reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z antykoncepcja. Spirala

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam, jestem 8,5msc po porodzie po połogu dostałam tabletki jednoskladnikowe, niestety przez ponad 7msc krwawilam co półtorej tygodnia doszły bóle migrenowe które utrudniają funkcjonowanie.. I powtarza to się w kółko co półtorej tygodnia ból głowy, krwawienia, wkoncu wybrałam się do ginekologa, doradzil odstawienie tabletek zamienić na prezerwatywy dopóki karmie piersią i pomyśleć o spirali.. Co do tematu prezerwatyw nie chce ich używać, nie ten komfort i wiem że może skończyć to sie wpadka.. Co do spirali trochę czytałam na ten temat ale posty są stare.. Czy są osoby które mogą wypowiedzieć się o spirali miedzianej.?hormonalnej nie biorę pod uwagę, myślę że również będę się po niej źle czuła.. Czy samo zakładanie spirali boli.? I jak jest podczas stosunku? Czy można zachaczyc itd? Dziękuję za odpowiedz
 
reklama
Właśnie szukałam, znalazłam dwie dziewczyny co spirala zawiodła.. Kurde masakra jakaś.. Człowiek chce dobrze chce się zabezpieczać a tu wszystko zawodzi..
 
Czytałaś może o implantach?
Albo może lepiej dobrane tabletki? Wiem, ze można je dobrać żeby w ogóle nie było skutków ubocznych. Sama ich używałam latami. Ale spirala? Hmmmm.....
 
Miałam dwa razy zmieniane, niestety żadnej ulgi.. Tymbardziej że karmie piersią więc myślę że to przez te jednoskladnikowe.. Myślę o karmieniu do roczku może po tych dwuskladnikowych będzie lepiej.. Implanty, muszę o nich poczytać najbardziej boję się że będzie to samo przez te cholerne hormony.. No poprostu mam ich dość..
 
Ja miałam dwuskładnikowe. Nigdy nic mi po nich nie było. Używałam ich długo. Dobry ginekolog powinien umieć je dobrać.
O implantach czytałam już jakiś czas temu i ja nie byłam pewna. Ale w porównaniu do tabletek to mało co daje taka pewność i komfort.
 
reklama
Nie wiem dokładnie jaka moja kuzynka miała spiralę ale zaszła w ciaże...ba...kuzynka nie widziała, że w ciąży. Lekarz zbagatelizował jej objawy, że ma bóle i plami. Bez badania zapewnił, że to do pół roku może być po założeniu wkładki. Później kiedy ciąża już była zaawansowana lekarz taaakie oczy! Niestety spirala wrosła w brzuszek dziecka i po urodzeniu potrzebował operacji usunięcia jej oraz zaszycia powstałej przetoki.
 
reklama
Spirale miedziane niestety czasem koncza sie ciaza , czesciej niz nam sie wydaje. Te hormonalne maja niemal 100% skutecznosc. Bralam tabletki wiele lat, rozne rozniaste. Dwuskladnikowe. Nie jest to nic dobrego dla zdrowia i teraz juz wiem, ze tego nie polecam. Teraz przed spirala mam na 3 miesiace jednoskladnikowe i z nich tez sa czeste przypadki ciazy :/ lekarz zaznaczyl, ze musze je brac co do godziny, bo sa slabsze niz dwuskladnikowe.
Jesli chodzi o spirale hormonalna, tez balam sie, ze bede zle reagowala jak na tabletki, jednak lekarz mnie uspokoil, ze to jest zupelnie co innego, nawet tycie po tym nie wystepuje. Wiec w sierpniu zakladam.
 
Do góry