reklama

pomocy

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez MagdaMamaKubusia, 14 Maj 2009.

1. MagdaMamaKubusia

MagdaMamaKubusia Zaciekawiona BB

dziewczyny jak karmie to tak bola mnie sutki ze szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,smarje mascia bepanthen ale to malo pomaga...............co robic?

2. nimfii

nimfii nadzieja umiera ostatnia

Moze za malo piersi chwyta? Zawsze musi miec w buzi cala brodawke z wiekszoscia otoczki wokol niej, albo nawet z cala otoczka. Mnie ta masz pomagala na bolace piersi, a po ok miesiacu piersi przestaly bolec - syn nauczyl sie porzadnie z nich jesc :tak:

3. reklama
  4. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

Smaruj własnym mlekiem. Wyciśnij krople posmaruj całe sutki wraz z otoczką i susz. Dużo wietrz piersi ale tak byś ich nie przewiała.:-)

5. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

ja również miałam taki problem przy pierwszym bobasku-ale pewna położna wysłała mojego męzusia do apteki po"kapturki silikonowe do karmienia" i problem się skończył!!nie ma co sie męczyć!!możesz spróbować!!:-)

6. martha1

martha1 Fanka BB :)

na poczatku tez tak miałam i dokladnie moze dziecko zle chwyta cyca? tak jak pisała nimfii musi ssac sutek z czescia otoczki, a do smarowania ja uzywałam bepantenu i pomagał, ale kolezanka podała mi jeszcze inna masc, ktorej ona uzywała- castor eoui

7. nutka13

nutka13 Mama Wiki iAmelci

Mi też one pomogły polecam bo karmienie piersią to ma byc przyjemnosc a nie katusze.

8. Camel84

Camel84 Fanka BB :)

To minie, mnie przestały boleć brodawki dopiero po miesiącu. Muszą się zahartować, teraz to w ogóle jakbym nie miała w nich czucia. A te maści to chyba są bardziej na podrażnienia, pęknięcia i takie tam. A ból trzeba po prostu przetrzymać...

9. Evelajna

Evelajna Październikowa mama

Możesz też tak podać pierś, żeby tą otoczkę mały wciągnął do buzi.
    Łapiesz pierś przy otoczce między palca wskazującego a trzeciego i ściskasz w taką "kanapeczkę" i tak wsuwasz do buzi dziecka. Wygląda tak sobie fajnie, ale prawie cała otoczka jest w buzi, sam sutek głęboko przy gardełku i ssanie nie będzie bolało.

10. reklama
  11. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

tak jak dziewczyny radzą - musisz wepchnąć do buźki sutek z otoczką - na pewno dziecko nauczy się wsysać - mnie też przez pierwsze tygodnie bolały sutki, bo mała nie umiała zassać - dodam, że mam płaskie, nie wystające, więc dodatkowo było jej trudniej chwycić, ale przeczekałam i teraz jest super - zero bólu, czasem nawet nie czuję, że mała ciągnie ;-) sama nauczyła się ssać, teraz jak zrobi sobie przerwę w jedzonku to już nie muszę jej wpychać piersi, sama jakoś ją wsysa :tak:
    musisz to przeczekać, będzie już tylko lepiej :tak:
    powodzenia!

12. mamita

mamita Fanka BB :)

dobra jest tez maść Pure Lan a najlepsze do smarowania mleko z piersi. Spróbuj innej pozycji do karmienia. Moja Zuzia prawidłowo chwytała pierś tylko gdy trzymałam ją na recach(na początku na poduszce). Największy ból jest jak dziecko ma juz ząbki:))

Poleć forum