reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod z mięśniakami

Arielka84

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Listopad 2020
Postów
111
Witajcie.

Temat zakładam ponieważ jestem w 32 tygodniu ciąży i im bliżej porodu tym bardziej się stresuje czy wszystko będzie dobrze.
Od początku ciąży dowiedziałam się ze mam 2 mięśniaki. W czasie ciąży urosly one z 3cm do 6cm więc nie znacznie.
Na badaniach usg lekarz powiedział że raczej będę kwalifikowała się na poród cc ponieważ znajdują się one przy wyjściu dziecka na zewnątrz i mogą małej utrudnić wyjście.
Przy dwóch ostatnich wizytach lekarz stwierdził że jednak możliwy będzie poród naturalny bo mała już główka jest w odpowiednim miejscu i ominęła ona główka mięśniaki.
Ucieszyłam się ponieważ pierwszy poród miałam siłami natury i nie był on dla mnie męczący. Dziecko również więcej zyskuje podczas porodu naturalnego.
Boję się jednak czy podczas porodu te mięśniaki nie okazja się jakaś przeszkodą dla dziecka albo czy skurcze będą nie regularne.

Czy któraś z was rodziła siłami natury z mięśniakami?
 
reklama
Moja siostra zaczeła rodzić Sn , miała mięśniaka na macicy wielkości pięści, ale z racji że w trakcie porodu małemu zaczęło spadać tętno poród musiał zakończyć się CC, przy okazji cięcia po wyjęciu dziecka usunięto jej tego mięśniaka, na jedno dobrze że tak się skończyło, bo by musiała iść na zabieg usunięcia mięśniaka parę tygodni po porodzie.
Porozmawiaj z lekarzem co będzie najlepsze dla Ciebie o dzidziusia
 
Do góry