reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PROBLEM - 3mies niemowle nagle zaczelo ulewac i budzic sie w nocy.

A

asiunia876

Gość
a ja mam problem bo nie wiem co robic...

Maduś dopiero co skonczyl 3 miesiace.
Do tej pory pil mleko Cow&Gate (bebiko) Comfort (na kolki i zatwardzenia). Zdecydowalismy sie na to mleko poniewaz od urodzenia maly robil kupki raz na 4 dni, a na nim mielismy kupe kilka razy dziennie, ale... ale kupki byly zielonkawe. Pani doktor twierdzila ze do pluki malutki sam w sobie jest ok to nie ma sie czym martwic i kontynuowalismy karmienie.
Po 3 miesiacu stwierdzilam ze po kolkach juz sladu dawno nie ma wiec przejdziemy na normalne mleko z nr 1.
Na tym mleku Madi zachowywal sie jakby wciaz byl glodny. Pil, pil, przestawal, plakal ze glodny ale jak dalam mu wiecej to ulewal bo nie mial juz miejsca w brzuszku. Jedyny plus to kupki. zaczely byc duze i zolto-musztardowe. Po paru dniach stwierdzilam ze musze zmienic mleko.
U nas kolejne z nr 2 mleko jest ''for Hungry Babies" czyli dla glodomorkow ktorym za wczesnie na wprowadzenie pokarmow stalych a zwykle mleko im nie wystarcza. Brzmi jak Madi? Tez tak myslalam...
Po podaniu tego typu mleka Maddox syty owszem jest ale na krotko i zaczol ulewac...
Ba! Zaczol budzic sie w nocy!
ale on juz od dawna spi od 19 do 6 rano.
Patrze a tam zabek!
laugh.gif
hihi myslalam ze to byl caly problem i ulewanie i budzenie sie i marudzenie, ale z jedzeniem nadal sie nie zmienilo. Tak jakby ciagle mu bylo malo i chcial cos konkretnego...

No i zastanawiam sie nad podaniem kleiku.
taki off --- Ja ze starszym wlasnie od kleiku zaczynalam bo ma ten sam smak co mleko (przygotowujesz go na swoim lub mm) tylko nowa dla bobasa konsytencje. Czyli jedyne co mu sie zmienia to konystencja i forma podania. Dopiero potem zmieniam mu smak na marchewke i inne tam.---

no i co myslicie? czy on mi daje sygnaly ze chce konkrety czy ja cos przeoczylam?
 
reklama
asiunia,a moze to skok rozwojowy?Wtedy z dzieci robią się małe głodomorki.sprawdź może kalendarz skoków,bo ja już nie pamiętam,czy w tym wieku jakis jest.
Tu,w Polsce,rozszerzanie diety dzieci zaczynamy po 4 mcu- czyli wszelkie kleiki,pierwsze warzywka itp.Nie wiem,jak to wygląda w Anglii.Ale dzieci,które dużo ulewają,moga miec zagęszczane mleczko (chyba Nutriton się to nazywa).Dobrze w tym sprawdza się tez Sinlac z Nestle.nie wiem,może skonsultuj to ze swoim lekarzem i on poleci jakis specjalny zagęszczacz albo pozwoli na wcześniejsze wprowadzenie np. kleiku ryżowego czy Sinlacu do mleczka.
 
u nas w 4 miesiącu pediatra zaleciła właśnie kleik do zagęszczania ale fakt lepiej porozmawiać ze swoim lekarzem :-)
ulewanie moze takze następować w momencie jak dziecku nie odpowiada mleko u nas tak było na poczatku... zmieniałam mleko i skończyło sie ulewanie :-)
 
No i znowu mu zmienilam to mleko bo juz w przerazajacych ilosciach ulewał... zwracal cala butelke prawie...
Kupilam aptamil (bebilon) tez dla glodomorkow, czyli juz zageszczone. Podalam wczoraj wieczorem i nic nie ulal :-) juz sie cieszylam a dzis znow mu sie troche ulalo....
normalnie oszaleje... od urodzenia nie ulewal i teraz tak nagle...

on jest w 13 tygodniu teraz, a jak patrze na skoki ImageShack
 
A nie za często zmieniasz to mleko?? Każda zmiana mleka u nas była "odchorowywana" tydzień, dwa w tym czasie były płacze, ulewania, niespokojny sen. Mleko trzeba zmieniać jak najrzadziej i po jednej miarce po jednym karmieniu żeby jakoś delikatnie przejść. Jak zmieniasz szybko to przygotuj się na bóle brzuszka i inne akcje.
Ja nawet mleko następne wprowadziłam w 9 miesiącu bo wcześniej się nie dało.
Oczywiście może chodzić o głód, może o zęby, może o skok :) Sama musisz intuicyjnie wyczuć o co chodzi. Niestety dzieci płaczą, budzą się, ulewają i nie mówią nam o co im chodzi:) trzeba zgadywać

