reklama

Poszerzanie jadłospisu dziecka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez radzike, 23 Grudzień 2009.

1. radzike

radzike Początkująca w BB

Witam moj synek zacznie 8 miesiecy. Co mogę mu wprowadzac nowego do jedzenia?
    Narazie pije mleko z butelki dwa razy dziennie, raz je kaszke jeden raz zupke jarzynowa i jeden raz deserek. Jak poszerzac jadłospis maluszka o kolejne potrawy. Co nowego moze jesc?

2. doveinred

doveinred my little precious...

Ja daje chlebek z maselkiem sam albo z pasztetem czy polska i to uwielbia! o dziwo! Daje chrupki kukurydziane, ziemiaki z polowa sloiczka (kurczak z warzywami itp) czy inny sloiczek i gotuje makaron.

3. reklama
  4. e-stera

e-stera Fan(ka)

Mozesz wprowadzic żółtko...połówke co drugi dzień.Np chebek tym posmarować.Jakas delikatnq dorbiowa wędlinka wysokiej jakości.

5. larwunia

larwunia Początkująca w BB

U nas nowym hitem są chrupki kukurydziane, które Gabryś uwielbia i błyskawicznie nauczyl się je jeść. Poza tym je większość możliwych w tym wieku warzywek- polecam bardzo zdrową soczewicę, gotuję z niej zupkę.

6. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Do zupki lub obiadku ze słoiczka( swoja drogą warto je kupować na dodomku.pl, wychodzi o wiele taniej) można dodać żółtko jajka( na początek lepiej pół). Co do chrupek kukurydzianych to nie polecam- rozpychaja tylko żołądek dziecka a nie dostarczają prawie zadnych składników odżywczych. staraj sie tez nie wprowadzać za dużo nowych pokarmów- dziecko może na nie źle zareagować

7. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Mam pytanie dotyczące mięska. Jak gotujecie dziecku kurczaka...to jest to nóżka czy np. pierś...Osobno gotuję warzywa,a osobno mięso...Druga kwestia...słyszałam,że niemowlakowi nie można przygotowywać posiłków na młodych ziemniakach ? Czy ktoś wie dlaczego?

8. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Ja gotuję pół kurczaka .Nam - dorosłym robię z tego rosołek a małemu obieram, mielę, robię małe kuleczki i takie zamrażam. Potem jak gotuje to wyciągam kuleczkę i dodaję do warzyw. O młodych ziemniakach nic niestety nie słyszałam.

9. -eunika-

-eunika- Początkująca w BB

Ja zawsze uważnie czytam etykiety produktów. Nie chcę dawać dziecku jedzenia z różnymi „polepszaczami” etc. Ostatnio wypróbowałam serki Buko naturalne. To są kremowe serki do smarowania pieczywa, które nie mają żadnych konserwantów ani sztucznego świństwa. Chyba jedyne takie na rynku. W składzie sama pasteryzowana śmietanka i kultury bakterii. Dietetyczka radziła, że spokojnie można dawać je maluchowi po 12 miesiącu. Polecam. Na ciepło można z nich zrobić nawet kremowy sosik do gotowanego mięsa czy warzyw. Pycha.

10. reklama
  11. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

12. margaretka80

margaretka80 Zaciekawiona BB

Poleć forum