reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

problem z jedzeniem - skaza białkowa :/

Rozwiązania
0
Witam,

moje dziecko ma 9 miesięcy i ma skazę białkowa nie bardzo wiem jak prawidłowo je karmić nie chce pic mleka z butelki jedyny sposób podania mu mleka to z kaszka i tak caly dzien je kasza obiadek kasza owocek kasza czasem budyn na jego mleku i kasza(w miedzy czasie jak ma ochote to chrupek kukurydziany), nie wiem co mozna innego podac bo wlasciwie po wszystkim dostaje wysypki na buźce, czy cos poradzicie nie chcem zeby tylko jadl kaszke?

reklama

kozica

mama Jakuba i Juliana
Rozwiązania
0
witaj lala!
A pytałaś pediatry? Dziecko powinno dostawać od 500ml.do 1000ml mleka na dobę, obojętnie w jakiej postaci, więc myślę że jeżeli dostaje to mleko z kaszką to jest ok.
A jak to było jak Twoje dziecko było małe? Nie podawałaś mleka z butelki?

masebi

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Pije zwykłą mieszankę? Czy hydrolizator białka? ( Bebilon Pepti, Nutramigen..itp)

Moja córka ma skaze i jesteśmy na diecie bezmlecznej od 8miesiąca.
Pijemy preparat mlekozastępczy - Bebilon Pepti - jest na recepte.

Jemy kaszki ryzowe - te bez mieszanek mlecznych.Tak, jest tego mały wbór, ale cóż.
Jeżeli dajesz słoiczki to sprawdzaj na opakowaniu, czy mają odpowiednio napisane - bez laktozy,bez białka mleka, masła...itp

A tak to wsuwa wszystko co nie ma w sobie mleka, masła itp - po jakimś czasie zaczęła podgryzać rzeczy z zawartością masełka i nie widać pogorszenia.

Nasz dzień:
- Śniadanko - mleczko z kaszką
- 2 śniadanie - owocki
- zupka w południe ( jadła już od 7 miesiąca zupki najprostsze - czyli marchew, ziemniak, brokuł do pelnego rosołku teraz gotowanego na skrzydełku, do tego marchewka starta, ziemniak, brokuły, groszek, fasolka...itp, makaronik - bo gluten juz wprowadziłam, lub kaszka jaglana, albo ryż)
- popoludniu obiadek z rodzicami, lub podwieczorek - tu co popadnie, ale w granicach rozsądku (od banana, po kanapke, czy ziemniaczka z pulpetem , lub ryż z jabłakami zapiekany)
- wie czorkiem kaszka Sinlac - z mąki chleba świętojańskiego, dla alergików super rzecz.

Teraz ma 13 miesięcy i co jakiś czas testujemy cos mlecznego - powoli widać poprawe - mała nie reaguje już tak ostro. Pewnie z tego wyrosnie, jak więszość dzieci.

Nie testuj mleka sojowego - pomimo, że dziecko reaguje dobrze na nie - może dojść do reakcji krzyżowych z innymi produktami.

Czy jesteś pewna, że to nie coś innego uczula - myśmy testowali 2 miesiące wszystko co mozliwe i ciągle wychodziło mleko.Miała wszytskie objawy - paskude czerwone "lakierowane" policzki, plamy po buzi i szorstkie plamiska na nóżkach i rączkach - po przejściu na Bebilon w 2 miesiące wszystko zniknęło.

a i smarowanie i kąpanie - w czyms na skórę atopową

Ostatnia edycja:
Rozwiązania
0
kochane mamy mu od urodzenia praktycznie jesteśmy na bebilonie pepti teraz juz 2, tak do 7 miesiąca normalnie pil mleko z butli ok 150 a teraz nie chce wcale wypije moze 40 ml i koniec. uczula wiele zeczy ale glownie mleko krowie, czasem tez od jakiegos sloiczka wysypie wyczytalam na stronie gerbera ze 9 miesięczne dziecko powinno 3x dziennie kaszkę z mlekiem, kaszke glutenowa bezglutenowa i na mleku modyfikowanym + 1 x obiadek i owocek, tylko ze po glutenie wysypuje i po kaszy z modyfikowanym tez wysypuje. musze dzis isc do pediatry zapytac sie co dawac bo to klopot bo szczerze nie nauczy sie rozdrabniania pokarmu jak bedziec ciagle kaszke dostawac, no i jeszcze jeden problem wogole nie chce jesc obiadków gotowanych przez mnie tylko słoiczki chyba juz sie tak przyzwyczaił wiec nawet jak mu cos upichce nie zje :dry:

Rozwiązania
0
Masebi jak robisz ryz zapiekany z jabłuszkiem?? z góry dzięki :-)

masebi

Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Uwaga przepis :-)
- Do naczynia do zapiekania wrzucać na przemian podgotowany ryż ( ugotuj na średnio, nie za miękki) i starte jabłuszko.
- Kilka warstw raz jedno raz drugie.
- Dorzucam odrobine cukru i cynamomu, teraz i rodzynki, bo miękną a mała radzi sobie z gryzieniem.

- Do podgrzanego pierkarnika na 220 i poczekac od pol godziny do godziny - nigdy nie wiem. Robie na oko.
- Ryż rozetrzeć widelcem - jak ma problemy z jedzeniem większych kawałków.

