reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do figury sprzed ciąży

dorotar110

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2011
Postów
3 075
Dziewczyny w związku, że zapewne większości z nas (a moja to na pewno), figura po ciąży pozostawia wiele do życzenia, jestem pewna, że ten wątek nam się przyda i będzie również często odwiedzany. Mam chęć by wziąść się za siebie by na wiosnę i lato wyglądać na piękną, szczupłą i zadbaną mamuśkę. Mogłybyśmy opisywać nasze plany, pomysły na ćwiczenia, zrzucenie kilogramów diety itp.

Ja zaczełam od wczoraj, (w sumie dietę bez mleczna i bez białkową mam już jakiś czas ze względu na skazę małego) ale teraz dieta MŻ, ciemne pieczywko bez zawartości mleka jem raz dziennie z wędlinką, z reguły rano nie więcej niż dwie kromki. Ogólnie jem 3 posiłki dziennie, na obiad jakieś gotowane mięsko lib pieczone plus marchewka duszona lub buraczki albo jakaś zupka, kolację to tak 17-18 i różnie, czasem mięsko które zostanie z obiadu, albo samą wędlinkę lub parówki, czasem się skuszę na placuszki z jabłkiem, bez mleka oczywiście.
Mój jadłospis jest okrojony ale waga powoli idzie w dół.
A między posiłkami jak mam na coś ochotę to jabłka w normalnej postaci lub pieczone w mikrofali, wczoraj też włączyłam banany i czasem wafle ryżowe przekąsze ale powoli zaczynają mnie już nudzić.
Wczoraj kupiłam pas po ciążowy w aptece, mam zamiar nosić go całe dnie i na noc ściągać, wczoraj próbowałam w nim spać o nie polecam, mega nie wygodnie.
Mam zamiar kupić rower do przejażdzek ale to może na wiosnę a prędzej kijki do marszu, dziś o cenę w sklepie pytałam
Przyznam się wam, że ciążowe 11kg już spadło ale chcę się zawziąć i zrzucić jeszcze 9 by moja waga była jak przed pierwszą ciążą. Także mam 59 a chce 50, przy moim wzroście 150cm i moich wielkich bimbałach(piersiach) myślę,że będzie w sam raz.


Także dziewczynki czekam na wsze rady i pomysły. W grupie raźniej w grupie siła. Myślę,żę razem będziemy się lepiej motywować i też opisywać tutaj swoje sukcesy.
Pozdrawiam was i dziś już uciekam, miłej nocki moje Kochane.
 
reklama
Mi zostało do zrzucenia 7 kg.
Nie cierpię diet- bardzo trudno mi zrezygnować ze słodkiego... , ostatnia na jakiej byłam chyba 6 lat temu, to dieta kopenhaska- czysta masakra:baffled:

Najważniejsze to nie objadać się i po prostu nie jeść po 18-19 na noc, wtedy kilogramy powoli spadają. Teraz spada mi jakieś 0,5kg na tydzień .

W drugiej połowie lutego wracam na aerobik- chodziłam wcześniej dwa razy w tygodniu, na zajecia:brzuch, posladki, uda;-)babeczka, która to prowadzi daje prawdziwy wycisk;-)

Od zawsze moją zmorą był brzuch , a teraz tym bardziej -fałdy nie znikają:wściekła/y:
 
Ja mam jeszcze fałdę na brzuchu i zastanawiam się jak jej się pozbyć... koleżanka polecała nosić pas i ćwiczyć, bo samo noszenie pasa nic nie da. Poza tym mam jeszcze mały nadmiar w biodrach, ale oczywiście mój mąż mówi, że są super, bo ma za co złapać.
Ogólnie zostało mi 5 kg do zrzucenia do wagi sprzed ciąży, ale chciałabym zrzucić jeszcze z dwa więcej :) tak żeby 58kg pojawiło sie na wadze.
 
Mnie zostało bagatela 2-3kg do zrzucenia ale przed ciążą brałam tabletki przez które też przybrałam na wadze aż 10kg i to też chce zrzucic więc suma sumaru ok 13kg zostało mi do zrzucenia . fałdke na brzuszku też mam ale nie dużą i jak stoje jest mikroskopijna ale karmie piersia i jak u mnie to sie sprawdza że karmią piersia sie chudnie. zrezygnowałam z słodyczy bo nic nie daja wartościowego dla mnie i dziecka . zero gazowanego, kawy, pije wode niegazowaną ( co jest jakimś cudem bo nigdy jej nie lubiałam) mleko, i herbatke na laktacje
 
ja po ciazy mam jeszcze ok. 10 kg... niestety tak jak poprzednio sporo przytylam( grrr słodycze) wiec teraz pełna mobilizacja, a oprocz tego chcciałabym jeszcze dodatkowo jakieś 4 kg:) i jak na mój wzrost będzie super:)
Ponieważ karmię nie mam za dużo możliwośći, poki co od wtorku wróciłam na zumbę, narazie lajtowo ale już się trzeba ruszać, poza tym na zajeciach same nogi mnie niosą:) choć są nowe układy więc muszę się co nieco nauczyć:)
No i od wtorku staram się rozsadniej jeść, co z tego wyjdzie zobaczymy.