Piszesz "pił, pił przestawał, płakał bo głodny dostawał jeszcze i ulewał " a może było tak:
pił, pił płakał że ma dość i boli już go brzuszek ty mu dawałaś więcej i zwracał nadmiar]

u nas tak było i dojście do tego zajęło mi niestety ze szkodą dla Maluszka trochę czasu. Zaczełam mu dawać mniej. Po jedzeniu troszkę herbatki i wszystko się skończylo jak ręką odjął. Matki zawsze zakładają, że dziecko głodne a tymczasem może być zupełnie odwrotnie.
(dzieci mają silny odruch ssania ale nie musi cały czas lecieć mleko żeby go zaspokoić to wprowadza nas w błąd i dzieci wydają się ciągle głodne:)
 
asiunia,a moze to skok rozwojowy?Wtedy z dzieci robią się małe głodomorki.sprawdź może kalendarz skoków,bo ja już nie pamiętam,czy w tym wieku jakis jest.
Tu,w Polsce,rozszerzanie diety dzieci zaczynamy po 4 mcu- czyli wszelkie kleiki,pierwsze warzywka itp.Nie wiem,jak to wygląda w Anglii.Ale dzieci,które dużo ulewają,moga miec zagęszczane mleczko (chyba Nutriton się to nazywa).Dobrze w tym sprawdza się tez Sinlac z Nestle.nie wiem,może skonsultuj to ze swoim lekarzem i on poleci jakis specjalny zagęszczacz albo pozwoli na wcześniejsze wprowadzenie np. kleiku ryżowego czy Sinlacu do mleczka.

Mam pytanie a propo tej kaszki sinlac i niestety nie wiedziałam że on jest dla alergików i przygotowuje się na wodzie, bo opis mam Norweski a sugerowałam się miesiącem dla dziecka. Ale piszesz że można go podawać spokojnie do mleczka. Ile tak jego podać aby zagęścić tylko mleczko, bo kończą mi się kleiki z PL to może bym tą kaszkę zużyła, bo już chciałam szukać czegoś innego.

kakarolina fakt dobrze piszesz że dziecko nie zawsze płacze, bo jest głodne, nawet w szpitalu nam mówili ze u dziecka są różne przyczyny płaczu, bo np. chce odbić. Teraz to bez problemu wiem czy mój szkrab płacze bo jest głodny, czy śpiący itp. ale początki były naprawdę trudne.
 
Ostatnia edycja:
A nie za często zmieniasz to mleko?? Każda zmiana mleka u nas była "odchorowywana" tydzień, dwa w tym czasie były płacze, ulewania, niespokojny sen. Mleko trzeba zmieniać jak najrzadziej i po jednej miarce po jednym karmieniu żeby jakoś delikatnie przejść. Jak zmieniasz szybko to przygotuj się na bóle brzuszka i inne akcje.
Ja nawet mleko następne wprowadziłam w 9 miesiącu bo wcześniej się nie dało.
Oczywiście może chodzić o głód, może o zęby, może o skok :) Sama musisz intuicyjnie wyczuć o co chodzi. Niestety dzieci płaczą, budzą się, ulewają i nie mówią nam o co im chodzi:) trzeba zgadywać

Piszesz "pił, pił przestawał, płakał bo głodny dostawał jeszcze i ulewał " a może było tak:
pił, pił płakał że ma dość i boli już go brzuszek ty mu dawałaś więcej i zwracał nadmiar]

u nas tak było i dojście do tego zajęło mi niestety ze szkodą dla Maluszka trochę czasu. Zaczełam mu dawać mniej. Po jedzeniu troszkę herbatki i wszystko się skończylo jak ręką odjął. Matki zawsze zakładają, że dziecko głodne a tymczasem może być zupełnie odwrotnie.
(dzieci mają silny odruch ssania ale nie musi cały czas lecieć mleko żeby go zaspokoić to wprowadza nas w błąd i dzieci wydają się ciągle głodne:)
wiesz mama nie jestem po raz pierwszy i znam swoje dziecko. :-)

odruch ssania ma dosc slaby w porownaniu do brata ktory bez smoczka by dnia nie przezyl :-D Madi ssie kiedy je, jak konczy to nie. zadnego smoka nie mamy bo nie chce, wiec uwiez mi wiem kiedy jest glodny i poznaje po placzu ;-) jest roznica w placzu kiedy sie nudzi, boli go cos lub jest glodny.

co do zmian mleka polozna mowila ze zmienia sie odrazu jezeli potencjalnie szkodzi :-)

zobaczymy.. dzis nie jest tak ze ale mysle ze zageszcze mu lekko kleikiem.
 
reklama
i jak efekty? :) poprawiło się?
Piszesz, że położna mówiła, żeby zmieniać mleko szkodzące od razu. Mam tylko nadzieję, że nie angielska położna bo nasłuchałam się o tamtej służbie zdrowia :(
nam o zmianie powolnej mleka nawet szkodzącego mówił lekarz specjalista żywienia niemowląt z CZD i jakoś jemu ufam bo po tych wskazówkach u nas była super poprawa. Po pomysłach innych lekarzy nie bardzo:(
Ile waży Maduś?
 
Do góry