reklama

Problem z niekonsekwencją-spanie i karmienie

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez MummyMeg, 11 Grudzień 2009.

1. MummyMeg

MummyMeg Raczkujący

cześć dziewczynki
    Mam dwa problemy
    1.Mój synek 2 lata nadal ssie cycuszka i nie mogę go za cholerę odzwyczaić
    2Synek nadal śpi z nami przez to,że w nocy domaga się usypianiu przy cucuszku
    Wiem,że zaraz mi się oberwie,ale liczę na Wasza pomoc jak sobie z tym poradzić

2. dowikla

dowikla Matka-wariatka x3 :)))

A probowalas dac Jemu na noc kaszke np z butelki lub w miseczce do jedzenia?
    Moze gdyby sie najdal wieczorem to nie budzilby sie w nocy?
    Albo w nocy probowalas Jemu dac wode z butelki zamiast cyca?

3. reklama
  4. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Musisz zamienić cyca na coś co może mi9ec ze sobą w łóżeczku, niema innego sposobu niestety :sorry:

5. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

No czasami przesypia się pewne rzeczy a czas w miejscu nie stoi. ciężko będzie Ci oduczyć malucha, bo jest kumaty:tak:ale konsekwentnie na pewno Ci się uda. Jeśli chcesz odstawić go całkiem od piersi, to zamieniaj pierś na inne przekąski po jednym. Aż zostanie Ci jedno karmienie i wtedy zakończysz. A jeśli nie chcesz karmić tylko w nocy, to jak dziecko się budzi, daj mu coś do picia z kubeczka i tłumacz, że cycuś zepsuty i w nocy nie ma jedzenia. Na pewno czekają Was nie przespane noce, ale na pewno w końcu Wam się uda. Kwestia tylko czy będziecie stanowczy. Z własnego doświadczenia wiem, że nie koniecznie najedzenie się do syta pomaga. Synek zaczął dostawać kaszki na kolację a itak potrafił się budzić nawet 4 razy mając ponad rok. Zmniejszałam ilość karmień nocnych, przeciągałam, lulałam i dawałam wode. w końcu załapał. Ale do tej pory czasem budzi się w nocy tak o po prostu. Przykrywam go kołdreką i zasypia. może za często dajesz mu cyca? A z przyzwyczajenia żołądek sam domaga się przekąski.

6. Dominika28

Dominika28 Zaciekawiona BB

Moja Mała ssała do 21 miesiąca. Zasypiała tylko przy piersi, i w dzen i w nocy, w nocy po parę razy się budziła cyca. Musiałam podjąć radykalną decyzję o odstawieniu, bo zaczęła mieć problemy z zębami. Zaczęłam ograniczać dzienne karmienia - zostało tylko to przy zasypaniu. Nocne karmienia skończyłam radykalnie - posmarowałam w dzień piersi Gorzkim paluszkiem (do kupienia w aptece), dałam Małej do spróbowania, bardzo się skrzywiła:) i od tego czasu mówiła że cycy be:). Tego dnia nie miała drzemki, bo nie umiała bez piersi zasnąć. Dlatego zasnęła bardzo szybko wieczorem bez piersi (co mnie bardzo pocieszyło). Po trzech godzinach obudziła się na pierwsze karmienie, i płakała przez godzinę. Ale po godzinie pocieszania i przytulania poszła spać. Potem obudziła się znowu, płakała pół godziny. Natsępnej nocy nie obudziła się ani razu:). Następne noce były różne, ale nie tak złe jak pierwsza - ale nie trwało to długo. Po tygodniu zaczeła sypiać normalnie.

Tak więc w moim przypadku strach miał wielkie oczy:). Spodziewałam się dantejskich scen, a poszło naprawdę dobrze. Teraz Mała pięknie śpi w nocy (cały czas jeszcze przy naszym łóżku) i cycanie jest wspomnieniem:).

Może po prostu spróbuj, jeśli będziesz konsekwnetna, może być łatwiej niż myslisz. Trzeba tylko przetrwać kilka pierwszych nocy. Powodzenia!

7. mamusiaDorusia

mamusiaDorusia Fanka BB :)

Chętnie też skorzystam z tych rad!Marysia w Mikołaja skończyła dwa latai bez cycusia ani rusz i w dzień i w nocy.Nawet jak kaszke zje wieczorem to i tak w nocy chce mleka..W dzień jeszcze da sie oszukać ale w nocy mniej.Planujemy kolejnego dzidzie więc i tak będe musiała przestać karmić.
    Ale koleżanka też miała taki problem,wiem,że kupiła w aptece tabletki na zahamowanie laktacji,nazywały sie chyba ANTILAKTIN,może warto je wypróbować?No i ta konsekwencja...ale trzeba być twardym,inaczej nasze dzieci będą "cycać" aż sie zestarzejemy...:-DPOzdrawiam!

8. MummyMeg

MummyMeg Raczkujący

A ja myślałam,że jestem sama :) Ja też zastanawiam się nad tymi tabletkami.Twoja koleżanka nie miałam skutków ubocznych?i jak one działają? ja od poniedziałku zaczynam odzwyczajanie.Sz idzie od stycznia do przedszkola i trochę głupio by wyglądało jakbym z cycem po przedszkolu latała :)

9. mamusiaDorusia

mamusiaDorusia Fanka BB :)

Koleżanka chwaliła sobie,no poza tym,że piersi obrzmiałe miała jeszcze przez jakieś trzy miesiące.Ale mały nie chciał już cyca,bo "nie było nic"!Daj znać jak ci idzie,trzymam kciuki...

10. reklama
  11. MummyMeg

MummyMeg Raczkujący

Kurde skusiłaś mnie tym lekiem :) A nie wiesz jaki jest koszt?A Ty kiedy zaczynasz odstawianko?

12. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Myślę, że tak dużego dziecka nie trzeba już oszukiwać i warto spróbować powiedzieć mu prawdę :tak:

Poleć forum