reklama

Pożegnanie z cycaniem...

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez mamaEmilki2005, 4 Czerwiec 2007.

?

Jak długo karmiłaś piersią swojego maluszka?

Poll closed 4 Maj 2009.
  1. do 6-go tygodnia

3,0%
  2. do 3 miesięcy

3,0%
  3. do 6 miesięcy

21,2%
  4. do 9 miesięcy

21,2%
  5. do roku

15,2%
  6. do 15 miesięcy

15,2%
  7. do 18 miesięcy

9,1%
  8. do 21 miesięcy

3,0%
  9. nadal karmię piersią

12,1%
  10. nie karmiłam piersią

3,0%
  1. mamaEmilki2005

mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

Dziewczyny ciekawa jestem jak długo karmilyście swoje maluchy piersią?
    Ja odstawiłam Emileńkę w sobotę i po pierwsze strasznie mi tego brakuje - chyba bardziej niż jej - i jakoś tak mi smutno :-(a ponadto piersi mam cały czas pełne mleka co sprawia mi ból:no: - może i na to macie jakieś rady - na zatrzymanie laktacji ( biorę bromergon ale niewiele pomaga)
    Pozdrawiam...

2. jarzebinka

jarzebinka mama Kacperka i Kamilka

witam, ja karmiłam swoje maleństwo do 10 miesiąca (czyli stycznia 2006), od grudnia 2005 poszłam do pracy i pokarm sam zanikał, a wynikło to z sytuacji jaka zaistniała, że zaczęłam go karmić najpierw wieczorem i w nocy, a potem tylko w nocy, aż przeszłam na butelkę, więc nie miałam problemu z bolącymi piersiami i nadmiarem mleka :-);-):-D:tak:

3. reklama
  4. olcia23

olcia23 list mama '05

Gratulacje dlugo wytrzymalas!Nie martw sie poczatki sa trudne(nawet bardzo)Ja karmilam Benusia 14mies,potem szly mu dwujki na dole i tak mnie pogryzl ze doszlam do wniosku ze wystarczy!!!Podchodzilam do tego kilka razy ale tak jak muwisz to chyba mi go bardziej brakowalo niz jemu piersi ,3 dni!Pierwsze dwa sie strasznie kleil na trzeci zaomnial!Czulam sie zapomniana,ale podobno to standard...A po tym leku ktory bierzesz to sie rozchorowalam i lekarz zabronil mi cokolwiek brac!Wiec tylko naturalnie,masuj piersi i staraj sie sciagac pokarm tylko jak jest to konieczne.Ok 2 tyg bolaly i byly bardzo twarde ,a potem praeie znikly hahah powodzenia pozdrawiam

5. mamzuzi

mamzuzi Zaciekawiona BB

Zuzię karmiłam do około 10 miesiąca,ponieważ sama nie chciała.Po prostu nie wzięła do buzi i już.Było mi przykro,bo chciałam ją karmić jak najdłużej.Próbowałam,ale Zuzia nie chciała.

6. yja

yja Aktywna w BB

Ja karmiłam kinge do 14 miesiaca, a izę jeszcze karmie, i też planuje do około 14 miesiąca, gdyż z moich obserwacji wynika,że jak dziecko ma około półtora roku to trudniej jest się pożegnać z cycem:). Syn koleżanki tydzień płakał:tak:.

7. Wiola78

Wiola78 Fanka BB :)

Ja karmiłam przez 5 miesięcy. Jak wróciłam do pracy to synek po prostu nie chciał wiecej cycunia, chyba sie na mnie obraził:-:)-:)-(
    Pokarmu pozbyłam się bardzo prosto, jak piersi bolały to ściagałam pokarm laktatorem, ale niedługo tak tylko żeby przestały boleć. Co dzień rzadizej i krócej. Trwało to około tygodnia, aż pokarm znikł razem z piersiami:-:)-:)-:)-:)-(

8. iwonka2006

iwonka2006 Szczesliwa mamusia!

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
    No fakt ze pokarm znikl razem z piersiami :tak::tak::tak::tak::tak::tak::sick::sick::sick:
    Nic nie bralam po skonczeniu karmieniem piersia czyli ponad 14 miesiecy.Jesli sie czuje przepelnienie w piersiach to trzeba troche sciagnac mleka ale nie za duzo,z dnia na dzien sytuacja sie normuje choc musdze przyznac ze jak i teraz sobie nacisne to jeszcze cos tam wyleci:tak:

9. monia0203

monia0203 Zaciekawiona BB

Ja karmiłam swoją córcie TYLKO cztery miesiące i bardzo żałuje,że nie dało się dłużej myślę że za szybko się poddałam.

10. reklama
  11. małgoś

małgoś mamuśka

Ja karmiłam swoją córcię do 15 miesiąca. Odkąd skończyła rok jadła już tylko w nocy, ew. nad ranem. Anulka pod koniec bardziej ciumkała niż jadła, więc nie miałam żadnych problemów z piersiami - pokarm zanikł, a Ania (z moją drobną pomocą) sama zrezygnowała z cycania.

Poleć forum