reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród - różnica w datach

Ja z OM mam na 01.01.22 ale z prenatalnego wyszło że na 26.12 i tego się trzymam. Chociaż moja gin uważa za prawidłowy ten z OM. Prawda jest taka że może być dwa tygodnie w jedną i drugą stronę.

Ale to nie rozumiem, miałaś ostatnio USG i skorygowali termin ? Już w tak późnej ciąży nie zmienia się chyba terminu.
Miałam usg ponieważ lekarz prowadzący tak zadecydował ponieważ mam cukrzycę ciążowa ale regulowaną sama dietą i chciał sprawdzić wagę dzieciątka i w jakim stanie jest łożysko.
No ale waga jest malusia bo tylko 2.900 a łożysko 2 stopnia dojrzałości
 
reklama
Miałam usg ponieważ lekarz prowadzący tak zadecydował ponieważ mam cukrzycę ciążowa ale regulowaną sama dietą i chciał sprawdzić wagę dzieciątka i w jakim stanie jest łożysko.
No ale waga jest malusia bo tylko 2.900 a łożysko 2 stopnia dojrzałości
Waga rowniez jest tylko szacowana, moze byc spory blad pomiaru i w jedna i w druga strone. Dobrze ze lekarz kontroluje wszystko, jesli cos bedzie nie tak napewno zadecyduje czy lepiej juz przerwac ciaze.
Sama waga sie nie martw, moj syn urodzil sie w 41tc majac 2950, zdrow jak ryba, tylko w ciuszkach sie topil:p
 
Z pierwszego usg wynika że termin jest na 26 grudnia.
Teraz jestem w 38tyg5 dni i miałam wczorajszym usg i właśnie taki termin wyszedł na 8 stycznia
Dzieciątko waży 2.900
Na tym etapie to już jest +/- nawet do trzech tygodni...
Także 26 grudnia to Twój termin, ale kiedy dziecko się zdecyduje, tego nie przewidzisz. Może już jutro, a może dopiero za miesiąc. Bezstresowego porodu życzę :*
 
Mi od początku lekarz podał termin wg USG, bo wg OM byłby prawie miesiąc wcześniej. Miałam bardzo ale to bardzo nieregularne cykle. Koniec końców urodziłam pomiędzy tymi dwoma terminami :)
 
Hej ja miała termin z miesiączki 29.10 a termin z usg 16.11 wyszło to z tego, że miesiączka bardzo nieregularna zabrali mnie oczywiście po wszystkich świętych do szpitala i starali się wywołać bo było już po terminie miesiączki ale nic nie ruszało dopiero 16.11 gdy podłączyli mi ósma oksytocyne bo między 3-16.11, miałam ich 7...
 
Miałam usg ponieważ lekarz prowadzący tak zadecydował ponieważ mam cukrzycę ciążowa ale regulowaną sama dietą i chciał sprawdzić wagę dzieciątka i w jakim stanie jest łożysko.
No ale waga jest malusia bo tylko 2.900 a łożysko 2 stopnia dojrzałości
To jest normalne, że USG na każdym etapie ciąży liczy domniemana datę porodu. Moja siostra miała w 32 tygodniu dziecko 2300g, więc jej zamiast na marzec termin na koniec stycznia wychodził, wiadomo że się na USG już nie patrzy.
 
Mój lekarz powiedział mi, że najdokładniej wyliczyć termin porodu z pierwszego USG prenatalnego. Powiedzial, że już później nigdy tak dokładnie się nie wyliczy. Termin z OM mam 4 dni później niż z USG. Lekarz powiedział, że trzymamy się tylko i wyłącznie terminu z USG prenatalnego do końca ciąży 🙂
 
reklama
#terminporodu
Hej dziewczyny mam dwa terminy porodu dość w dużych odstępach 🙄
Z miesiączki wychodzi na 23 grudnia a z usg na 8 stycznia,nie wiem czy się martwić czy to jest po prostu taka możliwość 😁
Czy któraś ma jakieś podobne doświadczenie 🤗
Ja miałam terminy zbliżone do siebie ,urodziłam dwa tyg przed terminem OM 😊 także nie ma reguły, ale mi powtarzano że liczy sie termin om i w szpitalu również trzymają się terminu om

Masz drobne dzieciątko ,moja urodziła się z waga 2930 😊
 
Do góry