziłam. Po miesiącu...
Często się zasntawiam dlaczego na nas trafiło najgorsze jest to że człowiek stara się jeździ pi lekarzach 2 razy w miesiącu stresuje A wszytskie wkoło koleżanki albo urodzily albo w ciąży a ja na to wszytsko patrze gratuluje A w środku serce mi pęka ze nam nie udaje
 
reklama
Ja mialam prolaktyne wysoka bo czasami i do 100 dochodzila i normalnie zachodzilam w ciaze chociaz kilku ginekologow mowilo mi wtedy teoretycznie cykle powinny byc bezowulacyjne. 2 ciaze poronilam. Jak zaszlam w ciaze z synkiem to przy prl 60-70. I donosilam.
Wysoka prl utrudnia prawidlowe zagniezdzenie sie zarodka stad najprawdopodobniej 2 stracone ciaze u mnie. W tej szczesliwie donoszonej od pozytywnej bety od razu duze dawki progesteronu. Duphaston bralam do 30tc.
Bralam tez acard i zastrzyki z heparyny cala ciaze ale to na dodatnie ana.

A tak juz poza sama ciaza to wysoki poziom prl moze tez swiadczyc o mikrogruczolaku przysadki. Jak tak jak pisalam mialam prl w okolicach 100 czasami. Bralam leki na zbicie i albo nie dzialaly albo zbijaly poczym po odstawieniu zaraz prl znow rosła. Mialam rezonans i potwierdzilo sie ze mam guza przysadki. Ale spokojnie z tym guzem zaszlam w ciaze i ja donosilam chociaz troche stresu z tym mialam bo moja prl szybowala ostro i w 6 miesiacu ciazy mialam juz prl ponad 1200.
Takze da się, trzeba tylko zadbac o progesteron na poczatku zeby dobrze sie zagniezdzilo i brac dopóki lozysko nie przejmie funkcji. Czyli mi gin mowil ze tak do 18-20tc. Ja sie balam i bralam do 30tc ale ostatnie tyg to powoli schodzilam z dawki.
Trzymam kciuki za Ciebie [emoji846]
Witajcie. Staramy się o bobasa już kilka miesięcy niestety bezskutecznie. Dzisiaj dostałam wynik Prolaktyny który wynosi 76 jest 3 krotnie podwyższona niż norma. Po świętach na pewno zrobię rozszerzone badania hormonalne.Ale moje pytanie brzmi czy jeśli prolaktyna jest tak wysoka jest możliwość owulacji dodam że stosuje testy i wychodzą pozytywne w dniach przewidywanej owulacji. Na wielu stronach czytałam że owulacja jest zaburzona przy takim wyniku. O co tu chodzi?
 
Dzięki za słowa otuchy dobrze wiedzieć że jest jakiś cień nadzieji. Będę robić rezonans magnetyczny jestem już umówiona m.in dlatego że borykam się już ładne parę lat z migrena. Ostatni rezonans miałam 6 lat temu właśnie wtedy stwierdzono migrene. A teraz doszła ta prolaktyna więc moja neurolog mówi że konieczne jest powtórne badanie. I naczytalam się w Internecie właśnie o tym gruczolaku przysadki więc siedzę jak na szpilkach i czekam na badania😔

Testy owulacyjne wychodzą pozytywne, obserwuje u sobie sluz płodny, czuje bol podbrzusza w okolicy owulacji. Więc dziwna jest ta prolaktyna tak wysoka ale cieszę się że Tobie się udało i trzymam kciuki sama za siebie😉
 
A przepisał Ci tabletki na zmniejszenie prolkatyny ja miałam 37 jem tabletki ladnie spadla
Jeszcze nie byłam u gina z tym wynikiem bo mam lekarza prowadzącego w Niemczech A przyjechałam tylko na święta. Jak wrócę po nowym roku to ostro się biorę za to. Będę miała już wyniki z rezonansu więc coś więcej może się wyjasni
 
Witajcie. Staramy się o bobasa już kilka miesięcy niestety bezskutecznie. Dzisiaj dostałam wynik Prolaktyny który wynosi 76 jest 3 krotnie podwyższona niż norma. Po świętach na pewno zrobię rozszerzone badania hormonalne.Ale moje pytanie brzmi czy jeśli prolaktyna jest tak wysoka jest możliwość owulacji dodam że stosuje testy i wychodzą pozytywne w dniach przewidywanej owulacji. Na wielu stronach czytałam że owulacja jest zaburzona przy takim wyniku. O co tu chodzi?
Ja również miałam podwyższona prolaktyne, owulacja na testach wychodziła, miałam bóle w dniu owulacji, na monitoringu pęcherzyki były i znikały więc prawdopodobnie owulacja była, miesiączki miałam również w miarę regularne ale w ciaze nie zachodziłam. Po miesiącu stosowania leku na obniżenie Prolaktyny zaszłam w ciaze więc myślę że to jednak ona miała wpływ na zapłodnienie.
 
Rozwiązanie
Do góry