reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje pomocy

Dołączył(a)
4 Marzec 2017
Postów
6
Okres mialam 8 marca a teraz w kwietniu dostałam go 4 kwietnia i trwal on 7 dni , dzis jest 18 kwietnia i kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia ale wszedl tylko we mnie dwa razy i nie mial wytrysku , jaka jest szansa ciąży?
 
reklama
Skuteczność metod antykoncepcyjnych określa tzw. wskaźnik Pearla. Mówi on o tym, jaka jest liczba ciąż wśród 100 par stosujących daną metodę w ciągu 1 roku. Dla stosunku przerywanego wskaźnik Pearla wynosi od 4 (przy bardzo uważnym stosowaniu) do 19 (przy standardowym stosowaniu).
Oznacza to, że ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunków przerywanych jest wysokie - nawet ok 20%.
 
No nie wiem czy to brak edukacji czy po prostu zbyt łatwy dostęp do mediów. To, że sex bez pomyślunku to jeszcze jestem w stanie zrozumieć - młodość. Ale żeby od razu z tym do internetu? Łatwiej napisać bzdury na forum niż pomyśleć. Oczekiwanie, że osoby z forum będą wiedziały co komu w macicy siedzi jest już poza moim pojmowaniem.
 
Autorko leć jutro do apteki po tabletkę dzień po i najlepiej zrób sobie zapas i po problemie;)

Zalecenia:
EDUKACJA SEKSUALNĄ WSKAZANA.;)
 
reklama
Autorko leć jutro do apteki po tabletkę dzień po i najlepiej zrób sobie zapas i po problemie;)

Zalecenia:
EDUKACJA SEKSUALNĄ WSKAZANA.;)

Niekoniecznie łudziłabym się tabletką "dzień po". Największą skuteczność osiąga się, kiedy tabletka zostanie przyjęta do 24 godzin po stosunku. Po tym czasie jej działanie zostaje obniżone. Szansa jest ale czy to jest odpowiednie rozwiązanie na bezmyślność??? Jednorazowo ok, każdemu może się przytrafić wypadek. Ale robienie zapasu jest moim zdaniem totalną bezmyślnością! niech się lepiej porządnie zabezpieczy i zastanowi, czego chce!

Co do zaleceń w 100% się zgadzam - zbyt mała wiedza z edukacji seksualnej! ;)
 
Do góry