reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

dzięki @basiawol
to moje wyniki badań zlecone przez dr Paśnika, jestem po drugim transferze in vitro z komórką dawczyni, oczywiscie on o tym wie, badania sa robione zeby zabezpieczyc sie przed poronieniem lub tez przed kolejna procedura zeby w ogole transfer sie powiodl gdy ten sie nie uda ( transfer mialam 14.01, mam bete robic 25.01)
te które nie trzymaja sie wartości referencyjnych oznaczylam wykrzyknikami
Ocena cytokin i współczynnika TH1/TH2:

INTERFERON GAMMA 334,0 pg/ml normy: 2046-4738,0 !!!!!!
TNF alfa 1412,0 pg/ml normy: 1208,3-4156,1
Interleukina 10 547,0 pg/ml normy: 695,6-3048,4 !!!!!!!!
Interleukina 4 40,0 pg/ml normy: 20,0-80,6
Interleukina 5 19,0 pg/ml normy:20,0-59,8 !!!!!!!!!
Interleukina 2 34,0pg/ml normy:20,0-62,5
Wskaźnik IFN/IL4 8,4 ratio normy: 36,7-175,0 !!!!!!!!
Wskaźnik TNF/IL4 35,3 ratio normy:19,7-149,5
Wskaźnik IFN/IL10 0,6 ratio normy:1,2-3,0 !!!!!!!!
Wskaźnik TNF/IL10 2,6 ratio normy:0,7-2,8


TEST IMK:
LIMFOCYTY T % 67% normy: 60,0-82,0
LIMFOCYTY B % 10,0% normy: 7,0-23,0
LIMFOCYTY helper CD3+/CD4+% 39% normy: 30,0-51,0
LIMFOCYTY Supresor CD3+/CD8+% 29,0% normy: 19,0-39,0
Współczynnik (h/s) CD4/CD8 1,3 ratio normy:0,8-2,5
komórki NK %( CD3-/CD16+56+) 22% normy: 7,0-24,0.

PRZECIWCIAŁA przeciwjądrowe (ANA) dodatni 1:160(+) plamisty normy:

WYNIK OZNACZANIA RECEPTORÓW KIR I ICH LIGANDÓW:
wytypowane specyficzności receptorów KIR: 2DL1, 2DL3, 2DL4, 2DS4,3DL1, 3DL2,2DL3, 2DP1, 3DP1*003
USTALONO HAPLOTYP AA dla receptorów KIR
Nie wykryto następujących specyficzności receptorów KIR: 2DL2, 2DL5A,2DL5B,2DS1,2DS2,2DS3,2DS5,3DS1,3DP1

Hej,
CBA całkiem niezły. Tylko il10 fajnie gdyby był wyższy. Interferon dobrze ze niski. Wskaźnik przedostatni dobrze ze niski.

Nk za wysokie.

Ana dodatnie.

Kiry zle niestety. Te co odpowiadają za implantację są nieobecne (te DS)

Steryd na pewno i accofil.
 
reklama
Hej,
CBA całkiem niezły. Tylko il10 fajnie gdyby był wyższy. Interferon dobrze ze niski. Wskaźnik przedostatni dobrze ze niski.

Nk za wysokie.

Ana dodatnie.

Kiry zle niestety. Te co odpowiadają za implantację są nieobecne (te DS)

Steryd na pewno i accofil.
Dzięki wielkie za pomoc. Biorę encorton 10mg dziennie. Cxy to za malo? Jak wygląda leczenie accofilem? To lek podawany dozylnie?
 
