reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z dziećmi po rozwodzie !!! pomocy nie wiemy co robić .

reklama
A ja myślę, że co za dużo, to niezdrowo... Rozumiem lęk i trsokę o to, żeby dziewczyny jak najmniej odczuły rozstanie rodziców, ale takimi "forami" możecie je tylko rozpieścić do granic! :) Tak mnie się wydaje... One podchwyciły, że skoro ich działanie i tak nie zostanie należycie ukarane, bo już brak wam sił, a wręcz przeciwnie dostaną kolejne drogie ciuszki, pozwolenie na wyjścia i Bóg jeden wie co jeszcze, to po co mają się starać??? Nie mówię o wymierzaniu kar, bo one faktycznie czasem nie skutkują, ale tyle nagród za co? Za rozwód rodziców? Trzeba by z tej strony uderzyć, jak zobaczą, ze je kochacie, ale zdowo to może coś się zmieni (chociaż z drugiej strony już się przyzwyczaiły do dobrego, mogą się wkurzyć) :) Piszę z perspektywy "byłej" nastolatki, zbuntowanej nastolatki, której przyklejono w rodzinie łatkę "tej co nie wyszła z okresu dojrzewania aż do porodu" :-D Wiem, co siedzi w głowie młodej dziewczyny... :)) Chociaż jestem z pełnej i bardzo szczęśliwej rodziny, też potrafiłam "postawić na swoim"....

Aaaaa, życzę powodzenia, bo widzę, że starasz się być naprawdę dobrym ojczymem! I co najważniejsze, bierz udział w ich wychowaniu, wiążąc się z mamą związałeś się z dziewczynami, opinie o wyalienowaniu się są jak dla mnie co najmniej dziwne :) Bez obrazy oczywiście :)
 
Jak dla mnie dobrze robisz angażując się w wychowanie dziewczynek. Skoro mieszkacie razem i tworzycie rodzinę, to również relacje między Wami powinny być takie jak w rodzinie.
No ale niestety nawet w najlepszych rodzinach zdarzają się konflikty. Myślę, że nic na siłę, stopniowo musisz próbować żeby relacje między Wami się poprawiły.

A może spróbujcie razem spędzać wspólny czas, jakieś wycieczki, wspólne zwiedzanie, może nawet jakiś wypad rowerowy. Najpierw pojedźcie w czwórkę, a potem spróbuj może sie uda pojechać Tobie samemu z dziewczynkami. Myślę, że im więcej czasu będziecie spędzać razem tym będzie Wam łatwiej.
 
Do góry