reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 3 kwietnia widzimy się o 14:00 z fizjoterapeutą, a o 21:00 zapraszam na rozmowy o emocjach.

Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Polip doczesnowy

Rona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam.. chciałam zapytać mam, które miały lub mają obecnie polipa doczesnowego, jak sobie z nim radzilyście..
Dla mnie obecna ciąża to jeden wielki stres. Nie dość, ze jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych, to jeszcze teraz od kilku tygodni ten polip. Obecnie jestem w 16 tc i on ciągle plami, a czasami nawet krwawi. Kichniecie, wydmuchanie nosa, potrzeba fizjologiczna, trochę więcej energicznego ruchu i od razu dziad się odzywa.. na poczatku biegalam za kazdym razem do lekarza, teraz już wiem, ze to nie ma sensu, ale mam naprawdę dość..

reklama

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam.. chciałam zapytać mam, które miały lub mają obecnie polipa doczesnowego, jak sobie z nim radzilyście..
Dla mnie obecna ciąża to jeden wielki stres. Nie dość, ze jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych, to jeszcze teraz od kilku tygodni ten polip. Obecnie jestem w 16 tc i on ciągle plami, a czasami nawet krwawi. Kichniecie, wydmuchanie nosa, potrzeba fizjologiczna, trochę więcej energicznego ruchu i od razu dziad się odzywa.. na poczatku biegalam za kazdym razem do lekarza, teraz już wiem, ze to nie ma sensu, ale mam naprawdę dość..
A gdzie masz tego polipa?

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Ogólnie rzecz biorąc okolo pierwszego trymestru polip powinien zacząć zasychać samodzielnie. Jeśli tego nie robi należy pomyśleć o jego usunięciu. Ja mialam dużego polipa wychodzącego z macicy i zajmującego całą długość szyjki. Czuć go było pod palcami. Pomimo brania heparyny krwawilam tylko do 14tc. Potem jak łożysko już przejęło funkcje, to przestał. Zaczął usychać. I to jest dość prawidłowe. A co twój lekarz na polipa?
Wiem, że to stresujące, bo też byłam po 2 poronieniach. Ale nie można dać się zwariować. Ja nie tylko plamilam, ale krwawilam. Musiałam nawet podpasek używać.

Rona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Mój lekarz mówi, ze może mi tak dokuczac aż do końca ciazy i absolutnie nie należy to wycinać..

JulaKk

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej ja miałam go również w ciąży zrobił mi się w 7-8 tygodniu. Był duży miał ponad 4 cm zajmował całą szyjkę i wystawał na zewnątrz. Na początku też mocno krwawił, mój pierwszy lekarz prowadzący chciał go ukręcić i dobrze że konsultowałam to u innych bo tak trafiłam do profesora i okazało się że tego nigdy w ciąży się nie usuwa bo usunięcie niesie ogromne ryzyko poronienia. Mój polip był podobno beznadziejnym przypadkiem który doprowadził do rozwarcia szyjki w 14 tygodniu ciąży i podjęto decyzję o założeniu szwu co spowodowało że polip wsunoł się do macicy. Tak w zagrożonej od 28 tygodnia leżącej ciąży dotrwałam do 36 tygodnia a podobno byłam beznadziejnym przypadkiem bo już w tym tygodniu miałam całkowicie zgładzoną szyjkę. Oszczędzaj się ile możesz i pamiętaj żeby lekarz zawsze sprawdzał czy nie robi się od wewnątrz rozwarcie i nie skraca się szyjka. Trzymam kciuki i nie zamartwiaj się, dasz radę.

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Słyszałam, że czasem jak jest duży to się go podwiązuje, ale mój lekarz też uważał, że to najmniejsze nasze zmartwienie. Miałam zagrożona ciążę od 4tygodnia. Tylko mój polip w drugim trymestrze częściowo usechł i odpadł.

Rona

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Właśnie, chyba oszczędzanie się jest tu dość ważne.. przed ciążą byłam dość aktywna, w ciąży tez zamierzalam , a tymczasem nawet trochę bardziej energiczny krok powoduje mocniejsze krwawienie. Więc niestety bardzo mało się ruszam :(

JulaKk

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Właśnie, chyba oszczędzanie się jest tu dość ważne.. przed ciążą byłam dość aktywna, w ciąży tez zamierzalam , a tymczasem nawet trochę bardziej energiczny krok powoduje mocniejsze krwawienie. Więc niestety bardzo mało się ruszam :(
Ja podobnie jak tylko zaczęłam coś robić to zaraz pojawiało się krawawienie i nie mówię tu o nie wiadomo jakiej aktywności raczej o zakupach i pozostałych codziennych czynnościach 😞 a jak pojawiało się krwawienie to zawsze gdzie miałam myśl że może jest coś nie tak a ja to przegapię więc dla mojego zdrowia psychicznego ograniczyłam wszystko do minimum i jak to powiedział mój lekarz tylko dzięki temu donosiłam tą ciążę. Dasz radę, dla maluszka jesteśmy w stanie znieść naprawdę dużo 😘

reklama

Moniczka83

Zaciekawiona BB
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Ja dziś też się dowiedziałam, że mam polipa w szyjce...Ma 1 cm. Jestem w 9+3 tc i lekarz kazał odstawić duphaston. Powiedział że leżenie nie ma na niego wpływu i że odpadnie prawdopodobnie przy porodzie. Broń Boże nie wolno go usuwać. Powiem Wam że boję się. Od początku mam czerwone krwawienia. Od 3 tyg występuje rzadziej i mniejsze ale martwi mnie czy może jeszcze urosnąć?

Do góry