reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy !!! dentysta

R

ruda

Gość
Cześć dziewczyny. Chciałabym się zapytać, czy któraś z Was miała wyrwanego zęba w czasie ciąży. Ja niesety przed tym, zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży poszłam na wyrwanie. Minęło ok 2 i pół tygodnia od wyrwania, a ja dopiero teraz mam problem z bólem. Nie mogę spać, czuję się strasznie :(. Czy znacie sposób na złagodzenie bólu?? Póki co płuczę rumiankiem i biorę niestety tabletki przeciwbólowe, czytałam, że tantum verde też jest dobre. POMOCY!!!
Pozdrawiam




 
reklama
Cześć Ruda!
Proponuję Ci przejść się jednak do lekarza, bo może zrobił Ci się tzw "suchy zębodół", a to trzeba leczyć...gdyby wszystko było w porządku to z każdym dniem powinno być lepiej, a nie bardziej boleć. Pozdrawiam :)
 
jakis czas temu przeczytalam ze zabiegi denstystyczne w ciazy sa nieszkodliwe dla dzidziusia, tylko wlasnie co zrobic z bulem? :baffled: o tym chyba nie pomysleli ;-)
 
zabiegi nie są szkodliwe, szkodzić mogą natomiast leki czy znieczulenie (kobiety w ciąży mogą otrzymać specjalne znieczulenie). Ja bym radziła skontaktować się ze stomatologiem.
 
Zglaszam sie :) Mialam w ciazy wyrywany zabek pod koniec trzeciego misiaca, znieczulenie ktore wstrzykuja dentysci jest dla maluszka nieszkodliwe, za to leki przeciwbolowe bardzo :/Jesli boli miejsce po wyrwaniu to natychiast do dentysty trzeba sie zglosic bo to nienormalne, (prawdopodobnie jakies zapalenie moglo sie wdac, a wtedy lekarz przepisze nieszkodliwy dla maluszka antybiotyk)Poza tym proponuje regularne wizytu u dentysty, ciaza to naprawde bardzo dobry ''kop w zadek'' zeby przestac sie wreszcie bac stomatologow ;)A lekko popsuty zabek leczy sie bezbolesnie i w 15 minut ;)Mowi to osoba ktora swego czasu na slowo dentysta wpadala w histerie ;)
 
Mam niesamowity problem, otóż będąc w ciąży moje dziąsła zaatakowała paradontoza, (nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu).
Najpierw dziąsła mocno krwawiły, potem wokół zębów zrobił się jakby stan zapalny a dziąsła zrobiły się opuchnięte. Nic z tym problemem nie robiłam, iż słyszałm, że w ciąży jest to normalne. Pomyślałam, że jak urodzę wszystko wróci do normy.
Niestety po porodzie sytuacja się jeszcze pogorszyła, stan zapalny rozszerza się a dziąsła odchodzą od zębów (wygląda to makabrycznie).
Jako, że karmię piersią i nie mam jeszcze okresu pocieszam się teraz, że wraz z odstawieniem dziecka od piersi i zmianie gospodarki hormonalnej stan dziąseł poprawi się?????????????????? Zaznaczę, że biorę witaminy i stosuje pasty na paradontozę ale to nic nie skutkuje.
Bo jak tak dalej pódzie wyjdą mi zęby. :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Co wy na to??????????????? Czy któraś z Was ma lub miała podobny problem i jak to się skończyło?????????????
 
Witaj,
ja mam również ogromny problem z dziąsłami... :( Z tym, że ja dodatkowo noszę aparat ortodontyczny. Przeżywam katusze. Dziąsła spuchły mi tak, że nie widać zębów. Nie mogę jeść bo bardzo mnie bolą, a o tym jak krwawią podczas szczotkowania to nawet nie wspomnę. Moja dentystka ściągła mi druty ale zostawiła zamki i nic nie pomaga. :( Czy u Ciebie już problem zniknął?
 
Paradontozę trzeba natychmiast leczyć i nie czekać. Ona rozwija się cały czas, nie tylko podczas ciąży, chociaż wtedy szybciej. Ja już jestem po porodzie. Miałam z tym problem podczas ciąży. Chodziłam regularnie na czyszczenie dziąseł. W domu trzeba czyścić zęby również nitką, dobry jest irygator (to takie urządzenie, w którym tryskająca woda czyści szczeliny między zębami). Do płukania jamy ustnej dobra jest Listeryna.
Paradontoza to taka choroba, podczas której bakterie atakują korzenie zębów. Zaatakowane zęby, czyli te chwiejące się są praktycznie do usunięcia. Usuwając ząb pozbywamy się również bakterii na jego korzeniu i w ten sposób ratujemy inne zęby na dłużej.
Radziłabym jak najszybciej iść do specjalisty a gdzie - może powiedzieć stomatolog. Dobrze jest zrobić zdjęcie rentgenowskie wszystkich zębów. Na zdjęciu widać, jak bardzo są zaatakowane i co z nimi można zrobić. Jedną z metod leczenia są antybiotyki, ale są wykluczone podczas ciąży i karmienia piersią. Wtedy pozostaje chyba tylko utrzymywanie higieny jamy ustnej, chodzenie do specjalisty, który będzie głęboko czyścił zęby (np. raz w miesiącu, tak zwany "kiretaż" - nie wiem, czy dobrze napisałam) a te silnie zaatakowane zęby należy usuwać.
To tak w skrócie z własnego doświadczenia.
Ale chcę uczulić na to, że nie należy zwlekać z leczeniem i liczyć na to, że to samo minie. Samo nie minie!
Pozdrawiam!
Małgorzata
 
reklama
Witam...
Mam mały problem, a mianowicie zaczyna mi się robić dziurka w zębie, którą trzeba szybko "załatać", ale nie wiem czy mogę bez problemu iść do dentysty czy nie? A do gina idę dopiero za 2 tygodnie...:-(
Czy ktoś może mi pomóc?
Pozdrawiam...:-)
 

Podobne tematy

Do góry