reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położna środowiskowa

Dołączył(a)
30 Maj 2019
Postów
1
Witam przyszłe mamusie
Mam termin na 2 lipca, czyli coraz bliżej i chciałam się dowiedzieć więcej na temat wizyty położnej po porodzie. Na początku ciąży chodziłam do innego ginekologa niż obecnie i właśnie w tamtej przychodni wybrałam położna, czy to znaczy że to ona będzie do mnie przychodzić? I jak wygląda sytuacja po wyjściu ze szpitala czy to ja muszę dzwonić i zapisywać do przychodni dziecko czy robią to w szpitalu przy porodzie? I tak samo jak się ma sprawa z położna, czy to również ja mam ją informować że już urodziłam czy informacja sama do niej dociera? Możecie również napisać jakie są wasze doświadczenia z położnymi
 
reklama
Rozwiązanie
U
Do mnie położna jeździła od 7 miesiąca ciąży. Miałyśmy stały kontakt telefoniczny, tłumaczyła wiele rzeczy przed porodem. Po porodzie zadzwoniłam z informacją że urodziłam. Przyjechała jeszcze tego samego dnia ważyła maleństwo itp. Małą zapisałam do przychodni jak miała 2 tygodnie, potem pszyszła pielęgniarka raz wytłumaczyć mi sprawy zdrowotne dziecka i jak maleństwo miało 4 tyg poszłam na pierwszy bilans. Położna jeździła do mnie jakieś jeszcze 3 miesiące zapisywała w książeczce zdrowia stan dziecka, pokazywała jak przewijać, kąpać, dbać o pępek itp.
Jeśli tylko masz ochotę, to możesz zgłosić się do położnej już teraz - jeszcze przed porodem przysługują Ci wizyty.
A jeśli chodzi o wizyty po porodzie - to jest wizyta zarówno położnej, jak i lekarza rodzinnego. Ja w szpitalu podałam, gdzie mam położną - a szpital powiadomił przychodnię. 2 dni po powrocie do domu przyszła położna wraz z dokumentami wyboru lekarza. Dziecko nie jest "automatycznie" zapisywane.
 
U mnie w szpitalu po porodzie położna ze szpitala pytała którą położną wybieram i ona dzwoniła wszystko załatwiła. W pierwszy dzień jak wyszłyśmy ze szpitala to położna środowiska dzwoniła, żeby się umówić bo numer mój jej już podała położna ze szpitala.
 
U nas znowu jest tak że po porodzie tatuś z zaświadczeniem jedzie do ośrodka zdrowia który sobie wybraliście i zgłasza dziecko do położnej i lekarza rodzinnego, a potem wraca do szpitala z dokumentami z ośrodka zdrowia że dziecko zostało zapisane (bez tych dokumentów nie wypuszcza dziecka ze szpitala). I podczas tej pierwszej wizyty ojca dziecka w ośrodku zdrowia, położna pyta się kiedy moze przyjść pierwszy raz na wizytę patronażową. Najlepiej będzie jak pójdziesz do ośrodka zdrowia do którego chcesz chodzić z dzieckiem i tam zapytasz jak z ich strony to wygląda.
 
Do mnie położna jeździła od 7 miesiąca ciąży. Miałyśmy stały kontakt telefoniczny, tłumaczyła wiele rzeczy przed porodem. Po porodzie zadzwoniłam z informacją że urodziłam. Przyjechała jeszcze tego samego dnia ważyła maleństwo itp. Małą zapisałam do przychodni jak miała 2 tygodnie, potem pszyszła pielęgniarka raz wytłumaczyć mi sprawy zdrowotne dziecka i jak maleństwo miało 4 tyg poszłam na pierwszy bilans. Położna jeździła do mnie jakieś jeszcze 3 miesiące zapisywała w książeczce zdrowia stan dziecka, pokazywała jak przewijać, kąpać, dbać o pępek itp.
 
Rozwiązanie
Do góry