reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip doczesnowy

Rona

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Luty 2020
Postów
49
Witam.. chciałam zapytać mam, które miały lub mają obecnie polipa doczesnowego, jak sobie z nim radzilyście..
Dla mnie obecna ciąża to jeden wielki stres. Nie dość, ze jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych, to jeszcze teraz od kilku tygodni ten polip. Obecnie jestem w 16 tc i on ciągle plami, a czasami nawet krwawi. Kichniecie, wydmuchanie nosa, potrzeba fizjologiczna, trochę więcej energicznego ruchu i od razu dziad się odzywa.. na poczatku biegalam za kazdym razem do lekarza, teraz już wiem, ze to nie ma sensu, ale mam naprawdę dość..
 
reklama
Witam.. chciałam zapytać mam, które miały lub mają obecnie polipa doczesnowego, jak sobie z nim radzilyście..
Dla mnie obecna ciąża to jeden wielki stres. Nie dość, ze jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych, to jeszcze teraz od kilku tygodni ten polip. Obecnie jestem w 16 tc i on ciągle plami, a czasami nawet krwawi. Kichniecie, wydmuchanie nosa, potrzeba fizjologiczna, trochę więcej energicznego ruchu i od razu dziad się odzywa.. na poczatku biegalam za kazdym razem do lekarza, teraz już wiem, ze to nie ma sensu, ale mam naprawdę dość..
A gdzie masz tego polipa?
 
Ogólnie rzecz biorąc okolo pierwszego trymestru polip powinien zacząć zasychać samodzielnie. Jeśli tego nie robi należy pomyśleć o jego usunięciu. Ja mialam dużego polipa wychodzącego z macicy i zajmującego całą długość szyjki. Czuć go było pod palcami. Pomimo brania heparyny krwawilam tylko do 14tc. Potem jak łożysko już przejęło funkcje, to przestał. Zaczął usychać. I to jest dość prawidłowe. A co twój lekarz na polipa?
Wiem, że to stresujące, bo też byłam po 2 poronieniach. Ale nie można dać się zwariować. Ja nie tylko plamilam, ale krwawilam. Musiałam nawet podpasek używać.
 
Mój lekarz mówi, ze może mi tak dokuczac aż do końca ciazy i absolutnie nie należy to wycinać..
 
Hej ja miałam go również w ciąży zrobił mi się w 7-8 tygodniu. Był duży miał ponad 4 cm zajmował całą szyjkę i wystawał na zewnątrz. Na początku też mocno krwawił, mój pierwszy lekarz prowadzący chciał go ukręcić i dobrze że konsultowałam to u innych bo tak trafiłam do profesora i okazało się że tego nigdy w ciąży się nie usuwa bo usunięcie niesie ogromne ryzyko poronienia. Mój polip był podobno beznadziejnym przypadkiem który doprowadził do rozwarcia szyjki w 14 tygodniu ciąży i podjęto decyzję o założeniu szwu co spowodowało że polip wsunoł się do macicy. Tak w zagrożonej od 28 tygodnia leżącej ciąży dotrwałam do 36 tygodnia a podobno byłam beznadziejnym przypadkiem bo już w tym tygodniu miałam całkowicie zgładzoną szyjkę. Oszczędzaj się ile możesz i pamiętaj żeby lekarz zawsze sprawdzał czy nie robi się od wewnątrz rozwarcie i nie skraca się szyjka. Trzymam kciuki i nie zamartwiaj się, dasz radę.
 
Słyszałam, że czasem jak jest duży to się go podwiązuje, ale mój lekarz też uważał, że to najmniejsze nasze zmartwienie. Miałam zagrożona ciążę od 4tygodnia. Tylko mój polip w drugim trymestrze częściowo usechł i odpadł.
 
Właśnie, chyba oszczędzanie się jest tu dość ważne.. przed ciążą byłam dość aktywna, w ciąży tez zamierzalam , a tymczasem nawet trochę bardziej energiczny krok powoduje mocniejsze krwawienie. Więc niestety bardzo mało się ruszam :(
 
Właśnie, chyba oszczędzanie się jest tu dość ważne.. przed ciążą byłam dość aktywna, w ciąży tez zamierzalam , a tymczasem nawet trochę bardziej energiczny krok powoduje mocniejsze krwawienie. Więc niestety bardzo mało się ruszam :(
Ja podobnie jak tylko zaczęłam coś robić to zaraz pojawiało się krawawienie i nie mówię tu o nie wiadomo jakiej aktywności raczej o zakupach i pozostałych codziennych czynnościach 😞 a jak pojawiało się krwawienie to zawsze gdzie miałam myśl że może jest coś nie tak a ja to przegapię więc dla mojego zdrowia psychicznego ograniczyłam wszystko do minimum i jak to powiedział mój lekarz tylko dzięki temu donosiłam tą ciążę. Dasz radę, dla maluszka jesteśmy w stanie znieść naprawdę dużo 😘
 
reklama
Ja dziś też się dowiedziałam, że mam polipa w szyjce...Ma 1 cm. Jestem w 9+3 tc i lekarz kazał odstawić duphaston. Powiedział że leżenie nie ma na niego wpływu i że odpadnie prawdopodobnie przy porodzie. Broń Boże nie wolno go usuwać. Powiem Wam że boję się. Od początku mam czerwone krwawienia. Od 3 tyg występuje rzadziej i mniejsze ale martwi mnie czy może jeszcze urosnąć?
 
Do góry