reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie, L4, macierzyński.

Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
1
Pracuję od stycznia na umowie o pracę, wcześniej bym zatrudniona na umowie zlecenie.
Z tytułu umowy zlecenia w miesiącach listopad, grudzień -opłacałam składki chorobowe.
Od 1 stycznia 2021 mam umowę o pracę więc ubezpieczenie jest obowiązkowe. 28 stycznia wzięłam jeden dzień zwolnienia z powodu złego samopoczucia. Czy mogę iść spokojnie teraz na l4? Boję się, że nie będą wypłacać mi składek bo coś za krótko przepracowałam. Niestety samopoczucie coraz gorsze.
W tej firmie pracuje już od 2019 roku, kwiecień-grudzień miałam umowę zlecenie, potem styczeń - marzec 2020 umowę o pracę, niestety z powodu covid umowa nie została przedłużona i ponowne zatrudnienie na umowę zlecenie od września 2020. Także chyba nie powinni podważać prawdziwości umowy.

Ponadto umowa kończy się 30 czerwca, a termin porodu na 10 sierpnia (wiem, że umowa przedłużona jest automatycznie do dnia porodu), jak jest z wypłatą zasiłku macierzyńskiego. Czy muszę spełnić wcześniej jakieś warunki?

Proszę bardzo o odpowiedzi.
 
Do góry