reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

probiotyk po antybiotyku

mamaBartoszka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
85
witajcie drogie mamy! mam małe pytanie: czy któraś z was podawała swojemu dziecku w czasie podawania antybiotyków jakiś probiotyk uzupełniający florę bakteryjną w jelitach? ja zawsze podawałam dziecku jogurciki lub kisiel osłonowo i przyznam szczerze, że probiotyków nie dawałam nigdy i nawet nie mam pojęcia co to mogłoby być. ktoś mi wyjaśni?
 
reklama
bardzo często podaje moim dzieciom probiotyki:tak: nie tylko przy kuracjach antybiotykowych...
to są przyjazne bakterie które wspomagają pracę układu trawiennego a giną pod wpływem stosowania antybiotyku i warto je uzupełniać by nie zniszczyć dziecku żołądka....
ja stosuje lakcid ale są też smakowe probiotyki które dzieci bardziej tolerują i chętniej piją:tak:
na pewno warto:tak:
 
U nas pediatra zawsze zaleca jakiś probiotyk przy antybiotyku i podkreśla że to obowiązkowe.
Np przy wirusowych infekcjach brzuszka zawsze oprócz Smecty i Orsalitu podawałam probiotyk My najczęściej LINEX FORTE. Infekcja wirusowa brzucha przechodziła bardzo szybko, czasami na drugi dzień już była widoczna poprawa.
Poza tym probiotyk podaję nawet do tygodnia po kuracji antybiotykiem i przy podawaniu takich leków jak Eurespal czy Baktrim też. Wzmacnia dziecko.
Nie szkodzi a na pewno pomaga.
Polecam podawanie probiotykow dzieciom
 
Ja podczas podawania małemu antybiotyku zawsze podaję probiotyk.ACIDOLAC.Jedną saszetką podaję do mleka lub picia.Mały nie ma np. biegunki i ba chronioną florę bakteryjną.
 
Nie wiem, czy kisiel pomoże osłonowo, może na błonę żołądka? Na jelita i ich florę bakteryjną raczej nie. Ja też podaję acidolac, właśnie ze względu na jego skład, bo zawiera też prebiotyk, czyli substancję stymulującą rozwój prawidłowej flory jelit.
O acidolacu możesz też poczytać na stronie Polpharma - producent leków, farmaceutyki. Myślę, że to dobry lek osłonowy.
 
wielkie dzięki za wszystkie informacje. na stronie Polpharmy przeczytałam o tym Acidolacu i przyznam, że się mocno dokształciłam w sprawach pozytywnych bakterii buszujących w naszych brzuchach :) mam nadzieję, ze moje dziecko polubi smak tego Acidolacu...może dodam na początek do jakiegoś deserku?
 
wielkie dzięki za wszystkie informacje. na stronie Polpharmy przeczytałam o tym Acidolacu i przyznam, że się mocno dokształciłam w sprawach pozytywnych bakterii buszujących w naszych brzuchach :) mam nadzieję, ze moje dziecko polubi smak tego Acidolacu...może dodam na początek do jakiegoś deserku?

Możesz kupić wersję o smaku truskawkowym, dla większych dzieci. Nie wiem czy możesz dodać do deserku, ale na pewno możesz rozpuścić np. w mleku
 
Sama jeszcze poczytałam o tym acidolacu i fajnego konkursu się dopatrzyłam.
[FONT=&quot]MamZdroweDziecko.pl - strona główna[/FONT]

Sama wezmę udział jak czas mi pozwoli ze względu na możliwość wygrania zabawek.
Pozdrawiam


konkurs "jak umilić czas choremu dziecku" fajnie sobie wymyślili - u nas już spora kolekcja takich "chorobowych" obrazków leży, więc może coś wyślemy. a acidolac ja też jak najbardziej polecam - nam lekarz kazał brać razem z antybiotykiem, równocześnie.
 
reklama
Do góry