reklama

pracodawca wplacil pieniadze na inne konto niz podalam ...

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez marka1307, 14 Grudzień 2012.

1. marka1307

marka1307 mama aniołka Michałka

witam , mam problem pracowalam kiedys w jednej firmie wtedy mialam konto w invest banku, pozniej sie zwolnilam i nie pracowalam okolo roku, teraz od poltora miesiaca znow tam pracuje ale przyjmujac sie dawalam kartke z nowego banku BGZ zeby tam wplywaly pieniazki... pierwsze pol wyplaty dostalam do reki , a teraz na wyplate czekalam i sie nie doczekalam na koncie bgz , cos mnie tknelo zeby zobaczyc konto na invest banku i okazalo sie ze wyslali mi na tamto konto... ( problem jest taki ze ja nie moge ich wybrac bo wszystko zabral bank na poczet prowizji bo konto od kilku miesiecy nie bylo zamkniete...) dzwonilam do kierowniczki mowila ze pamieta ze dawalam ten numer konta ona osobiscie go zczepiala zszywaczem do dokumewntow i w swoich dokumentach tez ma te konto ktore ja podalam przyjmujac sie teraz czyli z bgz, a dzwonilam do kadr to tam najpierw chca mi wmowic ze nie maja innego konta i ze za pozno dalam widocznie ten nowy( ale to niemozliwe po odrazu przy podpisaniu umowy kierowniczka doczepiala ten numer konta co potwierdza) i po moich naleganiach , powiedziala ze oni musza zobaczyc w papierach... jestem na swieta bez pieniedzy... czy moge od firmy zadac aby przelali wyplate na podane przeze mnie prawidlowe konto...???

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Czy ma Pani kopię dokumentu, w którym wskazała Pani konto do wypłaty?

3. reklama
  4. marka1307

marka1307 mama aniołka Michałka

kierowniczka dostala ode mnie numer konto i ma go w dokumentach...

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

W Pani sytuacji pozostaje droga sądowa. Jednak pierwszą rzeczą jest udowodnienie, ze podała Pani inny nr konta. Stąd moje pytanie.

6. dzubus

dzubus Zaciekawiona BB

Ale tamto konto tez jest Twoje na to wychodzi tak? Czyli otrzymałaś pieniądze tylko poszły one na zapłatę konta. Więc ja nie wiem czy mają obowiązek wysłać jeszcze raz.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

To jest bez znaczenia. pracodawca nie moze sobie wybierać formy przekazania wynagrodzenia. Problem tylko w tym jak udowodnic złożenie dyspozycji dot. zmiany konta.

Poleć forum