reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w wodzie

niestety jest dosc spora lista przeciwskazan do porodu w wodzie ale co do wagi dziecka to nie wiem. U nas tez teki porod jest to za darmo.
 
reklama
agaaa pisze:
hej dziewczyny
ja tez mam zamiar rodzic w wodzie , dodam ze jestem w Anglii i mimo ze opieka nad koboeta w ciazy jest tutaj fatalna porody w wodzie sa za free ale jeszcze nie rozmawialam na ten temat z polozna , ktoras napisala ze waga dziecka byla za duza zeby mogla rodzic w wodzie, czy to znaczy ze jesli dziecko ma ponad 4 kilo juz nie moze sie w wodzie urodzic? my spodziewamy sle potomka wagi ciezkiej :)
Podejrzewam, że w gruncie rzeczy to zależy od położnej i lekarza, którzy są przy porodzie, ale mnie właśnie z pełnym rozwarciem wyjęłi z wody, bo niby waga dziecka miała być przeciwskazaniem do rodzenia do wody. Że niby za duże. Po fakcie się okazało, że Kinga była ponad pół kilo lżejsza, niż odczytała pani na izbie przyjęć i mogli mnie w tej wodzie zostawić.
Najlepiej pojechać na porodówkę i podpytać na miejscu ;)
 
Hej ja bardzo bym chciala urodzic swoje malenstwo w wodzie :-) ale nie pytalam sie jeszcze swojej midwife czy jest to mozliwe w szpitalu NHS?!(Northampton)
Bede w ten piatek na wizycie to spytam czy bylaby mozliwosc porodu w wodzie ...ale nie wiem jakie sa zalety a jakie wady porodu w wodzie?! a moze wy wiecie wiecej napiszcie Mi:)????????????:confused: :confused: :confused: Czekam i z gory dziekuje ....:happy: :-) :-D :tak:
 
Dziewczyny! Jestem zainteresowana porodem w wodzie i chciałabym się coś więcej na ten temat dowiedzieć, jaka jest różnica między porodem naturalnym, jakie są przeciwwskazania itd. Będę rodzić w szpitalu w Tarnowskich Górach i mam pytanie do dziewczyn które rodziły w tym szpitalu czy jest tam możliwość rodzenia w wodzie i jak to wszystko wygląda.
Jestem ciekawa też ile kosztują takie porody. Czy poród rodzinny też jest płatny?
Proszę o odpowiedź!!!;-);-);-) Pozdrowionka:blink::blink::blink:


 
Coś mnie przerwało ;-)
na tej stronie znajdziesz interesujący Ciebie szpital i dowiesz się czy proponuje poród w wodzie, porody rodzinne itp. oraz dowiesz się ile to może kosztować. Poza tym poznasz opinię w ogólnopolskiej akcji "Rodzić po ludzku"
 
poród w wodzie kosztuje zazwyczaj ok.200zł. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to wiem, ze jeśli dzidzia wg ostatniego usg (powinno być ok.36tc zrobione) waży więcej niż 2,5 kg to nie powinno się rodzić w wodzie. Ja też się nad tym zastanawiałam, jednak rozmawiałam sporo z lekarzami na ten temat i jednak większość odradzała. To prawda, ze jest to mniejszy szok dla dziecka, jednak nie ma to wpływu na jego dalszy rozwój. Poród w wodzie jest dla kobiety nienaturalny, bo jako gatunek ludzki przyzwyczajeni jesteśmy do "normalnych" porodów, natomiast porody w wodzie to bardziej moda niż udogodnienie. Mi ginekolog natomiast poleciła kąpiele wodne w trakcie porodu, to poprawia krążenie i ułatwia poród.
 
hej pozdrawiam ja już urodziłam miesiąc temu ( wcześniczkę) ale muszę Ci powiedzieć że opieka super i ogólnie mogę pochwalić ten szpital jakbys chciała coś więcej wiedzieć to wyślij pm
 
reklama
Do góry