reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

karotka ja tez mam takiego lenia...
marcysia gratulacje... zdrowka dla malucha.. jej jak ci fajnie...
erzsabeth- skurcz wyglada jakbys miala dostac okres.... nie martw sie jak ci sie zacznie bedziesz wiedziec ze to to.. slabymi i nie regularnymi sie nie ma co przejmowac choc pewno cie nosi jak cos tam gdzies boli.. ;)

ja po wizycie rozwarcie mam na 2 cm ale gin mi zapowiedzial ze raczej w tym tyg nie urodze.. wiec spoko.. po mojej mysli.. :) mlody wazy 3.300.. mysle ze do porodu bedzie 3.500 gdzies.. wiec przestalam sie martwic waga malucha.. sila umyslu wmawiam sobie ze moj porod bedzie szybki i sprawny..
 
reklama
Marcysia serdeczne gratulacje!!;) odpoczywaj,a w tym czasie Maly nabierze sil i bedziesz go pozniej tulic ;) ach zazdroszcze

Hhmmm ja tez wlasnie nie wiem jak wygladaja skurcze...skoro to taki bol jak na miesiaczke to mam taki od jakiegos czasu ale za nic nie bylabym w stanie policzyc ile on trwa i co ile,bo mam wrazenie ze jak sie zacznie ten bol rano to konczy sie wieczorem i caly dzien mnie tak cmi,wiec u mnie to chyba nie to ;(

Bylam dzisiaj na ostatniej wizycie u gin ;( zero rozwarcia,szyjka dluga,nie skraca sie.Do tego okazalo sie ze jednak ta graniczna ilosc wod plodowych to wcale nie tak dobrze - trzeba monitorowac na biezaco,liczyc uwaznie ruchy dziecka,jak tylko cos zaniepokoi to na ip,za 3 dni usg i ktg kontrolne...duzo pic i czekac...znienawidze slowo "czekac" przez te ciaze...;/
A jakby tego bylo malo przyplatala sie bardzo zaawansowana infekcja grzybicza ;/ po prostu swietnie!ech
 
Dzien dobry kochane ? Jak tam samopoczucie? U mnie Cisza , jutro wizyta u gin, ciekawa jestem co powie;)

Potrzebuje waszej rady odnosnie rozstepow, smarowalam sie cala ciaze oliwkami, bio oil I niestety I tak pojawily sie size czerwone rozstepy na bokach I wewnatrz jednego uda;( co robic aby to zaczac wybielac bo I. Tak Wiem ze zostana ze mna na cale zycie
 
Koronka mi w ciąży przybyły może ze 3 rozstępy ale mam też kilka z okresu dorastania i tamte rozstępy z czasem same zbielały.


A mi się śniło, że urodziłam Młodego, ważył 3900 i miał 64cm :D ale sen był na tyle realistyczny, że po przebudzeniu długo się zastanawiałam czy skurcze i ból który czułam był prawdziwy czy wyśniony. Pytałam męża czy w nocy się skarżyłam albo mówiłam, że coś się dzieje bo za nic nie potrafię oddzielić snu od rzeczywistości. :) Mówił, że latałam do lazienki jeszcze częściej i że mnie kuło i ciągnęło w pachwinach, a poza tym to nic więcej. Masakra.

Wczoraj byłam na ćwiczeniach, wieczorem jeszcze męża wykorzystałam i czekamy dalej. ;)
 
no u mnie samopoczucie bylo ok. ale moj mlody wlasnie rozbil moj wielki szklany wazon. kurcze jestem tak wsciekla ze nie wiem.. kurcze z holandii przewiozlam go busem pracowniczym i ani rysy nie bylo .. wrrrrrrrrr.....
nunka ja wlasnie skonczylam brac tabletki na infekcje.. w ciazy to sie zdarza czesto.. zakwas swoj organizm przejdzie szybciej.. grejpfruty cytryna i kefiru duzo..

koronka co do rozstepow mnie tez wyszly wydaje mi sie ze to przez opadajacy szybko brzuszek. na wybielanie chyba jest tam cos w rossmanie ale wiem ze te po ciazowe rozstepy u mnie i znajomych same bledna.. przynajmniej te z 1 ciazy byly u mnie nie widoczne dosc szybko po porodzie.. mysle ze te tez znikna.
 
