reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Cześć dziewczyny :)
Właśnie dostałam wyniki subpopulacji limfocytów. Jestem po 4 poronieniach.

Czy ktoraś miała obniżony % komórek nk?
 
Hej dziewczyny,
Mam za sobą 3 ciążę:
1- puste jajo łyżeczkowanie w 6tc
2- zanikło tętno w 10tc-łyżeczkowanie
3- ciaza w 35tc rozwiązana cc, dziecko z chorobą genetyczna-zmarlo

Kontaktowaliśmy się z genetykiem, badaliśmy kariotypy które są ok. Mamy skierowanie do immunologa, jestem zapisana na przyszły tydzień. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czego się spodziewac? Dodam że nie mam problemu z zajściem w ciążę, po 2 stracie wdrożono leki przeciwzakrzepowe że względu na mutacje genu MTHFR i generalnie ciążę utrzymałam. Powstała wada była de novo.
 
Hej dziewczyny,
Mam za sobą 3 ciążę:
1- puste jajo łyżeczkowanie w 6tc
2- zanikło tętno w 10tc-łyżeczkowanie
3- ciaza w 35tc rozwiązana cc, dziecko z chorobą genetyczna-zmarlo

Kontaktowaliśmy się z genetykiem, badaliśmy kariotypy które są ok. Mamy skierowanie do immunologa, jestem zapisana na przyszły tydzień. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czego się spodziewac? Dodam że nie mam problemu z zajściem w ciążę, po 2 stracie wdrożono leki przeciwzakrzepowe że względu na mutacje genu MTHFR i generalnie ciążę utrzymałam. Powstała wada była de novo.
Przykro mi bardzo:( a można wiedzieć jaka wada? Może jest w immunologii coś co wpływa na wady, z tego co wyczytałam na grupie prof Malinowskiego to np. różne przeciwciala (np przeciwplemnikowe) mogą mieć wpływ na powstawanie wad, ale nie wiem na ile to prawda bo cała immunologia to w ogóle dość dyskusyjna sprawa i toczą się spory w środowisku lekarskim.
 
reklama
Przykro mi bardzo:( a można wiedzieć jaka wada? Może jest w immunologii coś co wpływa na wady, z tego co wyczytałam na grupie prof Malinowskiego to np. różne przeciwciala (np przeciwplemnikowe) mogą mieć wpływ na powstawanie wad, ale nie wiem na ile to prawda bo cała immunologia to w ogóle dość dyskusyjna sprawa i toczą się spory w środowisku lekarskim.
Trisomia 13, czyli zespol Patau.
 
Do góry