reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porod wywolywany

agapemru

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2017
Postów
29
Na sobote mam termin porodu i mimo 4 cm rozwarcia, miekkiej szyjki i coraz mocniej stawiajacego sie brzuszka zaczynam obawiac sie ze akcja porodowa sama sie nie rozkreci... Pierwszy porod mialam wywolywany w 41 tygodniu. Najpierw balonik potem oksytocyna i na koncu przebijanie pecherza. Zaczynam sie martwic bo po pierwsze wody plodowe byly zielone, wszystko skonczylo sie dobrze ale stres do konca porodu byl potezny. Czy jesli nie urodze w terminie moge prosic o wywolanie porodu w 40 tygodniu? Nie chce znow stresow zwiazanych z zielonymi wodami... Czy musze tez przy wywolywaniu godzic sie na oksytocyne? Przy pierwszym porodzie wogole na mnie nie zadzialala. Cierpialam kilka godzin a postepow porodu zero, dopiero ruszylo gdy zlitowali sie i przebili mi pecherz.
 
reklama
Na mnie oksytocyna słabo działała, drugi porod miałam wywoływany żelem i dla mojego organizmu super. Zapytaj czy takiej możliwości nie ma, tylko zdaje się ze w PL zel trzeba sobie samemu zakupić, po otrzymaniu recepty. Do soboty może jednak urodzisz bez wywoływania [emoji6]powodzenia! :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Na mnie oksytocyna słabo działała, drugi porod miałam wywoływany żelem i dla mojego organizmu super. Zapytaj czy takiej możliwości nie ma, tylko zdaje się ze w PL zel trzeba sobie samemu zakupić, po otrzymaniu recepty. Do soboty może jednak urodzisz bez wywoływania [emoji6]powodzenia! :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
A co to za żel?
 
tez miałam wywoływany poród tydzień temu ale w 37 tyg (cholestaza). U mnie też podawano oksy i nic to nie działało. Dopiero jak przebili pęcherz to się ruszyło ale tez nie od razu. Niestety porody wywoływane tak wyglądają. Z tego co wiem to na życzenie CI raczej tego nie zrobią bo poród się wywoluje albo przez zagrożenie życia matki lub dziecka lub dopiero po terminie.
 
Miałam wywoływany poród. Podczas zakładania balonika/cewnika przebił się pęcherz i wody odeszły więc akcja sama się zaczęła. Ale cewnik i tak dalej miałam.
Natomiast pierwszy poród, podczas obracania się na łóżku na drugą stronę(chyba zrobiłam to z byt mocno) odeszły mi wody

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
A co to za żel?

Zel z prostaglandynami, w Polsce nazwa propidil. Miałam 3 porody po terminie, tylko trzeci bez wywoływania, ale tylko dlatego ze miałam cc zaplanowane. Dwa pierwsze 11 i 9 dni po porodzie. Pierwszy oksy i przebicie pęcherza, a drugi wywoływany żelem w DE, w moim szpitalu praktycznie w ogole nie używają oksy do wywoływania. Ale zel tez nie zadziała na wszystkie kobiety. Moja sąsiadka miała aplikowany dwa razy i nic. Ja dostałam o 8 rano, od 12 miałam skurcze, o 14 urodziłam.
Z oksytocyna trwało dwa razy dłużej.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zel z prostaglandynami, w Polsce nazwa propidil. Miałam 3 porody po terminie, tylko trzeci bez wywoływania, ale tylko dlatego ze miałam cc zaplanowane. Dwa pierwsze 11 i 9 dni po porodzie. Pierwszy oksy i przebicie pęcherza, a drugi wywoływany żelem w DE, w moim szpitalu praktycznie w ogole nie używają oksy do wywoływania. Ale zel tez nie zadziała na wszystkie kobiety. Moja sąsiadka miała aplikowany dwa razy i nic. Ja dostałam o 8 rano, od 12 miałam skurcze, o 14 urodziłam.
Z oksytocyna trwało dwa razy dłużej.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ciekawe wlasnie. Musze pogadać ze swoim ginekologiem jak to się przedstawia u nas.
U mnie ani masaż ani cewnik foleya nie pomógł. Nic wiecej mi nie dawali, lekarz w tym przypadku mowil mi zeby probowac naturalnie.
 
reklama
Probuje naturalnymi sposobami: seks, dlugie spacery, olej z wiesiolka, herbata z lisci.malin, odstawilam magnez 3 tyg temu ( z zalecenia lekarza) ale malemu jakos sie nie spieszy. Skoro seks do konca na mnie nie dziala obawiam sie ze ten zel tez moglby nie przyniesc efekty ale zapytam sie o niego lekarza. Z kazdym dniem coraz bardziej trace nadzieje ze maly zechce sam wyjsc :(
 
Do góry