Ale od lutego ruszam z "planem żywieniowym" który rozpisała mi kiedyś dietetyczka jak sie odchudzałam- wynik 17 kg przez 3 mies. a że w maju mamy chrzest to muszę być laska:), mój mąż nie dowierza... więc tym bardziej mu pokaże, w koncu już 2 razy straciłam dużo kg przed ślubem własnie z pomocą dietetyczki i potem po ciaży z Kamilem.
Jedyny mankament to jest plan na 1100-1200 kcal i niestety to mało jak na karmienie wieć będę poprostu robiła wzbogacone porcje:)

Jeśli mogę coś doradzić - z doświadczeń z tym planem, w którym jadłam nawet slodycze!!!! i prawie wszystko wbrew pozorom.
ważne!

*stosowac zamienniki śmietana, majonez- jogurt, kefir
*olej- oliwa z oliwek, odrobina masła
*nic smażonego w głębokim oleju- pieczone w piekarniku mięso lub w folii, duszone na parze, grilowane podobnie ryby.
*białe pieczywo zamieniamy na ciemne, razowe z ziarnami itp lub chlebki wasa
* raz na kilka dni zrobić dzień oczyszczający tzw. pitny na poczatku ciezko wytrzymać potem ten dzień bywa lepszy niż z jedzeniem) można wtedy wypić 0,5 litra kefiru, 0,5 l. bulionu lub barszczyku, soki 100% bez curku rozrobione 50/50 z woda, dowolona ilośćc wody, a w razie dużego głodu zjesc jabłko gruszkę lub grejfruta(dla niekarmiących)
* na przekaski stosować kilka suszonych śliwek, moreli itp lub garść orzechów
*jeść dużo warzyw WAŻNE!!! dziewczyny jemy ziemniaki- one nie tuczą, winne tu są sosy którymi je polewamy same ziemniaki są obowiązkowe w codziennym żywieniu!!!!
* pić dużo wody, wody z cytryną(przed każdymi posiłkami) zielonej herbaty
* można zjeśc w ramach II śniadania lub podwieczorku 2-3 kostki gorzkiej czekolady, gałkę lodów waniliowych, kisiel, budyń

to poki co tyle co pamietam tak na szybko, muszę wyciagnac moje skoroszyty z tymi planami(mam tez od kumpeli z ktorymi sie wymienilam) wiec jak znajde jakies fajne rady to podam:)
 
Dziewczyny więcej rad, niech każda zacznie się wypowiadać i rady na ćwiczenia, może razem damy radę i waga będzie nam szybciutko w dół leciała.
 
a ja mam na plusie z przed ciąży jeszcze 2kg ale już 5 z przodu więs super waże teraz 59 kg a przed ciążą 57kg teraz będę dążyć do wagi 55kg taka moja idealna więc muszę 4 kg zrzucić dodam że mam 172 nafigurę nie narzekam ale mam fałdę skóry na brzuchu i totalny brak na nim mięśni i to mi najbardziej przeszkadza reszta ok a morze jeszcze biodra sie troszkę rozeszły ale tragedii nie ma

co zrobiłam w tym kierunku na razie zapisałam się od lutego na siłownie PureLife polecam karnet open na siłkę fitnes i saune za 120 zł wydaj mi się super wczoraj byłam oglądałam już niemogę się doczekać

boję się o pokarm bo słyszałam że przy ćwiczeniach może zanikać wiecie coś o tym?????
 
Mi z łatwością przychodzi gubienie ciążowych kilogramów mimo, że było ich sporo. Prawie w ogóle nie mam apetytu. Jem maksymalnie jeden posiłek dziennie, bo na więcej nawet nie mam ochoty. A że nie karmię piersią mogę sobie na to pozwolić. Myślę że dla nas najlepszym "spalaczem" będą spacery z maluszkami :). Przyjemne z pożytecznym.
 
NBR faktycznie to szybki i latwy sposob.. ale czy zdrowy, to raz a dwa że problem moze sie pojawic gdy zaczniesz jesc "normalnie" wowczas organizm nie będzie przyzwyczajony i może się skonczyć przybraniem na wadze..
 
reklama
to ja sie tez dołaczam
z ciazowych zostało mi 13kg a sprzed jeszcze 17 czyli razem 30kg mam do zrzucenia tzn tyle bym chciała do mojej wagi, jaka mialam 5 lat temu :p ale 3 ciaze pod rzad zorbily swoje + 1 stracona dała mi + 14kg

ja mam zamiar ograniczyc słodycze i weglowodany w diecie wieczorami
mam zamiar jesc wszystko normalnie oczywiscie tłustych mies itd jakichs zawiesiolów nie jem bo tez nie lubie :p
i zmniejsze porcje jakie jadam

od przyszłego tygodnia zaczynam tez zabiegi dermomasażerem super sprawa w salonach - ciekawam jakie u mnie beda efekty , kumpela po 10 zabiegach 10cm mniej a w ciazy przytyła 35 kg !!!! i brzuch strasznie poorany rozstepami tez schodza
 
Do góry