reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne, ZUS, zasilki, becikowe i inne dylematy :)

Oczywiscie, ze wieksza, skoro na to pozwala prawo. Złodziej... Palneliby się w łeb. Latami place składki ZUS, duzo składek, nie moja wina, ze prace przez ciążę straciłam. W ciąży etat znaleźć to by się jakiś cud musiał zdarzyć (zresztą wtedy też by pewnie dochodzenie robili) to wzięłam sprawę w swoje ręce i harowalam w zasadzie prawie do dnia porodu, nawet jak mialam juz nakaz leżenia, to na leżą o prowadziłam zajęcia a oni będą próbować udowodnić, ze moja firma to fikcja. Chory kraj. Poslalam im wszystko, co trzeba, to teraz mnie informują, ze będą świadków wzywać na przesłuchanie. Zastanawiam się, jak te procedury maja się do domniemania niewinności, bo mam wrażenie, ze tu mamy do czynienia z domniemaniem winy.
 
reklama
Ja chciałam podwyższyc jak się dowiedziałam że jestem w ciązy ale mi znajoma z ZUS odradziła, że niby będzie się wszystko ciągnęło z wypłata macierzyńskieg. Ponoc często się to kończy w sądzie.
A kogo oni chcą przesłuchac?
Do mnie się zbytnio nie czepiali bo mam pracownika. Jedynie za te składki z przed lat, ale to świadectwem pracy udowodniłam i dali spokój.
Im się nie spieszy a Ty i tak musisz im bulic składkę zdrowotną...
 
Do góry