reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
dziewczyny jak karmie to tak bola mnie sutki ze szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,smarje mascia bepanthen ale to malo pomaga...............co robic?
 
reklama
Moze za malo piersi chwyta? Zawsze musi miec w buzi cala brodawke z wiekszoscia otoczki wokol niej, albo nawet z cala otoczka. Mnie ta masz pomagala na bolace piersi, a po ok miesiacu piersi przestaly bolec - syn nauczyl sie porzadnie z nich jesc :tak:
 
Smaruj własnym mlekiem. Wyciśnij krople posmaruj całe sutki wraz z otoczką i susz. Dużo wietrz piersi ale tak byś ich nie przewiała.:-)
 
ja również miałam taki problem przy pierwszym bobasku-ale pewna położna wysłała mojego męzusia do apteki po"kapturki silikonowe do karmienia" i problem się skończył!!nie ma co sie męczyć!!możesz spróbować!!:-)
 
na poczatku tez tak miałam i dokladnie moze dziecko zle chwyta cyca? tak jak pisała nimfii musi ssac sutek z czescia otoczki, a do smarowania ja uzywałam bepantenu i pomagał, ale kolezanka podała mi jeszcze inna masc, ktorej ona uzywała- castor eoui
 
ja również miałam taki problem przy pierwszym bobasku-ale pewna położna wysłała mojego męzusia do apteki po"kapturki silikonowe do karmienia" i problem się skończył!!nie ma co sie męczyć!!możesz spróbować!!:-)

Mi też one pomogły polecam bo karmienie piersią to ma byc przyjemnosc a nie katusze.
 
To minie, mnie przestały boleć brodawki dopiero po miesiącu. Muszą się zahartować, teraz to w ogóle jakbym nie miała w nich czucia. A te maści to chyba są bardziej na podrażnienia, pęknięcia i takie tam. A ból trzeba po prostu przetrzymać...
 
Możesz też tak podać pierś, żeby tą otoczkę mały wciągnął do buzi.
Łapiesz pierś przy otoczce między palca wskazującego a trzeciego i ściskasz w taką "kanapeczkę" i tak wsuwasz do buzi dziecka. Wygląda tak sobie fajnie, ale prawie cała otoczka jest w buzi, sam sutek głęboko przy gardełku i ssanie nie będzie bolało.
 
tak jak dziewczyny radzą - musisz wepchnąć do buźki sutek z otoczką - na pewno dziecko nauczy się wsysać - mnie też przez pierwsze tygodnie bolały sutki, bo mała nie umiała zassać - dodam, że mam płaskie, nie wystające, więc dodatkowo było jej trudniej chwycić, ale przeczekałam i teraz jest super - zero bólu, czasem nawet nie czuję, że mała ciągnie ;-) sama nauczyła się ssać, teraz jak zrobi sobie przerwę w jedzonku to już nie muszę jej wpychać piersi, sama jakoś ją wsysa :tak:
musisz to przeczekać, będzie już tylko lepiej :tak:
powodzenia!
 
reklama
dobra jest tez maść Pure Lan a najlepsze do smarowania mleko z piersi. Spróbuj innej pozycji do karmienia. Moja Zuzia prawidłowo chwytała pierś tylko gdy trzymałam ją na recach(na początku na poduszce). Największy ból jest jak dziecko ma juz ząbki:))
 
Do góry