reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

praca dla męża

agulek80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2010
Postów
1 246
Miasto
Okolice W-wy
Witam,
sytuacja wygląda następujaco: mój Mąż ma działalność gospodarczą, chce rozszerzyć swój zakres o "nadzory budowlane". Ja mam uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi.
Pytanie: w jaki sposób możemy rozwiązać sytuację, gdy ja sprawuję nazdór budowlany, gdzie trzeba wystawić fakturę VAT? Mój Mąż może wystawić taką fakturę VAT? Dodam, że nie chcę aby Mąż opłacał mi składki ZUS, chodzi o ograniczenie kosztów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
reklama
A jaki jest Pani status? Pani pracuje, jest bezrobotna?
To kluczowe w tej sprawie.

Witam,
sytuacja wygląda następujaco: mój Mąż ma działalność gospodarczą, chce rozszerzyć swój zakres o "nadzory budowlane". Ja mam uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi.
Pytanie: w jaki sposób możemy rozwiązać sytuację, gdy ja sprawuję nazdór budowlany, gdzie trzeba wystawić fakturę VAT? Mój Mąż może wystawić taką fakturę VAT? Dodam, że nie chcę aby Mąż opłacał mi składki ZUS, chodzi o ograniczenie kosztów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
W mojej ocenie nie ma innego rozwiązania jak tylko umowa o pracę lub umowa zlecenia - obie muszą być u Pani w pełni oskładkowane.
Umowa o dzieło odpada - ierowanie budową to proces ciągly a nie dzieło,
 
Jeśli będę pracowała (nie u męża, bo on nie może mnie zatrudnić ewentualnie może opłacać składki ZUS- tego nie chcemy), mąż może wystawić fakturę VAT za sprawowany mój nadzór (poza pracą na etat)? Oczywiście mąż podpisuje umowę o nadzór.
 
W mojej ocenie albo praca u męża albo zlecenie.

Jeśli będę pracowała (nie u męża, bo on nie może mnie zatrudnić ewentualnie może opłacać składki ZUS- tego nie chcemy), mąż może wystawić fakturę VAT za sprawowany mój nadzór (poza pracą na etat)? Oczywiście mąż podpisuje umowę o nadzór.
 
Do góry