Rodzice też zjedzą :-) pycha

Moja wsuwa ryż ze wszystkim - jabłka, truskawki, jagody, roztarty banan.

masebi

Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Jesteś pewna, że po glutenie? Warto by dzidzie na celiakie obejrzeć. Choć odpukać, tfu, tfu ...

Uczula też por, seler i pietruszka - moja mała na początku sypało i po tym. Potem przeszło.

Zazwyczaj wprowadzanie jakiegoś dodatku do zupki dawało objawy alergiczne - ale po kilku ekspozycjach przechodziło. Teraz już rzadziej się zdarza.

Przechodzenie ze słoiczków - ja robiłam tak, że robiłam małą zupkę, przecierałam i mieszałam w małych ilościach ze słoiczkiem - i tak po kilka dni i zwiększałam dawke domowej a zmniejszałam słoiczka.

Bebilon to paskudztwo, no ale trudno, jak trzeba.

Ja sama jestem alergikiem i bardzo uważam, co daje małej - bo mam alergie wstrząsową na leki i słonecznik - mogE się udusić. Podobno mała może to odziedziczyć. :-( Więc staramy się obserwować ją uważnie.

Rozwiązania
0
masebi dziękuje za przepis jutro sprobujemy a na bebilonie pepti od urodzenia lekarz przepisała bo po nan i bebilonie zwykłym masakra była zatwardzenia i okropna skaza na polikach, co do przechodzenia na domowe obiadki trzeba będzie wyprobować :) dzięki bardzo za dobre rady pozdrawiam :-):-)

reklama
Rozwiązania
0
aa i nie jestem pewna czy uczula gluten na pewno mleko krowie trzeba probować co wolno a co nie :-)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I 4 miesięczne dziecko, problem z jedzeniem. Potrzebuję porady 4
M problem z jedzeniem u 2-latki Potrzebuję porady 20
M problem z jedzeniem u 2-latki BB psychodietetyczka radzi mamom 11
M problem z jedzeniem łyżeczką Potrzebuję porady 8
M problem z jedzeniem łyżeczką BB psychodietetyczka radzi mamom 12
E Problem z jedzeniem produktów mlecznych u 7 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 8
R Problem z jedzeniem u naszego synka Trzylatki 4
OnlyHope Problem z jedzeniem rano u 12 tygodniowego niemowlaka Żywienie 4
M problem z jedzeniem Żywienie dzieci - porady 2
agusia_20 duzy problem z jedzeniem! Niemowlaki 8
Corin Problem z jedzeniem Początek szkoły 6
J Problem z jedzeniem i snem. Żywienie dzieci - porady 0
AgataLena Problem z jedzeniem.... Dzieci urodzone w grudniu 2009 8
tygrysek_m Problem z nowym jedzeniem - straszne bóle brzuszka Żywienie 8
Zakochana_kala Problem z partnerem Potrzebuję porady 16
Y Problem z zasypianiem u niemowlaka Potrzebuję porady 4
K Problem z "ojcem " dziecka Potrzebuję porady 16
89karola80 Problem z mlekiem? Potrzebuję porady 25
R Odpieluchowanie 2-latka i nagły problem z kupką, POMOCY Potrzebuję porady 6
M Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 114
J Pomocy! Roczna córeczka i problem po kąpieli Potrzebuję porady 8
M Problem z gryzieniem Potrzebuję porady 3
Z problem z nietrzymaniem moczu Ciąża, poród, połóg 4
K problem suchej skóry na twarzy Ładna mama 10
K problem z nawracającą opryszczką Potrzebuję porady 5
P problem z miesiaczkami Potrzebuję porady 7
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
Aniaanka Problem z polozeniem dziecka, prostowanie nog Potrzebuję porady 13
E Problem z porannymi cukrami.. 32tc.. BB psychodietetyczka radzi mamom 73
I Problem z odpieluchowaniem Trzylatki 16
A problem z dziaslami Potrzebuję porady 3
Sylwia maybe baby Starania Potrzebuję porady 17
C Błagam pomocy, problem z układem moczowym ! Potrzebuję porady 5
KarolinaMajewska Poszukuję mamy która miała problem u dziecka z czestym zapaleniem ucha Potrzebuję porady 8
Madziuleeek Problem z wyprożnianiem się Potrzebuję porady 18
Aniaanka Problem z przylozeniem dziecka do piersi Potrzebuję porady 10
Jarzynka 2 miesięczne niemowle - problem ze snem Potrzebuję porady 7
B Problem z KP BB położna radzi mamom 7
19AnulA94 Mam problem :( pomocy Potrzebuję porady 6
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
M Problem ze snem niemowlaka Potrzebuję porady 14
Alicjaaala Problem z KP Potrzebuję porady 11
Boksiu Miesięczny synek ma problem z brzuszkiem Potrzebuję porady 15
Patrycja35 Problem z kotem..moze ktos mial podobnie Potrzebuję porady 12
M Nie gojąca się brodawka, problem z karmieniem Potrzebuję porady 7
A Problem z zasypianiem u niemowlęcia Potrzebuję porady 1
Z Mam problem.. teściowie 😔 Rodzinne porady 30
V Ząbkowanie, problem z odkładaniem dziecka Potrzebuję porady 1
PaulinaMamaFilipa Problem z przyznaniem KBG Potrzebuję porady 0
Martini9 Ciąża po ciąży pozamacicznej Staramy się 15