reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip doczesnowy

Ja dziś też się dowiedziałam, że mam polipa w szyjce...Ma 1 cm. Jestem w 9+3 tc i lekarz kazał odstawić duphaston. Powiedział że leżenie nie ma na niego wpływu i że odpadnie prawdopodobnie przy porodzie. Broń Boże nie wolno go usuwać. Powiem Wam że boję się. Od początku mam czerwone krwawienia. Od 3 tyg występuje rzadziej i mniejsze ale martwi mnie czy może jeszcze urosnąć?
Nie mamy wyjścia, musimy jakoś dać radę.. ja staram się oszczędzać, wtedy mniej krwawi.. nie leżę, ale też nie robię nic ponad to, co konieczne..
 
reklama
No właśnie nie wiem czy leżeć czy nie. Już dostaje od tego świra. Czasem pozmywam albo poskładam pranie, takie drobne czynności. Naczytałam się Internetu i są różne skrajne opinie od takich ze to nie zagraża do takich że powoduje infekcje i rozdarcie. Ale tak sobie myślę że infekcje chyba wtedy gdy ktoś krwawi i np wspolzyje a rozwarcie gdy jest bardzo duży i rozpiera szyjke. Mój ma 1 cm i gin mówił że jest duży....
 
No właśnie nie wiem czy leżeć czy nie. Już dostaje od tego świra. Czasem pozmywam albo poskładam pranie, takie drobne czynności. Naczytałam się Internetu i są różne skrajne opinie od takich ze to nie zagraża do takich że powoduje infekcje i rozdarcie. Ale tak sobie myślę że infekcje chyba wtedy gdy ktoś krwawi i np wspolzyje a rozwarcie gdy jest bardzo duży i rozpiera szyjke. Mój ma 1 cm i gin mówił że jest duży....
Ja robię w ten sposób, ze naprawdę ograniczam się do prac niezbędnych w domu i tez staram sie przy nich nie przemeczac. Leze tylko wtedy, gdy plamienie/ krwawienie się nasila. Wtedy taki odpoczynek zazwyczaj pomaga wrócić znów do równowagi. Zero współżycia, rezygnacja ze sportu (biegalam przed ciaza). Poza tym staram się żyć w miarę normalnie..
Sam polip jest, wierząc mojemu lekarzowi, niegrozy dla dziecka i to najważniejsze.. tylko ten ciągły stres.. :(
 
Dzięki za słowa otuchy. Mój też mówił że to nie groźne.
Ja przed ciaza byłam flak i teraz jak leżę to jeszcze gorzej. Boję się skąd potem wezmę siły na poród.
A ile ma Twój polip?
 
Hej. Dołączam się z moim polipem. Wykryty w 6tc miał 1,5cm. Teraz 12 tc. Czekam i obserwuje i...doskonale Was rozumiem.
W poprzedniej ciąży polipa nie miałam całą ciążę przeleżałam z szyjka skróconą o połowę. Lekarz nie dawał szans że dotrwam do 30 tygodnia, a urodzilam w 37. Damy radę dziewczyny.
 
Hej. Dołączam się z moim polipem. Wykryty w 6tc miał 1,5cm. Teraz 12 tc. Czekam i obserwuje i...doskonale Was rozumiem.
W poprzedniej ciąży polipa nie miałam całą ciążę przeleżałam z szyjka skróconą o połowę. Lekarz nie dawał szans że dotrwam do 30 tygodnia, a urodzilam w 37. Damy radę dziewczyny.
Witaj!
Ja wczoraj też skończyłam 12 tydzień. Tzn dziś 12+1.
Bierzesz jakieś leki typu duphaston,luteine?
Masz krwawienia z tego polipa?
Ja zauważyłam że mój reaguje ma wzmożony wysiłek i wtedy plamię.
 
Witaj!
Ja wczoraj też skończyłam 12 tydzień. Tzn dziś 12+1.
Bierzesz jakieś leki typu duphaston,luteine?
Masz krwawienia z tego polipa?
Ja zauważyłam że mój reaguje ma wzmożony wysiłek i wtedy plamię.

Nie mam nic przepisane. Lekarz kazał się oszczędzać. Mam też czasem lekkie plamienie jak np za dużo ruchu jest.
 
Dziewczyny, jak tam wasze polipy? Mój wczoraj wieczorem lekko krwawił i znowu się poschozowałam. 3 dni temu odstawiłam lek na prolaktyne i brzuch mnie pobolewa jak chodzę, więc głównie leżę.
 
reklama
Moj na szczęście ostatnio się uspokoił.. W ciągu ostatnich czterech tygodni, plamiłam tylko raz.. właśnie kończę 20 tydzień.. jutro usg połówkowe
 
Do góry