reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z porannymi cukrami.. 32tc..

cześć dziewczyny :)

wczoraj znowu zwiększyłam insulinę na 6j. Dzisiaj cukier 90 :)mam nadzieje, ze bedzie tylko lepiej..
 
reklama
cześć dziewczyny :)

wczoraj znowu zwiększyłam insulinę na 6j. Dzisiaj cukier 90 :)mam nadzieje, ze bedzie tylko lepiej..
Super 😁 powoli da się to opanować, chociaż mnie ciągle ta cukrzyca zaskakuje ale jeszcze niecałe 2 miesiące więc muszę dać radę 🙂 a robiłaś może oznaczenia hemoglobiny glikowanej ?
 
Super 😁 powoli da się to opanować, chociaż mnie ciągle ta cukrzyca zaskakuje ale jeszcze niecałe 2 miesiące więc muszę dać radę 🙂 a robiłaś może oznaczenia hemoglobiny glikowanej ?
tak i mam 5%, wiec diabetolog powiedział, ze idealnie.. a skacze bo skacze, mam nadzieje, ze po ciązy to dziadostwo minie... :) dzisiaj w piekarnie wszystkie ciasta krzyczały do mnie- kup mnie- i juz zapowiedziałam Pani ze po porodzie kupie po jedym z kazdego rodzaju :)
 
Hej to znowu ja, ostatnio przedwcześnie się ucieszyłam, bo cukry wprawdzie poniżej 100,ale niestety nie są w normie(tylko te na czczo) wczoraj zwiększyłam dawkę na 8j i dzisiaj cukier 99..wiekszy niż przy 6j.Rozumiecie coś z tego? Dobrze mieszam insulinę, podaję o stałej porze, cukier też mierze o stałej porze.. Mam już szczerze dość..
 
Hej to znowu ja, ostatnio przedwcześnie się ucieszyłam, bo cukry wprawdzie poniżej 100,ale niestety nie są w normie(tylko te na czczo) wczoraj zwiększyłam dawkę na 8j i dzisiaj cukier 99..wiekszy niż przy 6j.Rozumiecie coś z tego? Dobrze mieszam insulinę, podaję o stałej porze, cukier też mierze o stałej porze.. Mam już szczerze dość..
A nie włąxzałaś ostatnio żadnych leków? Niektóre mają wpływ na wchłanianie glukozy. Mnie ostatnio gin przepisała Gynalgin dopochwowe, bo miałam dziwne plamienia i właśnie po nim cukier nawet 102 na czczo. Wzięłam tylko 2 dni. Cukier ustabilizował się po 3. Na szczęście nie zwiększyłam insuliny. Jeśli możesz to pokombinuj jeszcze z dietą i porami wieczornego posiłku. Ja wieczorem nie jem żadnego chleba tylko np. Serek ziarnisty z warzywami, szparagi lekko zblszowane, sałatkę grecką itp. Wtedy cukier rano super. Możesz ostatnią kolację zjeść później niż o 21, a insulinę po 22. Nie zwiększaj drastycznie dawek insuliny. Na pewno nie dzień po dniu, bo możesz sobie zrobić hipoglikemię, a to groźne i dla Ciebie i malucha. Popróbuj kilka dni na jednej dawce i dopiero zwiększaj.
 
Hej to znowu ja, ostatnio przedwcześnie się ucieszyłam, bo cukry wprawdzie poniżej 100,ale niestety nie są w normie(tylko te na czczo) wczoraj zwiększyłam dawkę na 8j i dzisiaj cukier 99..wiekszy niż przy 6j.Rozumiecie coś z tego? Dobrze mieszam insulinę, podaję o stałej porze, cukier też mierze o stałej porze.. Mam już szczerze dość..
U mnie dziś podobnie ...10 j i cukier 100 .
Przecież to się wściec można [emoji36][emoji36][emoji36]
Od tyg żadnych przekroczen w ciągu dnia ,a poranne żyją własnym życiem
 
A nie włąxzałaś ostatnio żadnych leków? Niektóre mają wpływ na wchłanianie glukozy. Mnie ostatnio gin przepisała Gynalgin dopochwowe, bo miałam dziwne plamienia i właśnie po nim cukier nawet 102 na czczo. Wzięłam tylko 2 dni. Cukier ustabilizował się po 3. Na szczęście nie zwiększyłam insuliny. Jeśli możesz to pokombinuj jeszcze z dietą i porami wieczornego posiłku. Ja wieczorem nie jem żadnego chleba tylko np. Serek ziarnisty z warzywami, szparagi lekko zblszowane, sałatkę grecką itp. Wtedy cukier rano super. Możesz ostatnią kolację zjeść później niż o 21, a insulinę po 22. Nie zwiększaj drastycznie dawek insuliny. Na pewno nie dzień po dniu, bo możesz sobie zrobić hipoglikemię, a to groźne i dla Ciebie i malucha. Popróbuj kilka dni na jednej dawce i dopiero zwiększaj.
no własnie tak robie, zwiększam co 3-4 dni, i widze, ze nic a nic to nie daje, leki mam cały czas takie same- z zadengo nie moge zrezygnowac, bo byłoby jeszcze gorzej. Biore na tarczyce, luteine i fraxiparine. w czwartek diabetolog, zobaczymy. Ja niestety zadnego nabiału na wieczor nie moge, bo wtedy cukry istne szaleństwo. Chleba tez nie jem, tylko rybę i orzechy, bo tym cukry mam najmniejsze. niemniej już nic nie bede przy tym robić, bo widze, że nie ma sensu. Diabetolog mówił, ze moge zwiększyć do 10j, ale już nie bede kombinowac, niech on coś poradzi.
 
U mnie dziś podobnie ...10 j i cukier 100 .
Przecież to się wściec można [emoji36][emoji36][emoji36]
Od tyg żadnych przekroczen w ciągu dnia ,a poranne żyją własnym życiem
doskonale Cie rozumiem, mam dokładnie tak samo. Jem cały czas te same rzeczy, z tych samych firm, z jednego sklepu, juz boje się eksperymentowac..
 
reklama
Hej to znowu ja, ostatnio przedwcześnie się ucieszyłam, bo cukry wprawdzie poniżej 100,ale niestety nie są w normie(tylko te na czczo) wczoraj zwiększyłam dawkę na 8j i dzisiaj cukier 99..wiekszy niż przy 6j.Rozumiecie coś z tego? Dobrze mieszam insulinę, podaję o stałej porze, cukier też mierze o stałej porze.. Mam już szczerze dość..

Ech lekarza trzeba pytać u mnie taj było do 8 jednostek A potem nagle ok ale prawda jest taka ze to jest naprawdę Durna choroba
 
Do góry