reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuję porady...

Dołączył(a)
30 Wrzesień 2023
Postów
2
Witam serdecznie pisze w dość skomplikowanej dla mnie sprawie.Jestem mamą tygodniowego niemowlaka,chciałam karmić piersią lecz maleństwo ma problem z ssaniem próbowaliśmy już wielu sposobów kapturki itp...jednak to nic nie daje.Odvisgam pokarm od 2 dni i staram się jej podawać w butelce zawiele na raz tego nie ma bo ok 30ml.Zauwazylam że zaczyna mieć problemy z wypróżnieniem stolec stal się twardy robi takie kuleczki.Obecnie karmie ja bebiko a mleko moje podaję raz dziennie czasem 2 .Walczę aby ta laktacja była lepsza jednak obawiam się tego czy to że daje jej moje mleko a częściej modyfikowane nie jest przyczyną jej problemów z brzuszkiem proszę o pomoc w tym temacie .Czy mam dalej podawać jej tyle mleka ile jestem w stanie odciągnąć i dołączać go do diety czy juz lepiej tylko modyfikowane ???
 
reklama
Musisz znaleźć doradcę laktacyjnego w swojej okolicy. Powinni Ci pomóc w szpitalu, w którym rodziłaś. Dziecko miało sprawdzane wędzidełko? Tylko ktoś na miejscu, na żywo, kompetentny, sprawdzi, co u Was się nie zgrało.
 
Witam serdecznie pisze w dość skomplikowanej dla mnie sprawie.Jestem mamą tygodniowego niemowlaka,chciałam karmić piersią lecz maleństwo ma problem z ssaniem próbowaliśmy już wielu sposobów kapturki itp...jednak to nic nie daje.Odvisgam pokarm od 2 dni i staram się jej podawać w butelce zawiele na raz tego nie ma bo ok 30ml.Zauwazylam że zaczyna mieć problemy z wypróżnieniem stolec stal się twardy robi takie kuleczki.Obecnie karmie ja bebiko a mleko moje podaję raz dziennie czasem 2 .Walczę aby ta laktacja była lepsza jednak obawiam się tego czy to że daje jej moje mleko a częściej modyfikowane nie jest przyczyną jej problemów z brzuszkiem proszę o pomoc w tym temacie .Czy mam dalej podawać jej tyle mleka ile jestem w stanie odciągnąć i dołączać go do diety czy juz lepiej tylko modyfikowane ???

Ogólnie bycie mamą KPI jest dość trudne i podziwiam z całego serca - myślę, że jeżeli chodzi o odciąganie to jest dość fajna grupa na FB Mamy ściągające mleko - karmienie piersią inaczej (KPI) Link do: Mamy ściągające mleko - karmienie piersią inaczej (KPI) | Facebook

Jeżeli byś chciała jeszcze powalczyć o "zwykłe" karmienie piersią lub będziesz tego potrzebowała w przyszłości to zgłoś się co CDL (certyfikowany doradca laktacyjny) Link do: Lista doradców – Centrum Nauki o Laktacji bo samemu ciężko jest walczyć, szczególnie nie do końca wiedząc jak.

Co do problemów z brzuszkiem - obstawiałabym mleko, które może nie służy.
Tutaj masz opisane składy - Link do: Mleko modyfikowane początkowe - porównanie składu (ranking) - RozszerzanieDiety.pl
 
Dzień dobry,

też miałam problem z podawaniem piersią - mała jadła dużo - przez ponad tydzień ściągałam pokarm do butelki. Bardzo pomogła mi położna w poradni laktacyjnej - od razu wychwyciła, że mała ma problem ze "złapaniem piersi", pokazała mi kilka technik i mała ma już 13 miesięcy i nadal jest przeze mnie karmiona. :)
 
Do góry