reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pracodawca

Dołączył(a)
13 Styczeń 2024
Postów
3
Cześć mam pytanie nie wiem czy dobrze pisze pytanie brzmi poroniłam 2 miesiące temu poszłam do pracy po miesiącu gdzie pracodawca został poinformowany i muszę dźwigać itd gdzie lekarz zabronił mi dźwigać i się przemęczać i czy da się to załatwić w jakiś sposób zgłosić pracodawcę i poprzez utratę gdzie pracodawca chce mnie zwolnić z pracy gdzie mogę to wszystko zgłosić....?
 
reklama
Cześć mam pytanie nie wiem czy dobrze pisze pytanie brzmi poroniłam 2 miesiące temu poszłam do pracy po miesiącu gdzie pracodawca został poinformowany i muszę dźwigać itd gdzie lekarz zabronił mi dźwigać i się przemęczać i czy da się to załatwić w jakiś sposób zgłosić pracodawcę i poprzez utratę gdzie pracodawca chce mnie zwolnić z pracy gdzie mogę to wszystko zgłosić....?
Skoro nie możesz dźwigac, to czemu poszłaś do pracy, w ktorej musisz? Skoro lekarz zabronił po poronieniu, a wiedziałaś, jaka jest praca, to zostaje szukać innej. Bo nikt Ci nie da L4 na dźwiganie.

Jesteś obecnie w ciązy?

Proponowalabym tylko jeszcze, zebyś zedytowała ten tekst i powrzucała przecinki i kropki, bo ciężko zrozumieć.
 
Nie jestem lekarz dał zalecenie byłam na L4 ale według prawa pracodawca powinien dać lekiem pracę ewentualnie sprawdzić kartkę którą dałam od lekarza bo musiałam i nie dostosował się do tego co tam mi napisał czy mogę gdzieś to zgłosić
 
Nie jestem lekarz dał zalecenie byłam na L4 ale według prawa pracodawca powinien dać lekiem pracę ewentualnie sprawdzić kartkę którą dałam od lekarza bo musiałam i nie dostosował się do tego co tam mi napisał czy mogę gdzieś to zgłosić
Czy możesz zacząć pisać po polsku z uzyciem przecinków i kropek tak, zeby wiadomo bylo, o co chodzi?
 
Cześć mam pytanie nie wiem czy dobrze pisze pytanie brzmi poroniłam 2 miesiące temu poszłam do pracy po miesiącu gdzie pracodawca został poinformowany i muszę dźwigać itd gdzie lekarz zabronił mi dźwigać i się przemęczać i czy da się to załatwić w jakiś sposób zgłosić pracodawcę i poprzez utratę gdzie pracodawca chce mnie zwolnić z pracy gdzie mogę to wszystko zgłosić....?
Przykro mi z powodu poronienia.
Jeśli chodzi o pracę - skoro pracodawca wiedział o zaleceniach lekarza, to albo je akceptował, albo nie wyraził zgody. Nie wiemy jak było.
Po poronieniu czy łyżeczkowaniu nie ma określonych ram do jakiego czasu nie powinno się dźwigać, czy przemęczać, jednak dwa miesiące to bardzo długi okres (przeszłam 3 poronienia, stąd taka moja opinia). Być może w Twoim przypadku jest inaczej i lekarz jasno sprecyzował okres rekonwalescencji (najlepiej na piśmie).
Oczywiście możesz zawsze zgłosić sprawę do PIP, o ile pracodawca zgadzał się na Twoje warunki (lekka praca, bez dźwigania) i jest to na umowie.
 
reklama
Piszesz ciągiem tekstu bez przecinków i kropek. Nie idzie zrozumieć, o co chodzi. Chcesz porady, to napisz tak, żeby wiadomo było, o co Ci chodzi 🤷‍♀️

Ja powiem tak - skoro wiesz, jaką masz pracę i wiesz, jakie warunki ma pracodawca, to wiesz doskonale czy jest tam opcja lżejszej pracy. Ja w takiej sytuacji rozważylabym zwyczajnie wzięcie urlopu wypoczynkowego, zeby jeszcze odpocząć.

Zgłosić do PIP zawsze możesz. Tylko czy potem chcesz tam dalej pracować?
Co to za praca?
 
Do góry