Koronka ja mam rozstepy z mlodych lat jeszcze,ze tak powiem,i powiem Ci,ze same zblakly.Moja mama kiedys dawala mi taki krem na wybielanie blizn,ale za cholere nie wiem jak sie nazywal (zreszta to bylo jakies 12 lat temu wiec teraz zapewne zmienilo nazwe a moze i producenta).Ale moze warto poszukac wlasnie na wybielanie czegos?

Asiorek,nie wiedzialam ze zakwaszanie cos daje,sprobuje.Tym bardzej ze przeczytalam w necie ze laskom te globulki ktore mam niewiele pomogly,bo mialy inne rodzaje infekcji i ze tak naprawde musialy brac inne leki pozniej.A ja juz sie nie widze z moim gin,bo i jej nie ma w najblizszym czasie ;/ wiec nawet nie wiem czy sie wylecze czy nie ;/
 
nunka ja bralam gynofemidazol i mi pomogly.. no i kazal mi wlasnie jesc kwasiory.. choc ja akurat lubie grejpfruty i cytryny.. 2 dnia bylo juz znacznie lepiej... ale i tak wzielam cale opakowanie do konca..
 
Koronkaa ja niestety mimo intensywnej pielęgnacji przed ciążą i w trakcie wieloma kosztownymi kremami i tak mam rozstępy. Nic już nie poradzę, takie widocznie moje genetyczne przeznaczenie :wściekła/y: A co do rozjaśniania to jedyne co mi faktycznie pomaga troszkę to KNEIPP Bio-Olejek do ciała na blizny i rozstępy. Taka mała buteleczka 20ml kosztuje około 7 złotych. Można go stosować w ciąży więc smaruję się nim i trochę pomaga ale jakiś efektów wow też ni8e daje.

U mnie dziś 4 dzień po terminie. Byłam na ktg i malutka ma dobry puls, skurcze ciągle tylko te przepowiadające i nic nowego się nie dzieje. Mój ginekolog śmiał się, że ju zadbanych kobiet często dzieciaczki przenoszone, bo mają za dobrze. Dzwoniłam do szpitala i jak nic się samo nie ruszy to w piątek rano mam się zgłosić i zdecydują czy będą wywoływać.

Położna mówiła, że zanim podłączą kroplówkę to najpierw się chodzi cały dzień z cewnikiem. Wiecie coś na ten temat, jak to jest??? Ja już się boję tego wszystkiego. Mogłoby się samo zacząć a nie jakieś cuda na kiju mi będą robić :-)

 
martii moja kolezanka miala cewnik i balonik a to i tak nic nie dalo nie potrzebnie ja tylko meczyli tym wszystkim. ja sie ze swoim gin juz umowilam ze jak do 18 nic sie nie wydarzy to 19 przychodze na masaz szyjki i mam nadzieje ze pojdzie szybko..
 
reklama
Asiorek ja mam jakies macmarimer czy cos takiego.Nigdy tego nie bralam (a miewam problemy z infekcjami raz w roku).Pozre tone grejfrutow i jogurtow to moze pomoze ;)

Chociaz jogurty dzialaja na mnie troche przeczyszczajaco a od wczoraj mam problemy jakies z brzuchem...tak mnie boli strasznie i kiepsko sie czuje ;/

Martii o cewniku czytalam duzo,bo wpisalam sobie w plan porodu ze tego dziadostwa nie chce.Wsadzaja Ci balonik ktory ma Ci rozpychac szyjke i "sztucznie" tworzyc rozwarcie.Lazi sie z tym cala dobe a jedyne co mozna uzyskac to rozwarcie 2-3 cm i to nie zawsze.Niektore dziewczyny nawet tyle nie zyskuja a jedynie bol i dyskomfort ;/
 
Do góry