reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca fryzjera a ciaża

Okxx123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2021
Postów
34
Hej dziewczyny jestem w 7 tyg ciąży.
Jutro wizyta u lekarza.. I mam dylemat co prawda pierwsze tygodnie są znosne prócz zmęczenia i mdlosci wszystko jest okej. Pracuje jako fryzjerka rodzina radzi mi już isc na zwolenienie a ja sama nie wiem czy to nie za wcześnie ? Co o tym sądzicie. Nie informowałam jeszvze pracodawcy o ciąży myślę to zrobić po 1 wizycie. Jest któraś w podobnej sytuacji?
 
reklama
Od wysyłania na zwolnienie jest lekarz a nie rodzina. 🤷‍♀️
Lekarz wystawia zwolnienie na chorobę, a nie na to, że ktoś pracuje w hucie, rzeźni czy na wysokim stołku.
 
Jeśli czujesz się dobrze, czujesz się na siłach to dlaczego nie ?
Moja kuzynka też jest fryzjerką, pracowała jeszcze parę dobrych tygodni ( nie miała żadnych mdłości, ciągłych wymiotów) , potem musiała przestać ale to z powodu komplikacji, natomiast póki wszystko było dobrze to normalnie pracowała.
 
Jeśli czujesz się dobrze, czujesz się na siłach to dlaczego nie ?
Moja kuzynka też jest fryzjerką, pracowała jeszcze parę dobrych tygodni ( nie miała żadnych mdłości, ciągłych wymiotów) , potem musiała przestać ale to z powodu komplikacji, natomiast póki wszystko było dobrze to normalnie pracowała.
Rozumiem, czyli najprościej będzie to skonsultować z lekarzem. Nie uśmiecha mi się już siedzieć w domu ale jeśli wdychanie farb i środków dezynfekcja Płynów do trwalej itp miałoby zaszkodzić to chyba proste że nie ma co ryzykować..
 
Od wysyłania na zwolnienie jest lekarz a nie rodzina. 🤷‍♀️
Lekarz wystawia zwolnienie na chorobę, a nie na to, że ktoś pracuje w hucie, rzeźni czy na wysokim stołku.
Lekarz wystawia zwolnienie lekarskie jeśli widzi ze praca która wykonuje kobieta w ciąży może zaszkodzić jej albo dziecku. Dzięki ale twoja odpowiedzieć nic nie wnosi do tematu. Ciaza to nie choroba :) a jednak zwoleniania dla kobiet to rzecz powszechna ;)
 
Rozumiem, czyli najprościej będzie to skonsultować z lekarzem. Nie uśmiecha mi się już siedzieć w domu ale jeśli wdychanie farb i środków dezynfekcja Płynów do trwalej itp miałoby zaszkodzić to chyba proste że nie ma co ryzykować..
Jak już będziesz mieć założoną kartę to powiadom szefową o tym . Ja wiem że w zakładach fryzjerskich jest typowy zapach wszystkich środków ale jest duża szansa.że odsunie ciebie od farb i trwałych i dostaniesz takie prace jak samo strzyżenie, modelowanie czy mycie. Trochę taki powrót do czasów praktykantki ale zawsze coś.
 
kwestia tego, jak sie czujesz i z jakimi produktami pracujesz. Logiczne, ze w ciazy wykonywanie np keratynowego prostowania i wdychania oparów byłoby szkodliwe, ale już obciecie wlosow to zaden wysiłek :) Mysle, ze jak poinformujesz pracodawce to po prostu zostaniesz odsunieta od pracy z chemia, na rzecz prac lzejszych, typu podcinanie wlosow, upięcia. To by miało najwiekszy sens :)
 
reklama
Rozumiem, czyli najprościej będzie to skonsultować z lekarzem. Nie uśmiecha mi się już siedzieć w domu ale jeśli wdychanie farb i środków dezynfekcja Płynów do trwalej itp miałoby zaszkodzić to chyba proste że nie ma co ryzykować..
Możesz to robić w maseczkę, z resztą teraz chyba i tak u fryzjera trzeba je nosić. No i z tego co się orientuję masa kobiet farbuje sobie jednak w ciąży włosy i jakoś im to nie szkodzi.
 
Do góry