reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót do pracy :(

Framama

A teraz SERCA mam dwa!
Dołączył(a)
9 Styczeń 2010
Postów
1 613
Miasto
Warszawa
witam!
pracuję jako inżynier budownictwa. dziś byłam na rozmowie w sprawie powrotu do pracy. i dowiedziałam się ,że na moje stanowisko jest przyjętych 2 nowych pracowników i dla mnie nie ma tego miejsca.
oczywiscie zostanie dla mnie stworzone nowe stanowisko pracy , ale to nie będzie to samo. zdaniem mojego pracodawcy to nie jest degradacja stanowiska , a dla mnie jest. bo przed ciążą byłam koordynatorem projektu , budowałam apartamentowiec a teraz mam sie zajmować rejestrowaniem usterek w instnejących już budynkach. oczywiście wynagrodzenie pozostanie bez zmian. jednak zostaną mi wypowiedziane "stare" warunki pracy i dostanę nowy zakres obowiązków. stąd moje pytanie czy tak może pracodawca postąpić? dodam ,że złożyłam wniosek ,abym mogła pracować na 3/4 etatu i zmieniłam godziny pracy i moja prośba została przyjęta.
czuję się bardzo pokrzywdzona i jakoś zniesmaczona całą tą sytuacją.
bardzo proszę o poradę jak powinnam postąpić.
bardzo dziękuję za odpowiedź.

p.s. i jak tu zdecydować się na dziecko , skoro nie wiadomo jak będzie później z pracą?
 
reklama
Rozumiem, że wraca Pani po urlopie wychowawczym.

Co do zasady, pracodawca dopuszcza pracownika do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe , na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku (w domyśle - niekoniecznie równorzędnym) odpowiadającym kwalifikacjom zawodowym pracownika (rozumiem, że tak jest w Pani przypadku).. Prawo przewiduje zachowanie poziomu wynagrodzenia nie niższego od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed urlopem.

Zatem zachowanie Pani pracodawcy jest absolutnie dopuszczalne. Fakt, ze zredukowała Pani wymiar czasu pracy nie ma znaczenia. Pozostaje Pani jedynie zaakceptować decyzję pracodawcy.
 
Do góry