reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z materacem

Dołączył(a)
30 Styczeń 2015
Postów
7
Witam
Mam mały problem z 11 miesięczną córcią - a dokładnie: na początku spała w łóżeczku, w którym miała materac bardzo wypasiony - gruby, pianka kokos i coś tam jeszcze:) był bardzo drogi i no twardy....ale jak troszku podrosła to nie chciała spać w łóżeczku...bo ochraniacze dookoła jej zasłaniały świat..a jak je zdjęłam to oczywiście moja córka lubi spać w poprzek i się nie mieściła - waliła głową w szczebelki, tłukła się budziła się co chwilkę, płakała, zahaczała nóżki pomiędzy szczeble itd...przez tydzień z nią walczyłam po czym dałam jej spokój do 9 miesiąca spała ze mną w łóżku obok mnie..najpierw na tym materacu z łóżeczka...potem na samym materacu łóżkowym (jest ona bardzo twardy). Jednak zaczęła mi w nocy podróżować zawzięcie po łóżku i przechodzić przez bariery dookoła - mogła z łatwością spaść mi w nocy z łóżka, które jest wyższe...kupiłam więc kwadratowy kojec...pomysł okazał się super, bo mogła w nim spać w każda stronę nie tłukąc się - a nawet jak spała na brzegu to jest tam siateczka i jej nie przeszkadza śpi dalej..jednak kojec ten miał tylko taki materac no składany (chyba jakieś deseczki w środku czy coś). Zaczęłam rozglądać się za kwadratowym materacem...i żeby jeszcze z wymiarami pasował..nie znalazłam żadnego kwadratowego z kokosem jak ten co był w łóżeczku..znalazłam jakiejś tam formy piankowy kilka cm grubości za 60 zł i to o 2 cm większy niż kojec - jednak jest tam w bokach siatka i się wcisnął, moje pytania:
1. materac niby przeznaczony dla dzieci i niemowląt - jednak czy z racji, że jest to sama pianka pianka i jest miększa od materaca z kokosem z łóżeczka nie zaszkodzi mojej córce?
2. jeżeli może zaszkodzić to czy możecie coś doradzić, może wiecie gdzie produkują meterace kwadratowe takie twarde z kokosem..czy coś

dziękuje z odpowiedzi
 
reklama
Powien tak: poza materacami gryka-kokos, bo podejrzewam, że taki właśnie miałaś ,to właśnie materace piankowe wiodą prym. Te z atestem można dostać w różnej twardości. Więcej problemów jest z materacami wypełnianymi niż z piankowymi ( zdarza się, że legną się w nich mieszkańcy). Myślę, że większość dzieci ( a jeśli nie to min. połowa) przesypia swoje dzieciństwo na piance. Żyje i ma się zdrowo :)
 
Do góry