reklama

potówki

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez ivka76, 19 Kwiecień 2006.

1. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Od kilku dni na buźce i szyjce Szymka pojawiło się mnostwo maleńkich czerwonych krosteczek. Na końcu niektórych jest ropka, a inne są tylko czerwone. Wizytę u pediatry mam w przyszłą środę, ale martwię się, że do tego czasu tych krostek przybędzie. :( Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego świństwa? Ja nie smaruję go żadnym kremem, buzię przecieram płynem oczyszczającym do twarzy z musteli, a kąpię z płynem rumiankowym penatenu lub natłuszczającym ziajki.

Liczymy z Szymonkiem na Waszą pomoc :)

2. pytia

pytia Fanka BB :)

Słyszałam, ze dobrze też działa zwykła, czarna, mocno zaparzona herbata.

3. reklama
  4. Osinka

Osinka Marcowa Mama Agatki 2006

ja przecieram zwilżonym w 70% spirytusie wacikiem - na drugi dzień zostają mini plamki a w kolejnym dniu nie ma śladu

5. AniaM

AniaM Fanka BB :)

Osinka, jak powiedzialam lekarzowi, ze sprobowalam przetrzec Oli te krostki spirytusem to tak na mnie nakrzyczal ze strach. To moze nie powinno sie tego robic ???

6. Osinka

ale... mnie tak instruowały pielęgniarki w szpitalu!!! to już nie wiem co robić... :(

7. agao

agao Fanka BB :)

mi pediatra powiedziała że jak potówki są mocno zaognione i mają białawe lub żółte końcówki to trzeba przecierać spirytusem

polecxała też krochmal sudocrem, nadmanganian potasu i oilatum

8. Osinka

Aniam, może Twojemu lekarzowi chodziło o to, że innych zmian skórnych nie można przecierać spirytusem??
    fajnie, że potwierdza się ta opinia agao, bo inaczej nie spałąbym dzisiaj ;)

9. agao

agao Fanka BB :)

też tak mam :)

10. reklama
  11. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Bardzo dziękuję za rady, będę próbować się pozbyć tego cholerstwa!

12. sylwia532

sylwia532 Fanka BB :)

na potowki kapiel w krochmalu oraz nadmanganianie potasu
    ten pierwszy sposob polecam bo jest super

Poleć forum