reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy !!! dentysta

Witam piękne!!!
mam duży problem...w ciąży zaczeły mi się psuć zęby..problem polega na tym, że podobno nie wykonuje się nieczulenie dla kobiet w ciąży na NFZ:wściekła/y:chce się dowiedzieć czy faktycznie tak jest..mam ząb do wyrwania(ósemka) i prywatnie jest to koszt 200 zł...na daną chwilę nie mam pieniędzy żeby od tak sobie wyrzucić 200 stówy na głupi ząb a już nie wspomne żeby muszę zrobić reszte:baffled:czy naprawde kobiety w ciąży nie mogę na kasę chorych zrobić sobie zębów ze znieczuleniem???:confused:
 
reklama
Ja jak robilam zeby to pod znieczuleniem. I to sama dentystka mnie namawiala, bo balam sie o dziecko. Mowila ze jest bezpieczne dla ciezarnych i lepiej sie znieczulic, niz stresowac, bo dziecko na tym bardziej cierpi.
A bezplatna opieka dentysty przysluguje Ci jeszcze w okresie pologu.
 
no ja chce zrobić pod znieczuleniem ale podobno dla kobiet w ciąży jest specjalne znieczulenie które NFZ nie daje:-(jestem podenerwowana bo mam mega ból,nie mogę zamknąć szczęki a 200 zł mnie w chwili obecnej przerasta...
 
Ja mialam normalne zneczulenia takie jak zawsze i nigdy nic doktorek nie mówił ze specjalne dla ciezarnychTo sa znieczulenia na małej przestrzeni ze tak powiem wiec nie sa niebezpieczne
 
no właśnie też tak myślałam ale ten mój mi powiedział że NFz nie robi znieczuleń ciężarnym i że ona się tego nie podejmie bo jeszcze zacznę jeje rodzić ;/
 
To idz do innego dentysty moze. Jak sie uprzesz to tez mozesz zadzwonic do swojego oddziału NFZ i zapytac czy Ci przysluguje. Ja dzwonilam kiedyś w sprawie ubezpieczenia, czy musze miec podbita legitke. Powiedzieli mi ze ciezarne sa objete ubezpieczeniem automatycznie przez sama ciaze i nie trzeba miec zadnych dodatkowych dokumentow, ale mimo to wszedzie wymagaja.
 
reklama
Ojej, dobre pytanie, chętnie czegoś się dowiem, ponieważ nasłuchałam się, że dentysta może stanowić problem, ponieważ robią bez znieczulenia. To prawda?
 

Podobne tematy

Do góry