reklama

pożegnanie z butlą- kiedy?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez monciapl, 30 Maj 2005.

1. monciapl

monciapl Fanka BB :)

Zastanawiam się kiedy czas na pożegnanie z butlą.Moja martynka ma prawie 2 latka i ciągle doi z butli. Próby z kubeczkami oczywiście były, i w pierwszym momencie radocha i ochota, ale jak tylko dany kubeczek się opatrzył , to rzucanie na podłogę i mama pić (butla).To były próby z herbatką i jeszcze to zaakceptuje. Tzn zależy od dnia.Raz tak, raz nie. Ale mleko? Histeria .Kiedy zaczęłyście podawać mleczko z kubeczka? Dzięki z góry. Pozdrawiam

2. blaszako

blaszako Fanka BB :)

Ja mleko podaje Kasi i rano i wieczorem w butelce, pozostałe płyny w ciągu dnia to zalezy od okolicznośći, w domu najczęściej z butli, a na dworzu ze słomki z kubeczka itp.

Mleko daje je w butelce bo wiem ze wypije i nie będzie sie przy okazji bawić, a herbatki czy soczki jak mam czas to daję jej w kubeczku czy szklance, ale wtedy jak jej sie nie chce pić to bawi się wypluwa itp.

Ale jak jest spragniona to pije wszystko z wszystkiego :)

3. reklama
  4. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

Anka pije już tylko z niekapków - no jak jest bardzo senna rano to daje jej czasem i z butli ale staram sie dawać tylko z kubeczków - szybko załapałą o co chodzi - a pije z tych kubeczków niekapków Aventu

5. ADZIA

ADZIA Początkująca w BB

Moja córcia do roku nie chciała pić z butelki ani mleka, ani soku. W okolicy pierwszych urodzin nagle zaakceptowała butelkę, byłam niesamowicie szczęśliwa, bo miałam już dosyć nocy spędzonych na karmieniu. W tym samym czasie zaczęłam podawać niekapki i udało się. Teraz( 19 miesięcy) pije ze wszystkiego: z butelki, z niekapka i z kubeczka(to uwielbia zwłaszcza gdy jest to mój kubek). Wodę pije z małych buteleczek(Nestle) ze specjalnym dzióbkiem. Z moich doświadczeń wynika, że nie da się dziecka do niczego zmusić( jeśli chce się uniknąć dzikich awantur), niestety trzeba cierpliwie czekać aż maluch będzie gotowy na zmiany. Oczywiście należy próbować i proponować nowe rzeczy, ale nic na siłę, bo to się raczej nie uda.

6. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

Witam Mamy!!! nie chciałam bardziej bałaganić na forum, to odświeżam stary temat. Słyszałam, że najlepiej ok. roczku odstawić dziecko od butli. Ale no właśnie......jak to zrobić??? Niekapki tak, bidony z rurką tak, kubki owszem....ale mleko ma być w butli i koniec:no: Michał śniadanie i kolację pije z butli. Może mu zamienić najpierw śniadanie:confused: Dziś była pierwsza próba zamiany butli na niekapek i całkowita porażka:-:)-:)-( wpadł w taką histerię, że płącz przypominał......warczenie:cool2:mąż zmiękł i kazał przelać do butli. No i nie wiem czy dobrze zrobiłam czy lepiej pomęczyć uparciucha. Przypuszczam, że długo by tak wrzeszczał i rzucał kubkiem....no a bez kolacji przecież go nie położę. Dziewczyny bardzo proszę o radę, jakie Wy miałyście pomysły w tej sprawie:happy:.
    Dodam jeszcze, że tak jak dla mnie, to on może pić z butli ile się da, ale boje się o jego ząbki i póki ma dopiero jednego chce zadziałać w tej sprawie i nauczyć go lulu z czystym pysiem:tak:

7. gabrynia

gabrynia Zaciekawiona BB

mój franio ma juz 2,6 roku a NADAL mleczko pije z butli:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
    herbatki i soczki i inne napoje z kubka,ze szklanki-pięknie daje sobie rade:sorry:ale MLESIO zdecydowanie z butli...cały rytuał ze sie kladzie na łózku ,na podusi i pije w spokoju to swoje mleczko:-D:-D:-D
    a niech pije...na zdrówko:tak:to tylko rano i wieczór;-)

8. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

hmm...może fakt, że nie dać się zwariować:eek: Od kiku dni Michał ma odwrócony wieczorny rytuał i już nie zasypia z butlą. Nawet nie było zle:tak: Dlatego skoro mogę mu wyszorować ząbki przed snem to niech sobie z tej butli ciamka;-) Dzięki za odp. pozdrowienia:-)

9. Kinga85

Kinga85 Gość

u nas mleko z butki Filip pił do roku i 3mies. potem przestał, nie chciał i wypluwał smoczek. Zaczął wiec pic z kubka niekapka a potem i do dzis ze zwyklego kubeczka pije mleczko.

10. reklama
  11. gabrynia

gabrynia Zaciekawiona BB

kazde dziecko inaczej:tak:nie ma na nic reguły...
    ja tez poki daje mi wyczyścić ząbki po butelkowym piciu mleczka to nie panikuje:-pdam mu jeszcze czas....odrobinkę czasu;-);-)

12. gudrun

gudrun Fanka BB :)

to ja sie przyznam ze moje dziecie tez nadal pije z butelki na dobranoc (po mleczku - od razu myje zabki):tak:. rowniez probowalam dawac jej mleczko z kubka, ale nie chce pic w ten sposob. normalnie oczywiscie popija ze szklanki itd a tu chodzi po prostu o pewien rytual, ktory szybciej pozwala jej zasnac, albo po prostu oznacza czas, kiedy polozyc sie spac juz pora..wcale z tym nie walcze, skoro mieszanki dzieci moga pic do 3 roku zycia - to i ona pewnie do tego czasu bedzie je pic.
    no chyba ze sama zrezygnuje wczesniej..

a sposob na oduczenie mojej coreczki mam - dawac jej mleko z kaszka. nienawidzi kaszki, wiec po paru razach sama nie bedzie chciala juz go pic...:eek:

Poleć forum