reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone TSH w ciąży

Zagubiona123456789

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2020
Postów
24
Cześć jestem w 15 tyg ciąży otrzymałam wynik tsh 6,650. Ginekolog stwierdził że leków mi nie da bo mogą zaszkodzić dziecku.... Ze za miesiąc powtórzę wynik i wtedy mnie skieruje do endokrynologa.
Przed ciążą ok temu robiłam tsh było na poziomie 2,5.
Czy mój ginekolog dobrze postępuje ze czekamy?
Czy powinnam go zmienić i iść prywatnie do endokrynologa???
 
reklama
Rozwiązanie
Wynik 6.650 z poniedziałku dzis zrobiłam prywatnie juz mam wyniki 2783 tsh reszta wynikow ft3 i ft4 w normie to mozliwe zeby tak spadlo czy tam byl blad ?
Błędu raczej nie ma. Tak jak koleżanka powiedziała powyżej może to być również kwestia laboratorium. TSH samo w sobie "lubi" skakać w ciąży, więc jak już raz Ci tak wzrosło to i tak powinnaś odwiedzić endokrynologa.
W tym momencie zmieniłabym lekarza prowadzącego ciążę 😳 biegusiem po leki 😗 tarczyca bardzo często robi takie psikusy w ciąży... Ja biorę euthyrox 50 od 13tc. Teraz jest 36+4 i dalej bioręi. W momencie kiedy urodzę to mam całkowicie odstawić i kontrola za 6tyg TSH, ft3 i ft4.
Wynik 6.650 z poniedziałku dzis zrobiłam prywatnie juz mam wyniki 2783 tsh reszta wynikow ft3 i ft4 w normie to mozliwe zeby tak spadlo czy tam byl blad ?
 
reklama
Wynik 6.650 z poniedziałku dzis zrobiłam prywatnie juz mam wyniki 2783 tsh reszta wynikow ft3 i ft4 w normie to mozliwe zeby tak spadlo czy tam byl blad ?
Robiłaś w tym samym laboratorium? Bo to też ma znaczenie. Tak czy siak dostaniesz od Endo leki, bo teraz jeszcze może wzrosnąć tsh na tym etapie ciąży a już masz podwyższone nawet jeśli ten dzisiejszy jest prawidłowy 🙂 dobrze, że reszta wynikow jest ok 🙂 wszystko będzie ok 👍🙂
 
Wynik 6.650 z poniedziałku dzis zrobiłam prywatnie juz mam wyniki 2783 tsh reszta wynikow ft3 i ft4 w normie to mozliwe zeby tak spadlo czy tam byl blad ?
Błędu raczej nie ma. Tak jak koleżanka powiedziała powyżej może to być również kwestia laboratorium. TSH samo w sobie "lubi" skakać w ciąży, więc jak już raz Ci tak wzrosło to i tak powinnaś odwiedzić endokrynologa.
 
Rozwiązanie
Do góry