@olaa90 mam nadzieje ze to chwilowe, no wlasnie czytalam odnosnie encortonu i moze dobrze ze przechodze kuracje teraz wlasnie wyciszy stany zapalne. @olaa90 z Twoją figurą to nic nie grozi na pewno bedziesz do konca pieknie wygladac :) @Marthi dzieki za info @Zzzzzz no wlasnie mysle o tej diecie bo mimo wszystko u mnie immuno odgrywa duza role moze masz jakies ciekawe nowe przepisy>?//?
Nie wiem ale zle znosze steryd no ale moze dlatego ze po dwoch anginach zapaleniu ucha mam prawo byc slaba wiec orgazinm tez musi zwolnic zeby podolac.
A dziewczyny czas to najlepszy lekarz w koncu ogarnelam sie i wszystko ulozylam no i z moim mezem tez dogadujemy sie jak nigdy ogolnie wszystko idzie w dobrym kierunku wiec moze i mnie sie nie dlugo poszczęści w sumie to juz inaczej nie mysle
@Destino miod na moje serce :) mala rosnie w oczach wiec moze juz nie dlugo bedziecie razem super ciesze sie bardzo. Jesli będę miec core tez chcialabym Helenke to waleczne kobitki :) Wiem ze jeszcze duzo pracy przed nia ale wierze ze bedzie dobrze modle sie zawas
ehhh rozpislam sie
@Baylee oj z interlukina to @marshia aa nk to za wysokie Pasnik mowil ze do 10 przynajhmniej u mnie ale im mniejsze tym lepsze, a przeciwciala blokujace?????? ty rozumiem in vitro??? naturals nie wchodzi w gre???
Niestety u mnie ciąża naturalna nie jest możliwa. Amh mam 0,04.
 
@Baylee cba masz ładne. Czynniki prozapalne nisko: tnf, interferon, Il2. Il10 ponuzej normy, ale tu steryd wspomoże ochronę zarodka. Pasnikowi spodoba się wskaźnik interferonj do IL10 - 0,6 to wręcz idealnie. Powinno być poniżej 1 właśnie.
W teście IMK masz za wysoko nk - norma to ok 11%, ale ja dałam radę nawet z 27,6%. Wiec wszystko jest do ogarnięcia. Ładny wskaźnik cd4/cd8, wiec nie masz skłonności do autoimmunizacji organizmu.
Nie znam się na kirach, tu pomoże @bertha.
O tych wykrzyknikami co je dałaś zapomnij :) dla nas normy są inne.
@marzycielka81 brawo!

Ja 34+2 szyjka zmów zrobiła mi kuku...... 2,2 :(. Dostalam na dokładke dupka. Podobno ani sterydki ani pessar już nie dla mnie.
@oxygenium ja ciagle nie jestem na l4. Ale mam świadomość, ze jestem chora psych ;). Na l4 idę od pon. Bo od poczatku stycznia na razue mam urlop. Wczesnuej cały czas praca, tylko w grudniu już trochę na pół gwizdka.
 
Dzięki wielkie za pomoc. Biorę encorton 10mg dziennie. Cxy to za malo? Jak wygląda leczenie accofilem? To lek podawany dozylnie?

Accofil w zastrzykach podskórnych po transferze. Paśnik tez zaleca jako wlew domaciczny 5 dni przed transferem, ale to tylko pamiętaj na cyklu sztucznym bo accofil lubi owulacje zatrzymywać.
Co do dawki encortonu to nie wiem czy więcej trzeba będzie. Z podobnymi nk @marshia brała więcej - 15mg. A ty masz jeszcze Ana dodatnie. Ale masz CBA lepsze. A swoją droga np w Parens w Krakowie po transferze zalecają 20mg domyślnie każdemu bez badania immunologii..
Aha! I na nk jeszcze intralipid dostaniesz. To w formie wlewow. Paśnik zaleca 2 tyg przed transferem, w dniu transferu i po 4 tyg w razie pozytywu. Ale znowu gin z wro zaleca częstsze wlewy - co 3 czy 4 dni od pozytywu, potem co tydzień potem co 10 dni. Ale to @marshia dokładnie może powiedzieć, ja zawsze zapominam jak to ma być [emoji4]
 
