reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomiary usg malejące wymiary

Kamila Ksu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2023
Postów
1 667
Czy ktoś może miał podobną sytuację w pomiarach USG? Odstęp 9 dni. Jak dotąd zawsze między USG był jakiś wzrost nawet gdy dzieliło je niewiele dni ( przewlekle choroby i różne zdarzenia powodowane nimi, problemami z szyjka sprawiają że te usg są często)
Nagle pomiar dość nie urósł to jest mniejszy niż był… może ktoś doświadczył podobnych atrakcji a nie było to nic złego, zapytać zawsze warto, kolejne porównanie w związku z tą sytuacją czeka mnie za tydzień w związku z czym jest mega stresująco.
 

Załączniki

  • IMG_0229.jpeg
    IMG_0229.jpeg
    91,8 KB · Wyświetleń: 416
  • IMG_0230.jpeg
    IMG_0230.jpeg
    89,5 KB · Wyświetleń: 83
reklama
Hej. Wiem, że to bardzo stresujące, ale poczekaj do kolejnego USG, a jeśli masz możliwość, to wybierz się na wizytę do innego lekarza. Ja miałam taką sytuację w ciąży, że po niespełna tygodniu okazało się, że mój syn nagle "wypadł" mniejszy o 400g. Wysunięto wtedy podejrzenie IUGR. Moja ciąża była obarczona różnymi problemami, a po tym usg byłam już dosłownie załamana. W następnym tygodniu usg robił mi już inny lekarz, ale na tym samym sprzęcie i mimo, że płód przyrastał wolniej niż powinien, to jednak przyrastał. Może spróbuj umówić się do innego lekarza i wtedy będziesz mieć pełniejszy obraz sytuacji. Masz jakieś problemy typu nadciśnienie, białkomocz, gorsze przepływy? Jak ustosunkował się do tych pomiarów Twój lekarz?
 
Hej. Wiem, że to bardzo stresujące, ale poczekaj do kolejnego USG, a jeśli masz możliwość, to wybierz się na wizytę do innego lekarza. Ja miałam taką sytuację w ciąży, że po niespełna tygodniu okazało się, że mój syn nagle "wypadł" mniejszy o 400g. Wysunięto wtedy podejrzenie IUGR. Moja ciąża była obarczona różnymi problemami, a po tym usg byłam już dosłownie załamana. W następnym tygodniu usg robił mi już inny lekarz, ale na tym samym sprzęcie i mimo, że płód przyrastał wolniej niż powinien, to jednak przyrastał. Może spróbuj umówić się do innego lekarza i wtedy będziesz mieć pełniejszy obraz sytuacji. Masz jakieś problemy typu nadciśnienie, białkomocz, gorsze przepływy? Jak ustosunkował się do tych pomiarów Twój lekarz?
przepływy ok, poprzednie wyniki krwi i morfologii też, ale choruje przewlekle - epi, trombofilia, toczeń, Sjogren. Wybitny zestaw jednak dobrze leczony.
Dotąd przyrosty były ok. Teraz niedość że nie urósł hc to jest mniejszy. Dziwi mnie też kość udowa nagle się skróciła?
Doktor powiedział że zahamowanie wzrostu płodu ewentualne może stwierdzić po kolejnym pomiarze po tygodniu…
 
Mi się tak zdarzyło i jak powiedziałam gin, że jakoś mało to dziecko urosło, to powiedziała, że musiałaby mnie badać dokładnie w tym samym gabinecie na tym samym sprzęcie - a faktycznie przeniosła się do innego pokoju wtedy. Potem już wszystko rosło jak trzeba. Głowa do góry!
 
Jeśli czujesz się dobrze zaopiekowania, to poczekaj do kolejnego usg. Wiesz, usg jest tylko badaniem obrazowym i nie aż tak dokładnym. Wiele zależy od operatora, jaki ma dzień, jak przyłoży głowicę, jak ułożone jest dziecko, itp. Jesteś na heparynę drobnocząsteczkowej?
 
Mi się tak zdarzyło i jak powiedziałam gin, że jakoś mało to dziecko urosło, to powiedziała, że musiałaby mnie badać dokładnie w tym samym gabinecie na tym samym sprzęcie - a faktycznie przeniosła się do innego pokoju wtedy. Potem już wszystko rosło jak trzeba. Głowa do góry!
akurat lekarz i sprzęt ten sam właśnie stąd stres ale nie zostaje nic innego jak czekać, ale ciekawi mnie właśnie czy ktoś miał podobne historie…
A urosło mało piszesz chodziło o pomiary czy wagę?
 
Jeśli czujesz się dobrze zaopiekowania, to poczekaj do kolejnego usg. Wiesz, usg jest tylko badaniem obrazowym i nie aż tak dokładnym. Wiele zależy od operatora, jaki ma dzień, jak przyłoży głowicę, jak ułożone jest dziecko, itp. Jesteś na heparynę drobnocząsteczkowej?
tak zastrzyki cały czas. Lekarz i sprzęt ten sam. Licze mimo wszystko na jakiś błąd w pomiarach bo choćby ta kość udowa chyba nie zmalała nagle..
 
akurat lekarz i sprzęt ten sam właśnie stąd stres ale nie zostaje nic innego jak czekać, ale ciekawi mnie właśnie czy ktoś miał podobne historie…
A urosło mało piszesz chodziło o pomiary czy wagę?
O pomiary i wagę. Po prostu po miesiącu wyglądało jakby córce niewiele przybyło, wręcz wcale. A potem się okazało, że wszystko jest okej, przyrosty były jak trzeba.
 
tak zastrzyki cały czas. Lekarz i sprzęt ten sam. Licze mimo wszystko na jakiś błąd w pomiarach bo choćby ta kość udowa chyba nie zmalała nagle..
Ja tu napisałam o masie płodu akurat, ale ją właśnie wylicza się na podstawie długości kości udowej, obwodu główki, brzuszka. Więc prawdopodobne jest to, że może to być po prostu błąd w pomiarach.
 
reklama
Ja bym była praktycznie pewna, że to błąd. USG to nie tylko wymiary dziecka, ale inne czynniki, które mogą zaniepokoić - skoro nie mówił, że coś tu nie gra, to trzymaj się twardo i czekaj na następną wizytę :)
 
Do góry