reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z alergikiem

JustYs21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
3 300
Miasto
zg
Witam. Jeżeli temat już jest to z góry przepraszam, ale nie mam zbyt wiele czasu wieczorami aby przeszukać forum;)
U mojego synka stwierdzono skazę białkową w 4 mies. życia. Bebilon pepti pomógł. Niestety problem pojawił się przy rozszerzaniu diety. Jedyne co nie uczuliło moje dziecko, to marchew, dynia, ziemniak i chyba królik. Piszę "chyba", bo praktycznie atopowa skóra raz się nasila, raz "stoi w miejscu" wysypka..
Niedawno trafiliśmy do alergologa, kazał wprowadzać stopniowo pokarmy i za 3 mies. spróbować zwykłe mleko. Zalecane jedzenie własnej roboty nie słoiczkowe. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że co jakiś czas azs powraca. Nie wiem, nie mam pewności czy to znowu coś uczuliło, czy po prostu ma problemy ze skórą. Nie ma żadnych innych skutków alergii. Kolek nigdy nie miał, biegunki też nie..tylko to azs. Kaszka bananowa też nas uczulała, ostatnio dałam łyżeczkę do mleka i tak od 2 tyg. nie było nic...tydzień temu zjadł buraka bylo ok, w poniedziałek buraka zjadł i mamy dzisiaj problemy ze skórą. Ostatnio pojechałam do koleżanki bez mleka, synek zgłodniał i musiałam wziąć od niej bebiko i minął tydzień i nic mu nie jest.
Mam kilka pytań:
1. po jakim czasie od wprowadzenia pokarmu można spodziewać się wystąpienia reakcji organizmu?
2.Czy atopowe może występować jako choroba skóry i nie musi być powodem alergii?
3.Czy alergia pokarmowa objawiać się może jedynie azs i żadnym innym objawem.
4. Jakie mogę podać owoce? Synek dostał wysypki po jabłku( co znowu mnie zastanawia bo pierwszy miesiąc było bez wysypki, potem dałam łyżeczkę i od razu plamy). Słyszałam, że jak już jabłko uczula, to lepiej nie próbować innych owoców.
Komponowanie mu diety to dla mnie duży problem. Mamy warzywa, mięso wszystko z mamy hodowli, nic pryskanego..Raz daję ziemniaka jest dobrze, po paru dniach daję tego samego i atopowe w nocy się nasila..
 
reklama
1. do 72 h
2. zdecydowanie tak
3. rzadko najczęściej są również objawy ze strony przewodu pokarmowego
4. osobiście sugerowałabym podawanie owoców i warzyw jednak słiczkowych ponieważ są badane pod kątek zawartości chociażby azotanów i azotynów czego Pani nie jest w stanie sprawdzić w swoich produktach i trzymać się jednego producenta, po którym dziecko nie reaguje alergicznie.
 
Witam.moja coreczka ma skonczone 4msc.jest uczulona na bialko mleka krowiego,laktoze i ma azs.pediatra miesiac temu powiedziala,ze mozemy po skonczeniu 4msc rozszerzac diete zaczynajac od sloiczkow jednoskladnikowych marchew,jablko badz ziemniak.zaczelismy 3 dni temu od marchwi.po podaniu w ciagu 15minut mala dostaje kolki.generalnie problemem jest to,ze ona ma koki od urodzenia czasem meczy ja po 3,4 razy w ciagu dnia.i nie wiem teraz czy marchewka ja uczula wlasnie w postaci kolek czy to zbieg okolicznosci?? kupy robi normalne ze sladowa iloscia marchewki.prosze o odpowiedz czy marchewka moze ja uczulac i jesli tak to ile trzeba odczekac by moc wprowadzic kolejny nowy smak? dodam,ze zmian na skorze nie zauwazylam.a i niestety nie mam mozliwosci podawania jej "naturalnych" warzyw np ze swojego ogrodka.kupujemy sloiczki "hipp".prosze o pomoc,bo zastanawiam sie czy mam małej dzis na obiadek podac marchewke.

aha i zastanawia mnie jeszcze czy jest mozliwosc zeby dziecko mialo kolki po nutramigenie??? moja corcia ma kolki od uodzenia,ale z tygodnia na tydzien sa one silniejsze i dluzej trwaja...dodam,ze mala nie chcetnie pije to mleko.zastanawialam sie czy nie zasugerowac pediatrze zmiany na bebilon pepti??? podobno jest smaczniejszy...corka pije nutramigen od 1msc zycia.czy jest mozliwe zeby w jakis sposob ja uczulał czy to tylko problem w smaku? choc jak zglodnieje to potrafi zjesc nawet 130ml...dla smaku czasem( raz w tygodniu,dwa) dodaje jej kaszke nestle sinlac,ale nie zawsze chce jesc...nie wiem juz co mam robic.nasza pani dr.wciaz tylko daje skierowania na badania krwi,moczu a tam wszystko dobrze.przyczyn kolek nie zna i tego,ze mala placze po jedzeniu,w trakcie tez nie...
 
Ostatnia edycja:
Przy założeniu, że przyczyną kolki niemowlęcej jest alergia pokarmowa, podanie mleka leczniczego czyli hydrolizatu białka mleka krowiego powinno dać rezultat w postaci zmniejszenia objawów. Należy jednak pamiętać że kolka ma wiele przyczyn i nie musi nią być nadwrażliwość na pokarmy. Atak kolki po 15 min. od zjedzenia marchewki nie jest dowodem na to że marchewka powoduje reakcję. Może Pani spróbować podać probiotyki lub synbiotyki które są bezpieczne do stosowania a być może przyniosą ulgę, niektórym dzieciom pomaga espumisan lub esputicon.
 
Do góry