Accofil w zastrzykach podskórnych po transferze. Paśnik tez zaleca jako wlew domaciczny 5 dni przed transferem, ale to tylko pamiętaj na cyklu sztucznym bo accofil lubi owulacje zatrzymywać.
Co do dawki encortonu to nie wiem czy więcej trzeba będzie. Z podobnymi nk @marshia brała więcej - 15mg. A ty masz jeszcze Ana dodatnie. Ale masz CBA lepsze. A swoją droga np w Parens w Krakowie po transferze zalecają 20mg domyślnie każdemu bez badania immunologii..
Aha! I na nk jeszcze intralipid dostaniesz. To w formie wlewow. Paśnik zaleca 2 tyg przed transferem, w dniu transferu i po 4 tyg w razie pozytywu. Ale znowu gin z wro zaleca częstsze wlewy - co 3 czy 4 dni od pozytywu, potem co tydzień potem co 10 dni. Ale to @marshia dokładnie może powiedzieć, ja zawsze zapominam jak to ma być [emoji4]
. Ok dziękuje bardzo za pomoc. Intralipid miałam w dniu transferu i 3tyg wcześniej. Jestem 2 dzień po transferze. Do Pasnika dopiero idę z wynikami. Pewnie zleci ten accofil. Narazie mailowo tylko napisał ze dobrze ze biorę encorton ale znal tylko mój wynik nk. Martwię się trochę tym interferonem gamma, jest mocno poniżej normy
 
. Ok dziękuje bardzo za pomoc. Intralipid miałam w dniu transferu i 3tyg wcześniej. Jestem 2 dzień po transferze. Do Pasnika dopiero idę z wynikami. Pewnie zleci ten accofil. Narazie mailowo tylko napisał ze dobrze ze biorę encorton ale znal tylko mój wynik nk. Martwię się trochę tym interferonem gamma, jest mocno poniżej normy

To dobrze ze jest mocno poniżej! On jest atakujący zarodek. Wiec dobrze ze jest nisko.
 
@Zzzzzz a suplementy na co zwracac uwage? Regeneracja jelit jakies ziola do pomocy?????
Przed ciążą suplentowalam się jedynie bromelina (na zbicie przeciwcial) standardowo regulatorem homocysteiny i kwasem foliowym oraz piłam sok z pokrzywy rozcieńczony ale w zasadzie nic ponad to. Mogę polecić substytut chleba mojego własnego przepisu: pół szkl siemienia lnianego zalewasz do wysokości siemienia wrzątkiem, dodajesz sól i mieszasz. Piekarnik na 180st i na blasze na której jest papier do pieczenia rozkladasz to siemię w formie placków (jak ziemniaczane) i pieczesz 30min.
Na dietę 5 lat temu przechodziłam stopniowo tzn. na początku pozwalam sobie na 5 posiłków niezgodnych z dietą w ciągu tygodnia, po 2 tyg zeszlam do 3, później do 2, później do 1 aż w końcu nie potrzebowałam tych produktów.
 
@Zzzzzz a wiec przyłączam sie do diety tzn zaczynam mam nadzieje ze ogarne ciekawy ten substytut chleba jesli bedziesz miec jakies ciekawe przepisy podeslij. A czemu superfoods jak chlorella czy ashwaganda sa na nie dzilaja prozapalnie???????
 
reklama
Dzięki wielkie za pomoc. Biorę encorton 10mg dziennie. Cxy to za malo? Jak wygląda leczenie accofilem? To lek podawany dozylnie?
Kochana po accofil szybciutko lec do Pasnika, 2dpt powinnas wziac pierwszy zastrzyk, jak sie rozpoczyna implantacja. Chyba ciut sie pospieszylas z tym transferem, hmmmm
Jesli sie uda to sęp intralipid jeszcze 2 i 4 tygodnie po transferze, bo te nk masz dosc wysokie. Encorton bym chyba brala 15mg...
 
Do góry