reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z 2,5 miesięcznym chłopcem

Dołączył(a)
23 Wrzesień 2019
Postów
10
Dzień dobry a więc mam problem z 2,5miesiecznym dzieckiem. Jest w godzinach popołudniowych strasznie płaczliwy nie pomaga noszenie ,kołysanie czy też spiewnie. W nocy spokojnie bez problemu śpi budzi się max2 wrazy wciągu nocy na jedzenie bez płaczu . Z rana jak tylko się obudzi śmieje się gaworzy jak normalne dziecko tylko przychodzi godzina 11-12 i zaczyna się płacz.Trwa mniejwecej do godziny 16-17 później się uspokaja. Myślałam że to może być kolka ale byłam u pediatry i Pani doktor stwierdziła że to dziwna byłaby kolka która tylko w godzinach popołudniowych daje się w znaki a na noc jest spokojny. Nie mam już żadnych pomysłów co zrobić jak mu ulżyć bo widać że coś jest nie tak.Czy jest jakaś mama która też tak miała z swoim dzidziusiem?
 
reklama
Rozwiązanie
O jeju to coś czuję że ja i też będę musiała się wybierać na takie spacery

Ja i po 6-7h chodziłam, to nam dawało 2 drzemki każda po 2-2.5h,w tym czasie bączki szły bezboleśnie. Teraz moja córka ma 5 miesięcy i jest bardzo niezadowolona jak leży w wózku, bo chce oglądać świat, najlepiej na rękach mamy :-D tęsknię za tymi spacerami, audiobooki mogłam słuchać a teraz to spacer od ławki do ławki z Małą na rękach ;)
Oczywiście, że to może być kolka, wcale nie musi być na noc. Mój syn miał od godz 15 ,punkt codziennie. Ile dzieci, tyle przypadków. Proponuję probiotyk, próbowałabym coś na kolki. Zazwyczaj jak placz jest o konkretnych,podobnych godzinach ,wskazuje na kolki. Masaże, przytulanie i cierpliwość...
 
A mi się wydaje że dziecko poprostu w tych godzinach jest zmęczone co za tym idzie śpiące. Dzieci w wieku 2.5 miesiąca powinny mieć jedną /dwie drzemki w dzień. Tak małe dziecko nie wytrzyma całego dnia bez snu, fajnie że śpi spokojnie całą noc lecz to za mało. I tak z własnego doświadczenia wiem że kolka nie trwa prawie cały dzień (od godziny 11 do 17 jest to aż 6 godzin, więc wątpię aby była to kolka)
 
Oczywiście, że to może być kolka, wcale nie musi być na noc. Mój syn miał od godz 15 ,punkt codziennie. Ile dzieci, tyle przypadków. Proponuję probiotyk, próbowałabym coś na kolki. Zazwyczaj jak placz jest o konkretnych,podobnych godzinach ,wskazuje na kolki. Masaże, przytulanie i cierpliwość...
A mi się wydaje że dziecko poprostu w tych godzinach jest zmęczone co za tym idzie śpiące. Dzieci w wieku 2.5 miesiąca powinny mieć jedną /dwie drzemki w dzień. Tak małe dziecko nie wytrzyma całego dnia bez snu, fajnie że śpi spokojnie całą noc lecz to za mało.
Właśnie też mamy problem z zasypianiem ale czasami udaje mi się go uspac na te 2 godziny.Wlaczam mu dźwięk suszarki albo odkurzacz a i dopiero zasypia bo tak to ciężko mu zasnac.
 
Oczywiście, że to może być kolka, wcale nie musi być na noc. Mój syn miał od godz 15 ,punkt codziennie. Ile dzieci, tyle przypadków. Proponuję probiotyk, próbowałabym coś na kolki. Zazwyczaj jak placz jest o konkretnych,podobnych godzinach ,wskazuje na kolki. Masaże, przytulanie i cierpliwość...
Podaje maluszkowi Espumisan,masuje mu brzuszek ale nic nie pomaga
 
reklama
Tak i to bardzo jak tylko z rana wstaje rusza bardzo energicznie nuszkami i rączkami śmieję się i wszystko jest dobrze tylko właśnie jak przychodzą te godziny 11-12 zaczyna się płacz. A i jeszcze sporo oddaje gazów
 
reklama
Jedno może nakręcac drugie .Fakt, powinien więcej spać .Jak dziecko nic nie boli to też spokojniej śpi.Jak na spacerach? Próbowałaś w tych godzinach? Taki maluszek powinien więcej spać.Ile H śpi przez dzień?
 
Do góry