reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawidłowa waga

Liriel

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2005
Postów
1 029
Ile powinny przybierać dzieci na wadze? Mi wszyscy wkoło powtarzają, że kilogram na miesiąc. Moja Julia przy urodzeniu ważyła 4060g, przy wypisie 3750g, po 6 tygodniach 5600g, a po 13- 6745g, tak więc przez ostatnie 7 tygodni jej waga zwiększyła się o 1145g. Co prawda lekarka przy badaniu nic nie mówiła, bo mała mieści się w normach, jednak boję się czy to aby nie trochę za mało. Tylko co można jeszcze zrobić, żeby córka nabrała trochę ciałka, karmię ją tak często jak tylko ma na to ochotę. A karmię mlekiem modyfikowanym, więc nie jest to raczej kwestia zbyt "chudego" pokarmu. Poradźcie coś, proszę :(
 
reklama
Witaj
Sprawdzaj w siadkach centylkowych w ksiazeczce zdrowia dziecka.
Ale dziecko im starsze tym mniej przybiera na wadze, to calkiem normalne.
Dzidzie same reguluja sobie ile potrzebuja jedzenia, moja czasem odmawia a czasem je za dwoje.
Nie martw sie.
Pozdrawiam S.
 
Ja na Twoim miejscu nie martwiłabym się, jeżeli dziecko ma wagę w normie. U moich chłopaków waga była zawsze około 15-20 centyla, a wzrost około 80-90 centyla. Przy każdej wizycie słyszałam, że powinnam ich trochę podkarmić, ale, jak to zrobić ???
 
Nie martw się, jeśli dzidzia mieści się w normie, to jest o.k. Gdyby coś było nie tak, lekarka by Ci powiedziała. Nie wpadnij w pułapkę napychania dziecka jedzeniem. No i Sisters ma rację, dziecko z wiekiem przybiera na wadze coraz wolniej. Na Twoim miejscu bym się nie martwiła na zapas, ale obserwowała. No i zawsze możesz zapytać lekarza, napewno Cię uspokoi.
pzodrawiam
nikita
 
Liriel nie martw się! Twoja niunia dobrze przybiera! Z tego co czytałam, to właśnie tyle powinna :). Ja ma trochę inny problem - moja niunia(5,5m-ca) waży już 10kilo ::)A urodził się 3350! No i mi lekarz wyraźnie powiedział, że to przesada. Ale przecież nie będę głodzić dziecka! Karmię piersią, ale teraz zaczęłam wprowadzać soczki, w nadzieji, że to go trochę odchudzi. Ale on nie daje się oszukać - wypija soczek ale i tak domaga się cyca ::)
Jestem pewna, że Julka dobrze wie co robi i je tyle ile potrzebuje ;)Poza tym podobno dziewczynki z reguły są mniejsze od chłopców
pozdrawiam
 
w pierwszych miesiącach życia dzidzia powinna na miesiąc około kilo przybierać potem już około 400, 500 gram na miesiąc...tak mi lekarz powiedział
 
Czytałam gdzieś w necie, że dziecko powinno przybierac na wadze min. 150-200 gram na tydzień.

Jak moja Alicja przez 3 tyg. i 3 dni przybrała 1100 gram, to Lekarka się zszokowała i zapytała z uśmiechem "co to będzie za kolejne 3 tyg."... :laugh:
Jest na cycu, tylko sporadycznie dostaje butlę, z czego i tak wypija max. 40 ml.
 
Tak sobie myślę.....
siatka centylowa... w książeczce zdrowia jest podana dla dzieci warszawskich, ale nigdzie nie ma podane czy dzieci były odżywiane mlekiem modyfikowanym czy na piersi. A przecież te na piersi przybierają ciut słabiej.

Przy pierwszej córce non stop orównywałam jej osiągnięcia z siatką... przy drugiej robię to okazjonalnie, bo już wiem że każde dziecko jest indywidualistą i na wszystko przyjdzie odpowiednia pora, także na przyrost masy ciała.
 
reklama
Do góry