reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem suchej skóry na twarzy

kokruch86

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Grudzień 2019
Postów
17
boże, czy wy też macie takie problemy ze skórą jak ja? notorycznie mam skórę wysuszoną, aż mi się tak łuszczy i wyskakują mi jakieś plamy i staram się pić dużo wody i używam jakiś nawet dobrych kremów nawilżających i nic.. mam chwilową ulgę i znowu jest to samo. Próbowałyście zażywać jakiś naturalnych olejów? bo zastanawiam się nad wyprobowaniem czegoś takiego, tylko nie wiem czy warto? Jakieś rady?
 
reklama
Jeśli skóra się łuszczy to należałoby najpierw delikatnie ja speelingować, jakimś drobnym peelingiem (np Ziaja Manuka, pasta oczyszczajaca), a potem dobre kremy. Mixa ma fajny odżywczy krem..
Pytałaś o oleje, ja, że względu na azs muszę uważać na wszystko, wybieram albo wyciąg z aloesu (99%)albo olej że słodkich migdałów.
 
@kokruch86 Ja też chętnie się dowiem. Kiedyś nawet do kosmetyczki zapisałam się na serie nawilżającą i to za nie małe pieniądze - chyba 6 zabiegów w odstępach tygodniowych... Po każdym zabiegu to tak do 2 dni było lepiej...
Także już nie mam pojęcia co z tym robić. Podejrzewam, że albo to hormonalne albo jeszcze nie trafiłam na właściwy kosmetyk :(
 
Peelingi plus maseczki nawilżające dodatkowo u mnie sprawdził sie olejek tamanu do twarzy, świetnie nawilża dodatkowo jest przeciwzapalny wiec moze pomoc na to łuszczenie
 
Proponuję żeby zamiast zażywania olejów spróbować się smarować olejem kosmetycznym - do suchej skóry będzie dobry Moringowy, Arganowy albo olej z Granatu. Trzeba pamiętać zeby nanosić oleje na nawilżoną skórę. Oleje są super bo są naturalne i bez żadnej chemii a efekty widać bardzo szybko :)
 
Ja próbowałam z arganowym - i niestety nic nie dał :(
Może zatem spróbuje któregoś z dwóch pozostałych - o tym moringowym chyba nie słyszałam
 
A może lepiej sobie zamówić olejek z drzewa herbacianego? Zapach nie jest jakiś powalający, ale dość dobrze działa na skórę. bo mycia może coś z siarką tylko to właśnie mocno wysusza. kiedyś jeszcze pamiętam takie kapsułki rybki, którym odkręcało się ogonek i tam był olejek do smarowania twarzy. na pewno miał witaminę a i e. Nie wiem czy nadal jest dostępny, ale jeżeli na noc nakładać to jest to jakaś opcja. Na dzień jednak szłabym w coś bardziej żelowego z cynkiem, miedzią, fiołkiem trójbarwnym i może nanozłotem? :)
 
@odreyva Tylko jeszcze należy pamiętać by nie stosować olejku z drzewa herbacianego w czystej postaci... Chociaż ja mam wrażenie, że ten olejek to bardziej wysusza niż nawilża. Cynk też wysusza. To chyba nie są dobre rady dla skóry suchej :(
 
Ale nanozłoto, drożdże itp są nawilżające.. To chyba też zalezy od tego jak coś jest poukładane w składzie.
 
reklama
boże, czy wy też macie takie problemy ze skórą jak ja? notorycznie mam skórę wysuszoną, aż mi się tak łuszczy i wyskakują mi jakieś plamy i staram się pić dużo wody i używam jakiś nawet dobrych kremów nawilżających i nic.. mam chwilową ulgę i znowu jest to samo. Próbowałyście zażywać jakiś naturalnych olejów? bo zastanawiam się nad wyprobowaniem czegoś takiego, tylko nie wiem czy warto? Jakieś rady?
Ja na suchą skórę w ciąży smarowalam całe ciało i twarz olejem migdałowym- takim co też się używa w kuchni 😁 Super nawilżał skórę.
 
Do góry